Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Організація судово-психіатричної експертизи

Організація судово-психіатричної експертизи

Назва:
Організація судово-психіатричної експертизи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,48 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Організація судово-психіатричної експертизи


Переважна більшість судово-психіатричних експертиз у Російській Федерації проводиться в державних судово-психіатричних експертних установах. Система експертних установ (державна судово-психіатрична експертна служба) покликана задовольнити потреба правоохоронних органів країни в проведенні необхідного числа судово-психіатричних експертиз, забезпечуючи при цьому якість експертної роботи на сучасному науковому рівні.
Найменування «судово-психіатрична експертна установа» трохи умовно. У судовій психіатрії не існує самостійних установ, єдиною функцією яких є проведення судових експертиз. Навіть провідна судово-психіатрична установа Росії - Державний науковий центр соціальної й судової психіатрії ім. В.П. Сербського не займається винятково судово-експертними питаннями. У Центрі ведеться науково-дослідна й науково-практична робота також по інших напрямках судової психіатрії (наприклад, із проблем примусового лікування психічно хворих, що зробила суспільно небезпечні діяння, по організації психіатричної допомоги в місцях позбавлення волі)*. Цим судово-психіатрична служба відрізняється від інших судово-експертних установ (СЭУ), що діють у системі Міністерства охорони здоров'я РФ (Бюро судово-медичної експертизи), Міністерства юстиції РФ (лабораторії судової експертизи) і деяких інших відомств, організованих тільки для виробництва судових експертиз і забезпечення судово-експертної діяльності.
* Центр ім. В.П. Сербського проводить дослідження й із проблем, що не має безпосереднього відношення до судової психіатрії: по екологічній психіатрії, промисловій психіатрії, організації психіатричної допомоги при катастрофах і стихійних лихах і ін.
У судовій психіатрії функції експертної установи виконують судово-психіатричні експертні комісії (СПЭК) і судово-психіатричні експертні відділення, организуемые при психіатричних установах загального профілю - психіатричних лікарнях і психоневрологічних диспансерах. Експертні комісії й експертні відділення проводять судово-психіатричні експертизи на регулярній основі за правилами виробництва судових експертиз в експертній установі.
Порядок організації судово-психіатричних експертних установ визначається відомчими нормативними актами Мінздраву РФ, які согласовываются в необхідних випадках з федеральними правоохоронними органами і юридичними відомствами - Верховним Судом РФ, Генеральною прокуратурою РФ, Міністерством внутрішніх справ РФ, Міністерством юстиції РФ. У цей час на території Росії діє чимало нормативних актів по організації судово-психіатричної експертизи, які були затверджені ще Міністерством охорони здоров'я СРСР за узгодженням із загальносоюзними правоохоронними органами*.
* Найважливішими серед них є Інструкція про виробництво судово-психіатричної експертизи в СРСР від 27 жовтня 1970 р. і Положення про амбулаторну судово-психіатричну експертну комісію від 5 грудня 1985 р.
Згідно цим нормативним документам, судово-психіатричні експертні комісії підрозділяються на амбулаторні й стаціонарні. Деякі СПЭК правочинні проводити як амбулаторні, так і стаціонарні експертизи (змішані комісії). Персональний склад СПЭК щорічно затверджується місцевими органами керування охороною здоров'я по підпорядкованості психіатричної установи, у якому організована дана експертна комісія. Наприклад, склад СПЭК при обласній психіатричній лікарні затверджується обласним департаментом охорони здоров'я, а склад СПЭК при республіканській (республіки в складі РФ) лікарні - Міністерством охорони здоров'я цієї республіки.
Для виробництва стаціонарної експертизи при психіатричних установах, що мають стаціонарні СПЭК, відкриваються спеціалізовані судово-психіатричні стаціонарні відділення. Одна їхня частина призначена для осіб, що втримуються під стражів («стражные відділення»), інша - для інших випробуваних («бесстражные відділення»). Перший тип відділень забезпечений умовами для втримування арештованих. У них є зовнішня охорона, здійснювана співробітниками органів внутрішніх справ; у них діють правові обмеження, які передбачені законодавством про висновок під варту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація судово-психіатричної експертизи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок