Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Підліток. Обряд переходу: на межі між дитинством та дорослістю

Підліток. Обряд переходу: на межі між дитинством та дорослістю

Назва:
Підліток. Обряд переходу: на межі між дитинством та дорослістю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,25 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Підліток. Обряд переходу: на межі між дитинством та дорослістю


Вашому сину чи доньці виповнилося "…надцять років", і зміни розпочалися просто кардинальні. Кудись зник кумедний малюк, який ще учора захоплено розповідав вам про свої улюблені мультики. Натомість з'явився підліток, який сьогодні дуже серйозно повідомив, що він уже достатньо дорослий, аби приймати самостійні рішення. Ще учора він ділився усіма своїми таємницями, а сьогодні між вами наче виросла стіна - у нього свій світ, свої друзі, свої захоплення, куди вам дороги немає. Це може вперше статися і в одинадцять, і в чотирнадцять років. Але щоразу актуальність цього факту є несподіванкою для батьків, які раптом починають усвідомлювати, що їх дитя вже майже виросло.
Момент, з якого у вашій дитині прокидається підліток, приходить завжди несподівано. Але коли ви вже усвідомили це як дійсність, тому змиріться, що вас очікують кілька веселеньких років, поки ваше чадо долатиме цей доволі непростий життєвий етап. Під час нього складно батькам, яким тепер треба перебудовувати всю систему стосунків із дітьми, але набагато складніше самим підліткам. Адже це вік, коли не знаєш достеменно, хто ти є, на що здатний, ким можеш бути. А так хочеться тримати в руках цілий світ і жити, приймаючи правильні рішення, мати поряд близьких людей, справжніх друзів.
Підлітковий вік завжди сповнений протиріч. Відомий психолог Стенлі Холл назвав цей віковий етап періодом бурі та натиску. Саме тоді в особистості підлітка співіснують цілком протилежні потреби та риси, в душі його вирують зовсім різні емоції, навіть свою власну думку за день він може змінювати на кардинально протилежну чи не три рази поспіль. Це складно для дитини, оскільки вона, в прямому значенні цього слова, шукає себе. Непросто прийняти всі ці моменти особливо для батьків, які першими опиняються на шляху урагану, ім'я якому "підліток".
То що ж відбувається? Відповідь проста - ваша дитина, долаючи межу між дитинством та дорослістю, шукає власний шлях у світі. Шлях, який не співпадає більше з уявленнями батьків, який приведе вчорашнього малюка в майбутнє, де він буде називатися "Дорослим". Це шлях відповідальний, адже потрібно подолати інертність батьків, які ще не приймають це нове "Я" свого дитяти, тривожні думки та очікування, розібратися з тим, що відбувається в душі, та рухатися вперед, у майбутнє - до дорослих рішень, дорослих вчинків, дорослої відповідальності, дорослих стосунків.
Як відбувається це дорослішання? На думку приходить вислів "через терни до зірок". Так-так, саме через терни. В цей момент відбувається наче друге народження особистості.
Підлітковий вік називають перехідним, і рано чи пізно це чекає всі сім'ї. Тому не хвилюйтеся - ви в цьому не самотні, а значить із будь-якої ситуації вже хтось пробував шукати вихід. Звичайно, кожні зміни тривожать, але, попри всі бурі цього віку, сталим залишатиметься одне - дитина, як і раніше, потребує вашої любові та розуміння.
Отже, як усе відбувається. Існує кілька основних особливостей підліткового віку, про які потрібно знати батькам.
Особливість перша
Одного дня батьки помічають, що їхній син уже виглядає цілком по-дорослому. Дещо прийшовши до тями після усвідомлення цього факту, вони, відповідно, починають пред'являти йому цілком дорослі вимоги. Та найчастіше нічого путнього з цього не виходить, оскільки чадо постійно дивує і навіть вражає батьків вчинками, які швидше личать маленькій дитині, а не "такому здоровенному парубку". Пояснюється це просто - насправді соціальний та емоційний розвиток 13-літньої людини не завжди відбувається одночасно з фізичним, і тому часто цілком дорослий зовні підліток психологічно може бути ще дитиною. А спостерігається й зовсім протилежне, коли дитина має повільніші темпи фізичного та статевого розвитку, але вже цілком готова до виконання серйозних дорослих обов'язків. Такі невідповідності часто призводять до непорозумінь між підлітком та оточуючими його людьми. Батьки, які очікують дорослих рішень від сина, що виглядає зовні як дорослий чоловік, можуть бути розчаровані його дитячими вчинками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Підліток. Обряд переходу: на межі між дитинством та дорослістю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок