Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Екстеріоризація психічного:Конституційна статика й динаміка вчинкової дії. Тілесний образ людини та характер її поведінки.О.О.Богомолець (1881-1946)

Екстеріоризація психічного:Конституційна статика й динаміка вчинкової дії. Тілесний образ людини та характер її поведінки.О.О.Богомолець (1881-1946)

Назва:
Екстеріоризація психічного:Конституційна статика й динаміка вчинкової дії. Тілесний образ людини та характер її поведінки.О.О.Богомолець (1881-1946)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,07 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
На тему:
Екстеріоризація психічного:
Конституційна статика й динаміка вчинкової дії. Тілесний образ людини та характер її поведінки.
О.О.Богомолець (1881-1946)


Вся історія психології сповнена пошуку таких відповідностей між тілом і душею людини, які дали б можливість визначити залежність між "естетичною" будовою тіла (тілесний образ людини) та характером її поведінки. Було запропоновано безліч кореляцій індивідуального сенсу. XX століття зробило спробу поставити це питання на справжній науковий грунт. І саме для того, щоб, маючи надійну основу кореляцій, відразу здійснювати діагностику і передбачати найбільш можливі вчинки людини.
Одним із перших цю проблему порушив і своєрідно вирішив ук-раїнський вчений О.О.Богомолець, президент АН УРСР (1930—1946). Його основні наукові спрямування мають прямий стосунок до психології пробле-ми реактивності, конституції та діатезу. Ним були розроблені вчення про роль сполучної тканини в імунітеті, а також теорія довголіття.
Оригінальну спробу встановлення залежності між будовою тіла і ха-рактером людини здійснив Е.Кречмер — німецький психіатр і психолог.
Проте найпереконливішою та найпопулярнішою вважається теорія В.Шелдона, яка ввійшла у провідні підручники з біології, фізіології, психо-логії. Відомі також інші спроби підходу до даної проблеми.
Вчення про конституції та діатези. О.О.Богомолець (1881 — 1946)
У працях О.О.Богомольця міститься докладна історія питання про співвідношення біологічної та психічної природи людини, яка охоплює першу чверть XX століття.
Те, що інтуїція відразу відчуває у постаті людини, її конституційних особливостях певну відповідність її характерологічним ознакам, допов-нюється мімічними і пантомімічними даними, голосом, рухами, а серед останніх — такими найбільш сталими, як почерк. Відтак природно постає проблема формування цілісного уявлення про єдність, спорідненість будови тіла людини та її характеру Адже в ознаках цілеспрямованої активності можна "побачити" майбутні вчинки особистості, і навпаки, у відповідності до вчинків особистості тлумачити індивідуальну природу її активності.
У спробах встановити надійні показники суб'єктивних диспозицій щодо тілесних особливостей не враховується саме те, що вчинок є вихід у невідоме, неповторне, унікальне, непередбачуване, що у вчинку створюється людина, а сам учинок створює себе. Тому й цілком зрозуміло, що будь-яку теорію про відношення тілесного і психічного (будова тіла і характер) слід без кінця коригувати. Але якщо поставити ширшу методологічну проблему про характер зв'язку тілесного і психічного, виявиться, що вона взагалі мо-же бути розв'язана лише в дусі психофізичної проблеми. А це, звісно, може завести дослідження лише у безвихідь паралогізму.
Постає питання, яким чином у досвіді людства виникають асоціації що-до зв'язку особливостей тілесних і психічних. Мова, мабуть, має йти про те, що тілесні відхилення від норми повинні пов'язуватися з відхиленнями від моральних норм, тобто з характерологією. Зло повинне мати у своєму тілесному вираженні риси, які призводять до занепаду життя, до смерті. Добро має асоціюватися з рисами здорового ідеального тіла. Це — шабло-ни фольклору. І саме під ці шаблони, які не відображають унікальності людського існування, психіатри, психологи, біологи підганяють свої кла-сифікації залежностей конституції і психічних здатностей. Надто привабли-ва проблема. І люди будуть звертатися до її вирішення, хоч і знали б, що це безрезультатна робота. Іншими словами. це називається на-турфілософським вирішенням проблеми.
Інтелектуальною паралеллю пошукам відповідності між конституцією тіла і психічними здатностями є одіозна френологія. Там звертали більше уваги на форму черепа, а не на форму людської статури в цілому. Разом із тим гідні уваги пошуки наукових кореляцій. Наука іншими шляхами йти не може. Але говорити про всеможливість і всесилля науки стає дедалі більш незручно. Це не означає, що предмет глибокої зацікавленості людини втра-чає свою цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екстеріоризація психічного:Конституційна статика й динаміка вчинкової дії. Тілесний образ людини та характер її поведінки.О.О.Богомолець (1881-1946)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок