Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Емоційні порушення в дитячому віці та їх корекція

Емоційні порушення в дитячому віці та їх корекція

Назва:
Емоційні порушення в дитячому віці та їх корекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,99 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
РЕФЕРАТ
на тему:
Емоційні порушення
в дитячому віці та їх корекція


ПЛАН
Суб’єктивні та об’єктивні чинники дитячих емоцій.
Емоційні розлади в дитячому віці та їх корекція.
Страх як емоційний розлад у дитячому віці. Умови і методи корекції страхів у дошкільників.
Взаємодія з агресивними та тривожними дітьми.


Суб'єктивні та об'єктивні чинники дитячих емоцій.
      Життєдіяльність як дорослої людини, так і дитини перебігає у постійних контактах з іншими людьми, предметами та явищами навколишньої дійсності. До всього, що оточує людину, вона виявляє певне ставлення, яке проявляється у різноманітних емоціях. Це ставлення може бути позитив-ним, негативним або нейтральним. Нейтральне ставлення не пов'язане з ви-никненням емоцій. Якщо предмети, явища відповідають потребам, можли-востям людини, вони викликають позитивне ставлення та виникнення по-зитивних емоцій (задоволення, радості, захоплення тощо). В протилежному випадку виникає негативне ставлення та відповідні емоції (страх, образа, туга, сум, смуток, пригніченість, збентеженість, схвильованість тощо). Інакше ка-жучи, в емоціях відображаються переживання людини, співвідношення між бажаннями, потребами та можливостями їх задоволення.
      Емоції можна розглядати й відповідно до того, який стан вони виклика-ють: активний чи пасивний, підвищують чи пригнічують життєдіяльність людний. З цього погляду емоції поділяються па дві групи — стеиічні та ас-тенічні. Стенічіїі емоції підвищують активність, енергію, життєдіяльність, викликають підйом, бадьорість завдяки посиленню роботи серцевої систе-ми, підвищенню артеріального тиску, темпу та глибини дихання. До степіч-ппх емоцій відносяться радість, задоволення, захоплення. Астенічні емоції знижують активність, пригнічують життєдіяльність. Це туга, смуток, образа тощо.
      Емоції впливають на перебіг різних психічних процесів — сприймання, па-м'яті, уяви, мислення, зумовлюють формування певних рис характеру особи-стості. Емоційний тон присутній уже у відчуттях, які можуть бути приємни-ми та неприємними, викликати позитивні та негативні емоції. Процес сприй-мання людини, що охоплена радістю, незалежно від об'єкту сприймання, буде разюче відрізнятися від сприймання особи, що переживає сум, смуток.
      Позитивні емоції покращують процеси пам'яті, мислення. Так, виявлено певні закономірності зв'язку емоційних станів з інтелектуальними процеса-ми: стан радості, захоплення сприяє успішному виконанню пізнавальних, про-блемних завдань, тоді як негативні емоції, стани гальмують їх виконання.
      Позитивні емоції активізують різні види діяльності людини, негативні зменшують активність.
      Вольові процеси також тісно пов'язані з емоціями. Характер емоційного забарвлення настрою позначається на всіх етапах вольової дії: та усвідомпідкреслюють гуманістичну спрямованість розвитку особистості такої ди-тини, яка представлена цілим комплексом характеристик: чесність, чуйність, товариськість, здатність до співчуття, чутливість.
      Діти, що демонструють наведені вище особистішії якості, дійсно пе-реживають «за всіх», сприймають чужий біль як власний, вболівають за інтереси іншої людини. Вони можуть заплакати від жалю до людини, тва-рини, пташки, рослини, готові прийти на допомогу тим, хто відчуває в ній потребу.
      Виражепість почуття власного «я» у дошкільників полягає, перш за все, у підкресленому почутті власної гідності, потребі у самоствердженні. Ці діти завжди мають та намагаються відстояти свою позицію, прагнуть до само-стійності, проявляють цілеспрямованість та активність у досягненні мети. Вони не можуть терпіти авторитарного тону, принижень та фізичних пока-рань. У відповідь на зневажливе ставлення діти, про яких ідеться, обража-ються, замикаються в собі, іноді плачуть, їм властива висока чутливість до похвали, ставлення інших людей, їм складно відмовитися від своїх переко-нань, не бути собою, грати не властиву для себе роль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Емоційні порушення в дитячому віці та їх корекція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок