Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Нейросифіліс

Нейросифіліс

Назва:
Нейросифіліс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Нейросифіліс


Нейросифіліс розвивається в результаті проникнення в центральну нервову систему збудника захворювання - блідої трепонемы. Кілька десятиліть назад сифілітична поразка центральної нервової системи зустрічалося досить часто. У цей час у результаті розробки ефективних методів лікування сифілісу й різкого зниження захворюваності, а також через рідкість поразки центральної нервової системи в результаті своєчасної й адекватної терапії нейросифіліс втратив своє практичне значення. Однак дотепер нейросифіліс, хоча й рідко, зустрічається в практиці як загальної, так і судової психіатрії. Більше того, з урахуванням росту захворюваності сифілісом в останні роки не можна виключити збільшення захворюваності нейросифілісом у майбутньому, якщо не будуть початі адекватні профілактичні міри.
Виникаючі при нейросифілісі психічні розлади підрозділяються на сифіліс мозку в різних його проявах і прогресивний параліч. Останній уважається чи ледве не єдиним еталоном нозологической форми в психіатрії, оскільки этиология, патогенез, патологічна анатомія й клінічні прояви, а відповідно й патогенетически обумовлене лікування цього захворювання добре вивчені.
Сифіліс мозку є більше ранньою формою нейросифіліса з моменту зараження, а прогресивний параліч розвивається в більше пізній термін.
Сифіліс мозку може розвитися через кілька місяців, але звичайно через 5-6 років після зараження сифілісом і проявляється поразкою мозкових оболонок і посудин мозку, можливе виникнення гумм. Залежно від переважної локалізації сифілітичної поразки головного мозку, від ступеня загальної інтоксикації, віку хворого й попередньої терапії можливий розвиток різних психопатологічних розладів. У зв'язку із цим більшість авторів виділяє наступні форми нейросифіліса: неврастенічна, менингеальная, гуммозная, псевдопаралітична, сифіліс посудин головного мозку.
Незалежно від клінічних проявів і ваги виникаючих при цьому розладів для всіх форм сифілісу мозку характерно прогредиентное плин з формуванням психоорганического дефекту аж до слабоумства.
Сифілітична неврастенія розвивається на першої-другої стадії сифілітичної інфекції й характеризується пов'язаними з інтоксикацією астенічними розладами, серед яких переважають підвищена стомлюваність, истощаемость, дратівливість і збудливість, виражена гиперестезия, непохитно знижене, іноді із тривогою, настрій. Характерні головні болі, що підсилюються по ночах, і, що свідчать про органічну поразку головного мозку сонливість, легке оглушення, утруднення асоціативного процесу. Нерідкі реактивні розлади невротичної й іпохондричної структури. При неврологічному обстеженні виявляються млява реакція зіниць на світло, анізокорія, підвищення й нерівномірність сухожильних і периостальных рефлексів. Поряд із цим у діагностиці даної форми захворювання допомагає виявлення позитивної реакції Вассермана в крові й рідше в спинномозковій рідині, а також позитивні глобулиновые реакції, помірний плеоцитоз, наявність сифілітичної кривої при реакції Ланге. Під впливом адекватного лікування клінічні прояви сифілітичної неврастенії піддаються зворотному розвитку.
Менингеальная форма розвивається гостро або поступово на другій стадії сифілітичної інфекції, іноді на тлі сифілітичної неврастенії. Вона проявляється відповідними неврологічними розладами (менингеальные симптоми, парези й паралічі кінцівок, порушення з боку черепно-мозкової іннервації й т.д.) у сполученні з різними екзогенного типу психотическими реакціями від оглушення до сутінкового потьмарення свідомості й делірію. Можливі эпилептиформные припадки й эпилептиформное порушення. Діагноз установлюється на підставі клінічної картини психічних і неврологічних розладів у сполученні з лабораторними даними дослідження крові й спинномозкової рідини (реакція Вассермана завжди позитивна, плеоцитоз і збільшення змісту глобулінів у лікворі, сифілітична крива при реакції Ланге).
Судинні форми сифілісу розвиваються на втор-третій стадії сифілісу. Клінічна картина визначається локалізацією, величиною й кількістю осередкових розладів у результаті сифілітичної поразки дрібних і великих посудин головного мозку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нейросифіліс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок