Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Пасивні стилі поведінки

Пасивні стилі поведінки

Назва:
Пасивні стилі поведінки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,24 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Пасивні стилі поведінки


А. Чумиков виділяє такі види стратегії вирішення конфліктів :
1. Нормативна чи морально-правова. її мета — вирішення конфлікту на адміністративно-правовій чи етичній основі.
2. Реалістична. Виходить з неминучості конфлікту, орієнтується головним чином на тимчасове врегулювання конфлікту за допомогою будь-яких засобів, придатних у даній ситуації.
3. Ідеалістична (інтегративна). Орієнтується на пошук нових спільних цілей та цінностей, знецінюючих колишні, які послулеили длеерелом конфлікту, а таколе на співробітництво сторін для досягнення цих нових цілей.
Колена з названих стратегій визначає загальну лінію поведінки суб'єкта, використання відповідних методів та засобів. Вона:*
базується на раціоналізації та інституціоналізації конфліктів;*
припускає використання сили, обману, дезінформації;*
може бути представлена як методика американського кон-фліктолога А.Філлі, яка являє собою ланцюжок взаємозалежних процедур, що мають свої завдання:—
визначити предмет конфлікту, головну проблему у формі кінцевих цілей, а не безпосередніх, найближчих рішень;—
розробити конкретне рішення, прийнятне для всіх сторін конфлікту;—
сконцентрувати увагу на суті проблеми, а не на особистих властивостях і деклараціях опонентів;—
створити атмосферу довіри за допомогою розширення різнобічного спілкування й обміну інформацією;—
сформувати позитивне ставлення один до одного, відмовляючися від застосування сили та погроз, вислуховуючи думку іншої сторони.
У. Томасом та Р. Кілменном у 1972 р. були розроблені п'ять основних стилів вирішення конфліктів: конкуренція, співробітництво, компроміс, відхилення та пристосування. Вони описані та широко використовуються у програмах навчання за кордоном. Ці стилі поведінки дозволяють створювати для коленої людини свій власний стиль вирішення конфліктів. Вони пов'язані із загальним джерелом будь-якого конфлікту — розбіжністю інтересів двох або більшої кількості сторін. Якщо це представити у графічній формі, то одержимо сітку Томаса-Кілменна, яка дозволяє проаналізувати конфлікт і обрати оптимальну стратегію поведінки.
Проте під час проведення досліджень класифікацію запропонованих стилів було розширено.
Так, серед різноманітних стилів вирішення конфліктів можна виділити такі види:
1. Пасивні стилі поведінки:
Ухилення. Відхід від вирішення протиріччя, що виникло, коли одна зі сторін, якій висунуто "обвинувачення", переводить тему розмови в інше русло. При цьому "обвинувачуваний" посилається на недолік часу, несвоєчасність суперечки, і "залишає поле битви". Цей стиль полягає в тому, що людина намагається ухилитися від конфлікту.
Пристосування. Принесення в жертву власних інтересів заради інтересів іншої сторони, виконання її вимог.
Формування індиферентності. Займає проміжне положення між співробітництвом та мирним існуванням; полягає у спільній нейтралізації емоційної напруги, що виникла навколо спірної проблеми, і у проведенні роботи з роз'яснення обмеженої значущості цієї проблеми для учасників конфлікту.
Згладжування. При цьому стилі одна зі сторін або виправдовує себе, або погоджується з претензією, але тільки на даний момент. Само виправдання цілком не вирішує конфлікту і навіть може поглибити його, тому що внутрішнє, уявне протиріччя підсилюється.
Цей стиль характеризується поведінкою, яка диктується переконанням, що не варто гніватися, тому що "ми всі працюємо на одну справу, в усіх нас — одна мета і т.ін.". "Згладжувач" намагається не випустити назовні ознаки конфлікту та протистояння, апелюючи до потреби в солідарності. На жаль, при цьому іноді зовсім забувається проблема, що лежить в основі конфлікту. Можна згасити прагнення до конфлікту в іншої людини, повторюючи: "Це не має великого значення. Подумай про те добре, що проявилося тут сьогодні". У результаті може наступити мир, злагода, але проблема залишиться, тобто хоч при цьому начебто й вже не існує можливостей для прояву негативних емоцій, але вони живуть усередині та накопичуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Пасивні стилі поведінки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок