Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> К. Твардовський — засновник Львівське-Варшавське ї філософської школи й фундатор теоретичних засад психології

К. Твардовський — засновник Львівське-Варшавське ї філософської школи й фундатор теоретичних засад психології

Назва:
К. Твардовський — засновник Львівське-Варшавське ї філософської школи й фундатор теоретичних засад психології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,76 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
К. Твардовський — засновник Львівське-Варшавське ї філософської школи й фундатор теоретичних засад психології


К. Твардовський (1866—1938 pp.) після закінчення в 1889 році Віденського університету, здобуття в 1891 році ступеня доктора філософії, короткого навчання в Ляйпцигу у Вундта й у Мюнхені у Штумпфа, у 1894 році на підставі праці «До вчення про зміст і предмет уявлень» дістає посаду доцента філософії у Віденському університеті. В 1895 році він приїздить до Львова, де протягом 35 років працює професором філософії Львівського університету.
Виникнення Львівсько-Варшавської школи пов'язується саме з педагогічною діяльністю К. Твардовського, який виховав у студентських осередках цілу плеяду учнів. У 1895 році Твардовський стає науковим керівником філософського гуртка академічної читальні. У 1897 році він створює філософський семінар у Львівському університеті, а в 1907 році — перший заклад експериментальної психології.
Філософський гурток академічної читальні сформувався в 1886/87 академічному році. Він спочатку існував як гурток філософсько-природничий, потім як філософсько-естетичний, історико-філософський, а з 1889 року — як гурток науково-філософський. З того часу, коли керівником гуртка став К. Твардовський, поглиблюється інтерес молоді до вивчення філософських і психологічних питань.
В лютому 1904 року з ініціативи К. Твардовського виникло Львівське філософське товариство, яке в рік заснування налічувало 78 осіб. По певному часі Львівське філософське товариство переростає в одне з найчисельніших наукових товариств, що існували не лише в Західній Україні, а й у всій Польщі. До Товариства входили представники найрізноманітніших поглядів. Члени Товариства не обов'язково мали належати до Львівсько-Варшавської школи. Однак ядро Львівського філософського товариства становили учні й послідовники К. Твардовського.
До 1919 року доповіді обговорювалися на загальних наукових засіданнях. Лише з 1919 року починають утворюватися секції. Зокрема в 1925 році з ініціативи доктора філософії і медицини Степана Балея та доктора Мечислава Кройца виникла психологічна секція.
Вже з перших років свого існування Львівське філософське товариство багато уваги приділяло видавничій діяльності, вбачаючи в ній один з найважливіших засобів поширення філософських знань і піднесення рівня філософської освіти. Побачило світ 11 томів видань Львівського філософського товариства. З 1912 року починають виходити окремими зошитами «Odczyty filozoficzne».
12 травня 1917 року комітет Товариства ухвалив рішення приступити до видання бібліотечки «Психологічних досліджень». Усього вийшло 4 томи цієї серії, що містили наукові праці членів Товариства в царині психології. Активізація діяльності Товариства, збільшення наукової продукції потребували видання періодичного журналу. У 1911 році Львівське філософське товариство почало друкувати статті у своєму періодичному органі — журналі «Ruch filozoficzny». За 1913—1939 роки вийшло 15 томів цього видання. Прагнення до розширення і зміцнення зв'язків із західноєвропейським філософським рухом знайшло свій вияв у виданні ще одного періодичного журналу «Studia philosophika». Це видання виходило раз у рік, і мало на меті — слугувати справі зближення між філософами різних народів.
Починаючи з 1931 року до інвентарного списку бібліотеки Товариства вписуються українські книжки з позначкою про те, що це дар «Української Академії наук у Києві», засвідчуючи таким чином зв'язок з науковими установами Наддніпрянської України.
Львівське-Варшавська школа — це не філософська школа в тому розумінні, що її послідовники повинні були представляти один певний філософський напрям. Представників Львівське-Варшавської школи об'єднували не спільні філософські погляди, а єдність походження (із львівської школи К. Твардовського), додержання методичних постулатів учителя. Твардовський мав вирішальний вплив на своїх учнів, його філософські погляди — синтез схоластики й філософської концепції раннього Конта (початкового позитивізму), певне зацікавлення неореалізмом — визначили основний напрям їхнього світоглядного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: К. Твардовський — засновник Львівське-Варшавське ї філософської школи й фундатор теоретичних засад психології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок