Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особистість і конфлікт

Особистість і конфлікт

Назва:
Особистість і конфлікт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,90 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Особистість і конфлікт


ПЛАН
Види внутрішніх конфліктів.
Генезис та психологічні наслідки внутрішніх конфліктів.
Поняття “конфліктність” та його визначення. Передумови виникнення та розвитку.
Конфліктна особистість та конфліктні типи поведінки.
      
К. Хорні "Ваші внутрішні конфлікти". Проблеми внутрішніх конфліктів особливо цікавили К. Хорні, як а присвятила їм низку основоположних досліджень ("Наші внутрішні конфлікти", "Невротична особистість нашого часу" та ін.). Нормальний конфлікт передбачає вибір між різними можливостями, позиціями, переконаннями тощо; здійснюючи його, людина розв'язує конфлікт. Невротичний конфлікт завжди несвідомий: внутрішні суперечності поглинають людину, не залишають їй вибору, роблять пї безпомічною. Невротик не просто втрачає здатність розібратися в собі й своїх бажаннях, він стає нездатним вирішити свої внутрішні проблеми, що і є, за Хорні, основним джерелом конфліктів. Три основні типи соціальної спрямованості — "рух до людей", "рух від людеїЗ", "рух проти людей" -наявні в кожній людині і виявляються залє>-кно від ситуації: здатність співпрацювати з людьми, віддалятися ві^д них, боротися з ними, У невротика ці типи відносин виявляються несумісними, якийсь із типів стає домінуючим, придушуючи інші. Таким чином, міжособистісні конфлікти є скоріше проявами внутріїшньоособистісної тенденції, яку Хорні називає "рух проти людей" і яка фактично перетворюється на "базову" установку стосовно іншміх і себе і певну філософію життя. Описуючи таку людину, Хорні хара_йктеризує її так: "Коли вона рухається проти людей, вона бачить сахімо собою зрозумілу ворожість навколо себе і приймає, свідомо чи І несвідомо, рішення боротися. Вона не довіряє почуттям та інтенціжчм інших щодо себе. Вона протидіє іншим усіма засобами, які їй доступні. Вона хоче бути силі-нішою і завдати їм поразки задля власног»~о захисту, частково черв мстивість". Не слід думати, що йдеться вижінятково про якісь екстремальні чи особливі ситуації, а про звичайні, п, буденні. Філософія такої людини — "Ното потіш Іириз езі" ("людімина людині вовк").
Фрейдівський підхід до внутрішньоособистісного конфлікту      
. Фрейд визначив внутрішній конфлікт особистості необхідним виявом руху та динаміки душевного життя. Внутрішньоособис-тісний конфлікт сприяє розвитку особистості. Однак у зіткненні протилежних сил неможливо однозначно визначити наслідки цього зіткнення. Тому стається й так, що особистість може йти шляхом їх пригнічення. У такому разі замість гармонізації динамічних сил настане розбалансування процесів; особистість може зануритися в безодню душевної боротьби, втягнувши своїх близьких у конфліктні стосунки. Якщо ж особистість, яка причетна до влади, перебуває у стані внутрішньоособистісного конфлікту, то вона може підштовхнути маси людей до агресивної поведінки (Гітлер, Сталін), знаходячи в цьому джерело задоволення своїх деспотичних амбіцій та погамування своїх страхів. Цього вчить нас історія.
      Вихідна система особистості, за 3. Фрейдом, така: "Воно" (Іd), "Я" (Еgо) і "Над-Я" (5ирег-Еgо). Усі складові керовані різними принципами: "Воно" — принципом задоволення, "Я" — принципом реальності, "Над-Я" — принципом належності.
      В основі людської поведінки лежать потреби, які неможливо усунути. Ця теза дуже важлива в системі 3. Фрейда. Він обґрунтова но стверджував: потяг неможливо заборонити, його слід визнати і знайти йому відповідну форму задоволення. Інакше людина або захворіє, або розпочне приховане від людського ока "гріховне життя ".
     Воно", за Фрейдом, створене примітивними бажаннями, інстинктами, біологічними спонуками (потягом). "Хочу, й край!" — таке гасло застосовує Фрейд для "Воно", а саме:
      * прагнення до негайного задоволення;
      * неготовність до врахування як внутрішніх, так і зовнішніх чинників;
      * нездатність передбачати наслідки своїх вчинків тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особистість і конфлікт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок