Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Соціальні конфлікти, сімейні конфлікти

Соціальні конфлікти, сімейні конфлікти

Назва:
Соціальні конфлікти, сімейні конфлікти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,47 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Соціальні конфлікти, сімейні конфлікти


Конфлікт у соціальній сфері є наслідком взаємодії суспільних відносин, що не збігаються між собою. Й оскільки ці відносини та їхні конкретні прояви в соціальній системі різноманітні, то конфліктна ситуація є скоріше нормою, ніж патологією суспільного розвитку. Тут конфлікт виконує конструктивну функцію.
Конфлікти розгортаються між основними структурами суспільства і всередині їх: влади (законодавчої, виконавчої, судової, чиновництва, бюрократії як самостійного соціального інституту); підприємництва (державного, колективного, приватного, корпоративного, спекулятивного, мафіозного, злочинного); виробників (інтелігенції, робітників, селян тощо).
Суспільство й усе в навколишньому світі розвивається суперечливо. Існують два види суперечностей.*
Суперечності, що сформувалися соціально-економічним, матеріально-побутовим становищем людей. Це виявляється в контрастах "багатих" і "бідних".*
Суперечності, зумовлені неприйняттям політики тих, хто утримує владу.
Конфлікти усвідомлюються на суб'єктивному рівні: окремої особи, групи, спільноти, організації, партії. Вони тим і відрізняються від суперечностей, що суб'єктивно усвідомлені.
На думку англійського соціолога Е. Гіденса, суперечності не завжди призводять до конфліктів. Для перетворення суперечностей у конфлікт необхідне усвідомлення протилежності інтересів і відповідно мотивації поведінки. П. Сорокін, з'ясовуючи питання про причини соціальних конфліктів, твердив, що безпосередньою передумовою будь-якої революції завжди було збільшення позбавлених базових інстинктів більшості населення, мінімального задоволення їхніх потреб. Серед таких інстинктів він називає потребу в їжі, інстинкт самозбереження, владний інстинкт, потребу колективного самозбереження (сім'ї, релігійні конфесії, партії), потребу в домівці та одязі, статевий рефлекс, потребу в свободі тощо. Придушення цих базових інстинктів викликає соціальну напруженість, вибух і конфлікт. Такий підхід дає змогу наблизитись до аналізу соціальних конфліктів.
Не можна ігнорувати ще один підхід до пояснення соціальних конфліктів, який характеризується як нормативно-ціннісний. Згідно із цією точкою зору розбіжності цілей та інтересів людей чи певних груп є основною причиною конфліктів.
Аналізуючи різні типи соціальних конфліктів, слід зауважити, що:*
конфлікт робить соціальні відносини мобільнішими; звичні норми поведінки та діяльності, що роками задовольняли людей, відкидаються з дивовижною рішучістю і без жодного жалю;*
за всієї різноманітності конфліктних ситуацій поведінка людей у них відрізняється від звичайних обставин надмірною емоційністю, хоча тут присутній й регіональний аспект.
Раціональна поведінка людини в конфлікті специфічна. Вона діє вибірково й шукає соціальну опору в майбутньому зіткненні, поділяє людей на прихильників і супротивників, шукає союзників, а це стимулює іншу сторону до ліквідації проблемних зіткнень, до запобігання конфліктам.
Сімейні конфлікти
На вчинки, що призводять до конфлікту в сімейних стосунках, слід завжди зважати, бо сім'я — надзвичайно важливий соціальний інститут у державі. Недаремно кажуть: сильна сім'я — сильна держава. Тому в системі політики держави сім'я повинна займати гідне місце. Назвемо чинники, які найчастіше призводять до сімейних конфліктів:*
коли ви надто багато чекаєте від партнера (партнерші), роблячи його (її) відповідальними за ваше особисте щастя;*
неправильно ставитесь до сексуальних потреб у подружньому житті;*
заздрите успіхам партнера (партнерші) в сімейному житті;*
несерйозно ставитесь до його (її) турбот і проблем;*
зневагою даєте зрозуміти: "ти вже не така велика цінність для мене";*
даєте зрозуміти про його (її) зовнішню (внутрішню) непривабливість.
Свобода — обов'язок щодо сім'ї як чинник запобігання конфліктам, проте свобода повинна бути усвідомленою необхідністю, якщо особистість обирає для себе сім'ю.
У сім'ї має бути особиста свобода, яка може й повинна поширюватися на кожного члена сім'ї:*
кожен член сім'ї повинен мати свій життєвий простір;*
кожен член сім'ї мусить пам'ятати про необхідність поважати іншого;*
кожен член сім'ї впливає на оточуючих і сам перебуває під їхнім впливом;*
кожен член сім'ї повинен не ухилятися від сімейного впливу, а навчатися керувати ним;*
кожен член сім'ї має виконувати певну роль у сім'ї, інакше -сім'я розпадається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Соціальні конфлікти, сімейні конфлікти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок