Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Захер-Мазох про характер любовного діалогу. Психологічний зміст феномену мазохізму

Захер-Мазох про характер любовного діалогу. Психологічний зміст феномену мазохізму

Назва:
Захер-Мазох про характер любовного діалогу. Психологічний зміст феномену мазохізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,87 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Захер-Мазох про характер любовного діалогу. Психологічний зміст феномену мазохізму


У творчості письменника Л. Захер-Мазоха віддзеркалилися ідеї, які мали безпосереднє відношення до психології. Л. Захер-Мазох на основі фольклорного матеріалу Галичини показує природну пристрасть людей, в якій обоє абсолютно взаємозалежні. Безпосереднім наслідком першої зустрічі людей має бути поневолення. Воно стає взаємним. Хоча й кажуть, що один при цьому постає як поневолювач, а інший — як поневолений, стосунки між ними, на думку В. А. Роменця, вкладаються в знамениту структуру, геніально проаналізовану Гегелем у «Феноменології духу». В цьому відношенні поневолення психологія має свої інтереси. Для того, щоб люди залежали одне від одного, має бути єдина засада цієї залежності, те, що їх об'єднує. Найприродніший потяг у цій справі — статева пристрасть, в якій обоє виявляють абсолютну залежність, адже кожен є для іншого особою-партнером.
Проте над цією природною пристрастю підноситься психологічна новобудова-особистість, яка має свої інтереси в природній залежності. Щойно людина сягає до рівня особистості й водночас несвідомо перебуває в залежності від пристрасті, вона відчуває, що надто хиткою є її новобудова-особистість, яка гостро переживає свою залежність від особи іншої статі. У цій суперечності, що постає в переживанні особистісної незалежності й водночас у відчутті невідпорної залежності, людина вбачає реалізацію своєї гідності в особистісному домінуванні над іншою особою, поневоленою пристрастю. Остання тримає свою гідність у повному самопідкоренні індивідові, самовідданому злитті з ним, досягаючи цим ефекту піднесення над буденним рівнем і досягненням у такому злитті статусу особистості поневолювача.
Таку залежність — повне самопідкорення іншій людині, певний фаталізм плоті чудово показав у своїх творах Леопольд фон Захер-Мазох (1836—1895 pp.). Народився він 27 січня 1836 року у Львові в родині начальника поліції. Його мати була дочкою українського вченого-медика, ректора Львівського університету Франца Мазоха. Перші 12 років свого життя він прожив серед українців, у селі Винниках та у Львові. З особливою теплотою згадував Захер-Мазох свою годувальницю, українську селянку Гандзю, яка була для нього тоді ближчою від батька, матері й усього оточення. Вона, як пише в статті «Захер-Мазох. З його життя» Олександр фон Захер-Мазох, «прищепила йому, як він сам часто розповідав, любов до старих рутенських народних пісень, казок і переказів, любов до малоруського народу»11 Alexander von Sacher-Masoch. Sacher-Masoch. Aus seinem Leben // Sacher-Masoch L. Der Judenraphael: Geschichten aus Galizien. Wien; Koln; Graz, 1989. S. 6..
Спочатку він вивчає право в Празькому університеті. У зв'язку з переїздом батьків до м. Грац, Захер-Мазох з 1853 року осягає історичні науки в тамтешньому університеті. У 1856 році Захер-Мазох здобув учений ступінь і габілітацію на приват-доцента з історії в цьому ж університеті. Свій перший роман «Галицькі історії» Захер-Мазох написав у 1858 році, а в 1864 році німецькомовний читач відкрив для себе екзотичний світ Східної Галичини, прочитавши повість «Дон-Жуан з Коломиї». Прізвисько «Коломийський Дон-Жуан» вказує на його літературний прототип. На думку героя, кохання в сім'ї, як правило, не переживає появи першої дитини; повсякденна рутина, нудота сімейного життя вбивають любов. У всьому ж іншому Дон-Жуан із Коломиї у змалюванні Захер-Мазоха є збірним образом українського поміщика. Описуючи його зовнішність і манеру поведінки, письменник протиставляє їх як західноєвропейським, так і польським. Якщо ж додати, пише польська дослідниця творчості Захера-Мазоха М. Кланська, що після дружньої бесіди й кількох розпитих з оповідачем пляшок токайського, герой іде посеред шинку в запальний танець, ше й приспівуючи буйну, тужну мелодію — портрет українського шляхтича, змальований Захером-Мазохом буде досить повним.
У 1869 році з-під його пера виходить один із найвідо-міших романів «Венера в хутрі».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Захер-Мазох про характер любовного діалогу. Психологічний зміст феномену мазохізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок