Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Малюк та світ - особливості спілкування

Малюк та світ - особливості спілкування

Назва:
Малюк та світ - особливості спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Малюк та світ - особливості спілкування


Ми живемо в світі людей і щодня спілкуємося з оточуючими. Але найперші уроки людських взаємин кожен отримує в дитинстві. Ті навички спілкування, які в дитини закладаються з перших років життя, багато в чому визначають успішність подальших стосунків з іншими уже дорослої людини.
Дитина підростає, і, в міру змужніння, розширюється коло її спілкування. Поки матусі під час прогулянок обговорюють із сусідками рецепти тортів та досягнення своїх чад, самі чада активно пізнають світ соціальних взаємин із ровесниками, їхніми батьками та іншими дітьми й дорослими.
Ви, напевно, помітили, що ваш малюк уже володіє певними рисами характеру. Психологи дослідили, що навіть у ранньому віці дитина має особливості, які залишаються незмінними через багато років. І серед малят можна спостерігати активних Дослідників, які цікавляться усім, що їх оточує, Лідерів - надзвичайно товариських та ініціаторів-верховодів у іграх, і Спостерігачів - пасивних "середнячків", які нічим серед інших не виділяються. Те, якими рисами володіє ваша дитина, визначає шлях її пізнання світу, в тому числі й світу людських стосунків.
Отож, виходячи за межі батьківського дому, ваше чадо поступово пізнає правила та норми життя в суспільстві людей. І тут вам як батькам належить особлива, дуже відповідальна роль. Тому що саме ви є першим зразком для своєї дитини, першим консультантом із спілкування.
Людині від народження притаманне прагнення спілкуватися із собі подібними. Саме в світі соціальних стосунків і формується особистість.
Баталії на дитячій площадці
Вам уже доводилося спостерігати за поведінкою дітей другого року життя на дитячій площадці? Вони дуже уважно розглядають своїх ровесників, намагаються торкнутися один одного, але гратися разом іще не вміють. У кращому випадку, малята розташовуються поряд, кожен зі своєю іграшкою, не заважаючи іншим. І ви тоді можете просто розповісти дитині, що інші дітки також граються, їхні ігри цікаві, й не можна коригувати забави "колеги", а краще чимось допомогти (дати погратися своїм відерцем, перевезти на машинці пісочок тощо).
Формування інтересу до ігор інших дітей сприятиме розвитку вміння співробітничати в складніших іграх. До речі, часто серед дітей другого-третього року життя виникають конфлікти через іграшки. Ось Василько з Михайликом побилися за яскраву велику машину, причому, Михайлику абсолютно байдуже, що то Василькова машина, він побачив її, і його привабив цей предмет. Батьки дивуються, чому виникають такі ситуації серед дітлахів. Здається, в нього (чи в неї) все є, повен дім іграшок. Так, це правда, але якщо ваш малюк не має старших братів та сестер, то, напевно, він ще не навчився ділитися своїми іграшками, не усвідомив, що не всі речі належать тільки йому. Раніше, коли він грався вдома власними забавками, ніхто не претендував на те, щоб заволодіти цим "добром", і ніхто інший не торкався його. Тому дитина цілком логічно вважає, що коли вона хоче цю машинку, то негайно повинна її отримати. Іноді малюк може навіть стукнути невдаху-власника, аби заволодіти іграшкою. Перший раз це виходить, мабуть, випадково. І тут важливо вчасно втрутитися дорослому. Одному з учасників суперечки треба пояснити, що це чужа іграшка і не можна її відбирати, тим більше не дозволяється битися. Але можна попросити іграшку, а ще - запропонувати погратися своїм відерцем та формочками замість машини. Його опоненту, разом із тим, бажано сказати, що хлопчик хотів би погратися саме цією іграшкою, попросити поділитися з ним цим яскравим "багатством" на колесах. Якщо ж конфлікт не вщухає, дітей краще просто розвести в різні боки. Так уперше починає формуватися в дитини усвідомлення "моє-чуже" і закладаються перші навички співробітництва.
У вимірі емоцій та почуттів
Свої можливості й власні особисті якості дитина починає усвідомлювати приблизно з півторарічного віку. Дворічні діти уміють уже підпорядковувати поведінку інших людей своїм вимогам, усвідомлюють власну здатність впливу на оточуючих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Малюк та світ - особливості спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок