Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Взаємозв'язок самооцінки та соціального статусу у підлітків з девіантною поведінкою

Взаємозв'язок самооцінки та соціального статусу у підлітків з девіантною поведінкою

Назва:
Взаємозв'язок самооцінки та соціального статусу у підлітків з девіантною поведінкою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Взаємозв'язок самооцінки та соціального статусу у підлітків з девіантною поведінкою


Проблема дослідження полягала в тому, щоб вивчити взаємозв'язок самооцінки та соціального статусу у підлітків з девіантною поведінкою. Як відомо, що підлітки характеризуються нестабільною поведінкою, неврівноваженістю, невмінням себе контролювати і регулювати в міжособових стосунках, самооцінка їх нестабільна і може бути завищеною чи заниженою в залежності від соціального статусу особистості в колективі. А це негативно впливає на розвиток особистості підлітка, його взаємин, психічної діяльності в цілому. Серед підлітків виділені наступні види порушень поведінки (дослідження психологів-фахівців Київського обласного центру соціальних служб для молоді Кузнєцової Т.В., Молчанової Т.Д.): прогули уроків і окремих днів в школі, втечі з дому, крадіжки (бувають пограбування в вигляді вимагання грошей у слабких), дрібні спекуляції участь в бійках, конфлікти в родинах, вживання алкоголю, тютюну, наркотиків, зловживання снодійними і транквілізаторами, токсиматичні випадки, девіації сексуальної поведінки, схильність до суїцидальної поведінки тощо, що приводить до виникнення девіантною поведінки і деструктивної форми психічного розвитку.
Як показали дослідження Баранова В.В., Відєнєєва І.О., Похлібної І.О., Філонова П.Б., Ейдемілера Е.Г. та інших, що девіантна поведінка підлітка пов'язана з безвідповідальністю, порушенням норм моралі, етики, бажанням досягти цінностей шляхом негативних вчинків тощо. Психологи пояснюють девіантну поведінку підлітка тим, що він не може задовольнити свої соціально-психологічні потреби у визнанні, довірі, самоствердженні. Значна частина  поведінкових порушень здійснюється підлітками в стані низького рівня розвитку психічної діяльності. А оскільки це так, то необхідно сприяти підвищенню рівня розвитку психічної діяльності, психічних процесів, свідомості і самосвідомості, які найбільше проявляються в самооцінці підлітка та його соціальному статусі в колективі однолітків.
В нашому дослідженні була розроблена соціальна модель формування позитивних якостей особистості підлітка в умовах спілкування і взаємодії з дорослими і однолітками. Ця модель основувалась на припущенні про те, що на розвиток якостей особистості підлітка, його самооцінки та соціального статусу здійснює вплив соціальне оточення, зокрема школа, родина, соціум, засоби масової інформації. Якщо у підлітка з девіантною поведінкою, що виховується в позитивних умовах соціального оточення його самооцінка критична, адекватна, соціальний статус досить високий, то в умовах негативного впливу розвивається неадекватна чи занижений, таким чином, існує взаємозв'язок самооцінки і соціального статусу підлітка, який позначається на формі поведінки підлітка та його взаєминах. В моделі припустили, що позитивна форма соціального впливу на поведінку девіантного підлітка полягає в тому, щоб перевести зовнішні мовленнєві впливи на особистість підлітка у внутрішні мотиви соціально схваленої поведінки, сприяти активізації розвитку механізмів соціально регламентованої поведінки і стосунків підлітків в соціумі. Важливою умовою формування саме такої поведінки сприяє провідна діяльність підлітка - інтимно-особистісне спілкування, яке сприяє встановленню гармонійного взаємозв'язку самооцінки підлітка і його соціального статусу, що є важливим показником розвитку самосвідомості, "Я-концепції" підлітка. Але цей вид важливої форми діяльності в підлітковому віці на жаль мало використовується дорослими в практиці і не завжди виконує важливу функцію розвитку внутрішніх механізмів самоконтролю, саморегуляції поведінки підлітка і особистості в цілому.
В нашому дослідженні були поставлені наступні завдання: виявити рівні самооцінки та соціального статусу девіантних підлітків, визначити їх взаємозв'язки і розробити програму корекційної роботи з метою впровадження її в практику роботи шкільного психолога. В дослідженні були використані стандартизовані методики по визначенню коефіцієнту самооцінки, соціального статусу, бесіди для встановлення контактів з девіантними підлітками, спостереження за їх поведінкою тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Взаємозв'язок самооцінки та соціального статусу у підлітків з девіантною поведінкою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок