Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Культура супроводу освітніх психолого-педагогічних технологій

Культура супроводу освітніх психолого-педагогічних технологій

Назва:
Культура супроводу освітніх психолого-педагогічних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Культура супроводу освітніх психолого-педагогічних технологій


В сучасному світі освіта є провідним культурно-цивілізаційним фактором забезпечення розвитку людини та її професійного становлення. Щоб досягти успіху в розвитку, необхідно, по-перше, перебороти роз’єднаність політичних еліт і наукових спільнот із збереженням своєрідності кожної з них, оскільки саме вони безпосередньо впливають на культурно-цивілізаційні процеси в суспільстві. По-друге, абсолютний пріоритет у бюджеті будь-якої країни повинна мати освіта, адже саме вона сприяє розвиткові усіх видів творчості. По-третє, існує гостра потреба забезпечити рівновагу між нововведеннями і традиціями в освітянській сфері. По-четверте, необхідно вирішити, що слід зробити, аби примножити внесок педагогів і вчених у якісні зміни у вищій освіті, зберегти інтелектуальний потенціал вищих навчальних закладів, враховуючи глобалізацію освітнього процесу.
Ось такі пекучі проблеми постають, зокрема, і перед нашим суспільством, яке перебуває в процесі суспільної трансформації. І не тільки перед суспільством в цілому, а й перед кожною людиною зокрема. А там, де діє людина, виникають і певні психологічні проблеми.
Вдосконалення освітянської сфери – проблема одвічна, перманентна. Вона постійно перебуває в динаміці, завжди існує як проблема соціальна, економічна і, насамперед, як психолого-педагогічна. Адже завдання школи (передусім – вищої) допомогти кожній людині в становленні свого індивідуального образа. Тим часом нині вищу школу в Україні „поставила на коліна” фінансова скрута. Відтак освітянська сфера змушена посилювати „прагматичні підходи”, інакше їй не вижити. І якщо нинішня ситуація затягуватиметься, то ми не тільки не навчимо молодь думати, мислити, але й елементарно щось обчислювати.
Метою статті, відтак, є висвітлення важливості культури супроводу освітніх технологій у вирішенні соціально-психологічних проблем підготовки фахівців у вищій школі.
Сталося так, що наша країна з її багатою історією, культурою, традиціями, матеріальними ресурсами опинилася в стані духовної і матеріальної убогості, а тому й „маємо те, що маємо”… Що ж стосується виховного процесу у вищому навчальному закладі, то характерною його особливістю сьогодні є те, що і студенти, і викладачі втратили почуття корпоративності. Студентам часто „незручно” за викладачів, викладачам – за студентів. Немає тієї культури соборності, єднання, яка в навчальному процесі називається педагогічною взаємодією. Ця культура може бути суб’єкт – суб’єктною, може бути й дистанційною. Вона може бути й алгоритмічною або технологічною. Та в усіх випадках має бути гуманною.
Варто пам’ятати Ю. Лотмана: „Люди вчаться Знанню, люди вчаться Пам’яті, люди вчаться Волі”. Це три складові, які повинні бути змістом культури дій у будь-якій школі, в будь-якому навчальному закладі.
Проблемою гуманітарного знання є розширення свідомості і, насамперед, психолого-педагогічної культури в ній. Знання психології дають і те й інше, а педагогічні знання певним чином визначають міру, обсяг та зміст необхідного гуманітарного знання [5].
Проблема, на перший погляд, підлягає розв’язанню – можливість одержати такі знання існує. Не вистачає лише управлінської уваги стосовно її вирішення. У кращому випадку ця увага індиферентна. Спеціальні знання, а особливо в інженерно-технічних напрямках, – це теж частка змістова, оскільки у цій сфері ми досягли значних успіхів ще в часи науково-технічного прогресу.
Можемо стверджувати, що нині перспективним у підготовці професіонала, успішної ділової людини є наголос саме на знанні психології людей та супроводі технологій професійної підготовки. Бо уміння спілкуватися полегшує людині життя і входження (адаптацію) її в суспільство. Це уміння забезпечує особі ширші можливості для успішної культурної діяльності як фахівця, як професіонала в організації. Останнє ж потребує впровадження та супроводу саме психолого-педагогічних технологій. Але такий супровід і нині лишається не до кінця вирішеною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Культура супроводу освітніх психолого-педагогічних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок