Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Соціально-психологічні особливості керівництва театральним колективом

Соціально-психологічні особливості керівництва театральним колективом

Назва:
Соціально-психологічні особливості керівництва театральним колективом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Соціально-психологічні особливості керівництва театральним колективом


Оптимізація діяльності театру в сучасних умовах багато в чому залежить від гуманізації та демократизації всіх ланок його керівництва. Одним з істотних важелів підвищення професійної культури управління театральним колективом є забезпечення високого рівня психологічної компетентності його керівників.
Національна опера України ім. Т. Шевченка, художні традиції якої сформувалися на ґрунті високої професійної майстерності не однієї плеяди талановитих митців, має славетну історію. Колектив театру (а він налічує понад 1200 творчих і технічно-організаційних працівників) постійно створює високохудожні оперні та балетні вистави, які збагачують не лише сучасну українську, але і європейську та світову культуру.
Керівники такого складного колективу у роботі з людьми, де кожен якщо не геній, то непересічний талант, повинні володіти глибокими знаннями з психології творчості та психології управління. Адже на функціонуванні театрального колективу неодмінно позначаються складні міжособистісні стосунки. І, попри все, тут повинен панувати сприятливий для розкриття здібностей кожної особистості соціально-психологічний клімат. На жаль, необхідних знань з психології керівники театральних колективів, у тім числі й Національної опери, не мають. Вони працюють, використовуючи лиш власний життєвий і професійний досвід та інтуїцію. І нічого дивного в цьому немає. Адже до соціально-психологічних проблем життя театру, особливостей управління ним у наших (та й не тільки у наших) вчених-психологів і досі „руки не доходять”. Зацікавлені фахівці можуть скористатися хіба що працями К. Станіславського, присвяченими характеристиці професійно-психологічних особливостей діяльності актора.
Зважаючи на ці обставини, автор статті робить спробу розкрити окремі соціально-психологічні особливості управління театральним колективом, шляхи та методи вдосконалення його стилю.
Успіх організаторської діяльності обумовлюється умінням керівництва враховувати психофізіологічні, соціально-психологічні та інші особливості людей, груп, колективів, які беруть участь в реалізації управлінських рішень. Однією з найважливіших умов організаційної чіткості їх виконання є, зокрема, уміле, раціональне делегування повноважень певній особі чи особам, що беруть на себе відповідальність за конкретні напрямки роботи (Н. Коломінський).
Повноваження – це право посадової особи використовувати ресурси установи та спрямовувати зусилля конкретних співробітників на виконання конкретних завдань. Вони визначаються загальними функціональними обов’язками. Залежно від ситуації, повноваження можуть тимчасово перегруповуватися (якщо стилю керівнцтва театрального колективу властиві гнучкість, уміння свєчасно реагувати на зміну ситуації).
Чіткий розподіл та делегування обов’язків з урахуванням компетентності виконавців, норми керованості, специфіки лінійних повноважень є тими організаційними умовами, що створюють сприятливе психологічне ставлення до роботи як за вертикаллю, так і за горизанталлю, запобігають виникненню конфліктів, сприяють якісній реалізації управлінських рішень.
На цьому етапі важливо мати вичерпну інформацію про конфліктні ситуації в акторському середовищі. У своєму дослідженні ми використовували щодо цього тест Томаса, що дозволяє діагностувати стиль реагування особистості на конфліктну ситуацію. Аналіз результатів показав, що форми реагування є такими:
1) конкуренція (суперництво) (58,3 %);
2) уникнення (20,6 %);
3) пристосування (10,3) %;
4) компроміс (9 %);
5) співробітництво (1,6 %).
За таких умов важко залагодити конфлікт без певних втрат. Адже при досягненні компромісу один з учасників неминуче програє, йдучи на поступки, а інший виграє, скориставшись з поступок антагоніста. Тільки в ситуації співробітництва можуть виграти обидві сторони. Але ж у нашому випадку такий стиль реагування посідає останнє місце.
Основна причина конфліктів у театрі – особисті взаємовідносини колег („ревнощі”), часто завищена, або ж, навпаки, занижена самооцінка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соціально-психологічні особливості керівництва театральним колективом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок