Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Політичність особистості як індивідуально-психологічна основа функціонування партій

Політичність особистості як індивідуально-психологічна основа функціонування партій

Назва:
Політичність особистості як індивідуально-психологічна основа функціонування партій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,18 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат натему:
Політичність особистості як індивідуально-психологічна основа функціонування партій

  
Соціально-психологічну базу політичних партій та багатопартійної системи, як нам здається, варто вважати за альфу й омегу даної проблеми. Ми є свідками того, як слабкість саме соціально-психологічної бази зумовила в Україні ситуацію, влучно названу дрібнопартійністю, що означає неефективну діяльність політичних партій і невиразність (на тлі світового досвіду) партійної системи суспільства. Останні роки політичного життя в Україні неспростовно довели: визначальними і вирішальними є не декларації партій, не програмні заяви діячів, а стан масової свідомості, рівень політичної культури електорату, масові настрої й масова поведінка. Без перебільшення можна сказати, що рівень політичності особистості став тепер чи не найголовнішим каменем спотикання у політичному житті нашого суспільства. У чому ж суть цього феномена, що на нього політологи не раз звертали увагу?   
Передумови формування політичності. Як уважає завідувач кафедри політичної психології Санкт-Петербурзького університету доктор психологічних наук О.Юр'єв, людина є політична за своєю природою. Політичність — це така сама невід'ємна якість кожної особистості, як біологічність, фізіологічність і соціальність. Свого часу ще Аристотель назвав людину zoon politicon (політична тварина), маючи на увазі, що громадянські якості неодмінно є властиві особистості.   
Політичність формується низкою соціально-психологічних передумов. Такими, зокрема, є:   —
потреба людини в орієнтації, в інформації, у знанні про ймовірність настання якихось подій, час і місце їхньої появи, ступінь небезпеки;   —
інтерес до різних процесів у суспільстві;   —
уявлення про справедливий устрій суспільства, які переростають у чітку викінчену картину світу;   —
чутливе реаґування на діяльність систем управління суспільством;   —
відчуття й оцінка людиною намагань інших людей керувати її поведінкою;   —
потреба уникнути керування власною поведінкою з боку інших і самому вдатися до впливу на поведінку інших людей [61].   
Але якщо ми вводимо різні поняття — соціальність і політичність як окремі властивості особистості, то мусимо з'ясувати різницю між ними, їхні особливості та взаємозв'язок.   
Соціальність особистості починала формуватися разом з її усвідомленням себе як частки спільноти, і в розвиткові кожної нової людини від народження відображається власне весь психологічний аспект людської цивілізації: від першого відчуття себе серед інших собі подібних до цілковитого розуміння й реалізації своїх прав та обов'язків щодо оточуючого громадства, здійснення в повноті своїх можливостей не тільки на задоволення власних потреб задля самовиживання, а й на задоволення потреб суспільства. До процесу соціалізації особистості входить не лише адаптація в ланках суспільства, а й освоєння духовних, культурних, моральних цінностей цивілізації, їх використання в практичній життєдіяльності.   
Коротко кажучи, суть соціальності особистості зводиться до сприймання, розуміння та реалізації взаємозв'язків особистості із соціумом. А суть політичності полягає у відчутті себе, у свідомому виборі свого місця в системі управління соціумом. Політичність можна було б визначити як здатність людини сприймати, засвоювати політику, реаґувати на її вияви, виробляти адекватну лінію поведінки.   
Необхідно при цьому застерегти, що політика — це і система поглядів, і діяльність, метод, спосіб реалізації певних програм, і сфера суспільних відносин, у якій конкурують різні політичні течії. За словами французького соціолога Р.Арона, політика як галузь функціонування соціуму передбачає бодай мінімальне усвідомлення цієї галузі. Особистості в будь-якому суспільстві повинні хоча б приблизно уявляти, хто віддає накази, як обиралися ці діячі, як здійснюється ця влада [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Політичність особистості як індивідуально-психологічна основа функціонування партій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок