Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Тренінг із пошуку шляхів розв'язання життєвих суперечностей для старшокласників шлях до гармонії

Тренінг із пошуку шляхів розв'язання життєвих суперечностей для старшокласників шлях до гармонії

Назва:
Тренінг із пошуку шляхів розв'язання життєвих суперечностей для старшокласників шлях до гармонії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему?
Тренінг із пошуку шляхів розв'язання життєвих суперечностей для старшокласників шлях до гармонії


Вправа «Як я розумію «гармонію»
Мета: усвідомлення учнями поняття гармонія; з'ясування при-кладів гармонійного співіснування з довкіллям. Час виконання — 20 хв.
Тренер. Один зі східних філософів зауважив, що перебувати в гармонії з природою, природним ритмом Усесвіту — означає бути поетом, художником, музикою та танцюристом. «Гармонія» в пе-рекладі з грецької мови означає «злагодженість, зв'язок, стрункість». У словнику це поняття пояснюється як «внутрішня і зовнішня уз-годженість, цілісність явищ та процесів». Тож чи є наше життя в макро- й мікросоціумі, у природі гармонійним?
Завдання 1.
Тренер. Напишіть, будь ласка, на окремих аркушах перелік тих якостей людини, які ви вважаєте важливими для гармонійної взає-модії з довкіллям. Чим більше якостей ви напишете, тим цікаві-шим буде виконання наступних завдань.
Час виконання — 5 хв.
Завдання 2.
Тренер. Послухаймо, які якості кожен вважає суттєвим для гар-монійного існування людини з довкіллям.
(Учні по черзі вказують якості, а тренер записує їх на дошці (пла-каті), доповнюючи перелік тими, що називаються вперше, а також своїми прикладами.)
Зараз ми проголосуємо за ті якості, указані у списку, які ви вважаєте найголовнішими для гармонійного співіснування люди-ни з навколишнім світом.
(Тренер зачитує якості, а учні голосують. Якщо за певну якість про-голосувала більшість — педагог записує її окремо і звертається до учнів із запитанням: «Чому ви вважаєте саме цю якість найважливішою?»
Бажаючі учні відповідають.)
Час виконання — 10 хв.
Завдання 3.
Тренер. Зараз кожен отримає аркуш із таблицею. Перепишіть із дошки ті якості, які виявилися найважливішими для групи.
Таблиця
Якості, що сприяють
гармонії людини з
навколишнім світом | Самооцінка
А тепер у графі «Самооцінка» навпроти кожної якості вам пропонується поставити бали за десятибальною шкалою, тобто оціни-ти, як розвинена ця якість у вас.
Час виконання — 5 хв.
Запитання для обговорення: скажіть, будь ласка, чому ті якості, які ми щойно з'ясували, недостатньо виявляються у громадян?
Вправа «Гармонія в моїй сім'ї»
Мета: усвідомлення учнями способів гармонійного існування в сім'ї; сприяння розвитку якостей, що допоможуть у розв'язанні конфліктних сімейних ситуацій, налагодженню гармонійних сто-сунків у майбутніх власних сім'ях.
Час виконання — 25 хв.
Завдання 1.
Тренер. Продовжуючи розмову про гармонію людини з довкіл-лям, хочу запитати: «Де народжуються перші паростки гармонії?»
Прошу називати будь-які приклади, можливо, навіть не зовсім вдалі та недостатньо обґрунтовані.
Примітка. Якщо учні не називають сім'ю як джерело гармонії, то педагог їм пропонує цей варіант, запитуючи, чи погоджуються вони з таким твердженням.
Послухайте, будь ласка, цитату із твору Е.Сетон-Томпсона «До-міно»: «Мати слідкувала за грою дітей. Вона старанно підтримува-ла загальні розваги. Пухнаста малеча гралася, як звичайно роблять це створіння, що тільки починають жити, для котрих найвищою силою є мати, і ця сила вся до їх послуг». Звісно, що для будь-якої дитини з моменту народження «найвищою силою» є її батьки, і тільки вони впродовж певного часу є її порадниками, захисниками. Далі на життя дитини впливає колектив дитсадка, школи, спілку-вання у дворі, на вулиці. Утім, сім'я і в цей час залишається найва-гомішим чинником благонадійного розвитку дитини, її гармоній-ного існування зі світом.
Таким чином, можна стверджувати, що гармонійне середовище для особистості здебільшого створюється сім'єю, близькими людьми.
Час виконання — 5 хв.
Завдання 2.
(Тренер довільно поділяє учнів на чотири групи (або учні розрахову-ються на перший-четвертий і утворюють групи відповідно до своїх номерів.)
Тренер. Відомо, що дуже часто сімейні стосунки не можна на-звати гармонійними. Поспілкуйтесь у групах і з'ясуйте приклади та причини дисгармонійних сімейних стосунків.
Час виконання — 5 хв.
(Для продовження завдання тренер умовно добирає кожній групі «групу-партнера», тобто фактично утворює дві пари груп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Тренінг із пошуку шляхів розв'язання життєвих суперечностей для старшокласників шлях до гармонії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок