Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Непарадоксальна парадоксальність кентавризму.

Непарадоксальна парадоксальність кентавризму.

Назва:
Непарадоксальна парадоксальність кентавризму.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Непарадоксальна парадоксальність кентавризму.
 


Суспільна свідомість включає сукупні погляди людей на явища природи і соціальну реальність, виражені у створених суспільством природній і штучній мовах, творіннях духовної культури, соціальних нормах і поглядах соціальних груп, окремого народу і людства в цілому. Суспільна свідомість складає духовну культуру певного суспільства і людства. Це не тільки ідеї про суспільне життя, а й осмислення суспільством світу в цілому, в тому числі й людиною свого особистого життя.
Традиційні функції і характеристики суспільної свідомості включають формування політичного, морального, психологічного, релігійного, культурного мікроклімату в суспільстві, а також функціонування різних чуток, думок тощо.
Радикальні зміни, що відбуваються в російському суспільстві, призвели до появи нових функцій і характеристик суспільної свідомості, до яких належать: універсалізація, диверсифікованість, актуалізація, динамічність, критичність, вплив шовінізму і націоналізму, зростання індивідуалізму, нетерпимість. Серед нових рис особливе місце посідає феномен парадоксів суспільної свідомості і така, зокрема, його специфічна форма, як кентавр-проблема.
Парадоксальність суспільної свідомості висвітлена у працях Г. Ареф’євої, В. Баруліна, В. Демичева, Е. Ільєнкова, В. Лекторського, А. Спиркіна, В. Степіна, І. Фролова та інших вчених. У соціологічних дослідженнях спроби осмислення парадоксів започатковані у працях Є. Андрющенка, В. Бойкова, М. Горшкова та інших. Однак феномен кентавризму розглядається побіжно, в основному при аналізі проблем міфології. У зв’язку з цим необхідний науковий аналіз даного специфічного феномена в суспільній свідомості, а саме: поєднання непоєднуваного в деяких кентавр-процесах, кентавр-явищах, кентавр-образах.
Суспільна свідомість дуже тісно пов’язана із суспільним буттям, і тут не можна говорити про “первинність і вторинність” у загальнофілософському розумінні. Власне, процес матеріального виробництва як основа суспільного буття, що в одному з моментів існування незалежно від свідомості детермінує останню, має лише відносну незалежність від влади свідомості. Свідомість реалізується в двох іпостасях: здатності осмислювати й активно-творчій спроможності. Сутність свідомості в тому й полягає, що вона може осмислити суспільне буття тільки за умови його одночасного активно-творчого перетворення. Але тут таїться суперечність, що завжди бентежить людину: невідповідність між злетом духу в майбутнє й відносно повільним розвитком суспільного буття, насамперед його основи – економіки.
У зв’язку з вищезазначеним виникає низка питань. Чи можливе поєднання того, що не поєднується? Як і чому в людській уяві виникають такі фантастичні істоти, як сфінкси (крилата напівдіва-напівлевиця), химери (ще загадковіші, ніж кентаври та сфінкси: голова лева, на спині друга голова – кози, а хвіст чи то змії, чи то дракона), русалки (напівдіви-напівриби), ангели (крилаті людиноподібні істоти), тритони тощо?
Наукова свідомість відповість, що таких істот у реальності просто не існує. Але навіщо і чому людський розум створив такі образи? Можливо, через історично обумовлену обмеженість пізнавальних можливостей людини? Чи це результат сновидінь, роботи підсвідомого? Або ж робота хворої свідомості?
Один із засновників політичної науки, державний діяч, письменник і історик епохи Відродження Нікколо Мак’явеллі (1469 – 1527 роки) у праці “Монарх” закликав для зміцнення держави використовувати будь-які засоби і методи, у тому числі недемократичні і негуманні (мак’явеллізм). У розділі XVІІІ “Про те, як володарі повинні дотримуватися слова” автор спочатку говорить, що добре бути володареві чесним і дотримуватися слова, яке він дає. Але одразу ж зазначає, що з досвіду історії ми знаємо: процвітають володарі, які не дотримуються свого слова і вміють, кого потрібно, обкрутити навколо пальця. Треба знати, що з ворогом можна боротися двома способами: по-перше – законом, по-друге – силою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Непарадоксальна парадоксальність кентавризму.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок