Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особистість на фоні глобалізаційних процесів

Особистість на фоні глобалізаційних процесів

Назва:
Особистість на фоні глобалізаційних процесів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особистість на фоні глобалізаційних процесів


Головною загальнопланетарною тенденцією сьогодення став стрімкий процес глобалізації. Багато подій, що відбуваються у наш час, свідчать про те, що людство дозріло для ство-рення солідарного світового глобального співтова-риства, але поки що важко малювати прогнози на завтра для лю-дини і світу, та слід пам’ятати, що майбутнє – не те, що йде до нас, а те, до чого йдемо ми. Ми живемо уже в іншому часі, у новому вимірі, в умовах інформаційної культури, світових цінностей та підпорядкування процесам глобалізації.
Питання сутності даного феномену знайшли своє висвітлення зде-бі-льшого у працях економістів (Дж.Стігліц, В.Євстігнеєв, В.Оболенський, В.Ри-баков, С.Соколенко, В.Штоль), політологів (Гелд Девід, Мак-Грю Ентоні, Б.Ді-ког, М.Халс, П.Стабс) та соціологів (Р.Робертсон, М.Уотерс, С.Хантингтон), хо-ча окремі характеристики цього явища ми знаходимо й у роботах психологів (Г.Почепцов, Р.Бістріцкас, Р.Кочунас).
Суть глобалізації полягає у зростанні міжнародних зв’язків, економічної взаємозалежності країн, поширенні нових технологій, єдиних стандартів життя, однорiдної масової культури та iдеологiй.
Глобалізація – це суть та квінтесенція сучасного етапу розвитку всього світу; сучасний етап дозрiвання цивiлiзацiї в масштабах людства; соціаль-ний процес, у ході якого стираються географічні кордони соціаль-них і культур-них систем, а населення все більше усвідомлює зникнення цих кордонів [6]; поши-рення західної моделі розвитку на всі інші країни планети, що, фак-тично, є тео-ретичним обґрунтуванням однополюсного (універсального, іде-ального) світо-вого порядку [6, с.1].
Процес глобалізації відбувається в всіх сферах життєдіяльності людини, сам по собі, без плану. Його двигуном є все ті ж людські потреби (лідерство, жадiбнiсть, наслідування, допитливість), тільки втілені в країнах, міжнародних органiзацiях, транснаціональних корпораціях (ТНК), а не в окремих людях.
Глобалізація є явищем не тільки економічним, політичним, соціальним, а й соціально-психологічним. На сьогодні існує чимало праць, присвячених цій проблемі, однак практично відсутні роботи, які розкривають вплив глобаліза-ційних процесів на окремо взяту особистість, малу соціальну групу.
Питання про те, наскільки глибоко видозмінюють зовнішній світ та саму особистість у ньому сили та процеси глобального масштабу є одним з тих, які викликають найзапекліші суперечки.
Глобалiзацiя має свої плюси, якими вдало оперують її прихильники (гло-балісти) та мінуси, якими аргументують антиглобалісти (скептики).
Наслідком і однією з найбільших небезпек для людини, включеної до сис-теми глобального ринку, є криза ідентичності, втрата національних куль-турних традицій. Відсутність у особистості цих чинників призводить до її мар-гіна-лі-за-ції, дозволяє маніпулювати нею, створюючи у житті людини ілю-зію повної са-мореалізації. Якщо ж не залишиться маргінальних культур, то чи матиме людство шанс на виживання під час чергового катаклізму?
Глобалізаційні процеси сприяють уніфікації етнічних культур, традицій та звичаїв, тим самим створюючи загрозу, у кращому випадку, втрати свого «обличчя» (своїх етнічних відмінностей), у гір-шому – до зникнення окремих самобутніх етносів [1].
Глобалізація, що реалізується сьогодні, означає принципову відмову від принципу особистості та ґрунтується на організації комфортних умов для об-ра-ної невеликої кількості людей (концепція “золотого мільярду”) і вимагає без-жа-лісного і байдужого знищення військовими, економічними, ідеологічними та будь-якими іншими методами “зайвих людей”.
Глобалізація та уніфікація світу призводить до небаченого нівелювання та зрівняння суспільств та людей, до створення умов, коли особистість стає не тільки зайвою, коли її роблять не тільки ворожою соціальності, але й коли сама цінність особистості пропадає як загальна справа.
Особистість глобалізації не потрібна, оскільки своєю творчістю і відмо-вою від глобального спрощення, усереднення та зрівняння (терміни К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особистість на фоні глобалізаційних процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок