Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Політичні уподобання електорату «середнього міста» - уроки минулих парламентських виборів

Політичні уподобання електорату «середнього міста» - уроки минулих парламентських виборів

Назва:
Політичні уподобання електорату «середнього міста» - уроки минулих парламентських виборів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Політичні уподобання електорату «середнього міста» - уроки минулих парламентських виборів


Визнаючи корисність Всеукраїнських опитувань громадської думки, що здійснюють різноманітні служби та організації напередодні виборів, відзначимо, що вони можуть дати лише усереднені результати, що не відбивають багаторівневого характеру економічних інтересів і політичної ангажованості населення України. Зовнішньо приваблива картина кипіння політичних пристрастей у регіональних центрах часто являє собою лише верхівку айсбергу, сила якого криється в його підводній частині. Саме в ній, тобто в середніх і дрібних міських поселеннях, що є реальними центрами тяжіння для переважної частини українського села, вирішуються питання формування цінностей, орієнтацій, а в остаточному підсумку - політичного вибору більш ніж двох третин населення країни.
Тому науковий і практичний інтерес представляє аналіз процесів, що протікають на даному рівні поселенської структури країни.
Отже, Мелітополь. 171 тисяча жителів, 10 заводів і фабрик колишнього «Союзного підпорядкування», більшість з яких знаходиться в стані стагнації, центр зони зрошуваного землеробства Півдня України, місто, що активно «старіє», із негативним демографічним балансом.
Соціально-фахова структура населення міста, раніше достатньо розгалужена, має тенденцію до розмивання, оскільки в силу колапсу промислового виробництва частина кваліфікованих робітників мігрує в пошуках роботи за фахом, а інша частина змушена шукати будь-яку роботу, гублячи при цьому кваліфікацію, тобто маргіналізуючись.
Таким чином, у середньому місті, яким є Мелітополь, поступово формується особливий зріз суспільної свідомості, характерний для хитливого стану суспільства з негативними статусними характеристиками.
Відомо, що на рівень політичної активності населення впливають його статусні характеристики, до яких, зокрема, належать задоволеність життям у цілому, задоволеність своїм матеріальним станом, оцінка макро- і мікроекономічної ситуації, ставлення до влади і владних структур у центрі і на місцях і т.ін.
Вивчення цього блоку питань у ході нашого дослідження показало наявність деяких особливостей, характерних для населення середнього міста:
Оцінка респондентами задоволеності своїм життям | Відсоток відповідей
Цілком задоволені | 2,3
Скоріше задоволені, чим не задоволені | 11,2
Утрудняються відповісти, ухилилися від відповіді | 22,3
Скоріше не задоволені, чим задоволені | 36,0
Цілком не задоволені життям | 28,2
Індекс задоволеності життям | - 0,383
Наведені в таблиці дані дозволяють зробити висновок, що при загальній тенденції до незадоволеності життям, відзначеної соціологами, що проводили Всеукраїнські опитуванння громадської думки, населення середнього міста дає більш високий відсоток тих, хто ухилився від відповіді на це питання.
Крім того, підрахунок індексу показує, що на відміну від багатьох політизованих регіональних центрів, населення середнього міста характеризує пасивно-негативний рівень задоволеності життям, характерними рисами якого є невіра й апатія.
Безумовно, в основі такої оцінки життя в цілому лежить оцінка респондентами свого матеріального стану:
Оцінка респондентами свого матеріального стану (групи суджень респондентів) | Відсоток відповідей
Ні в чому собі не відмовляють | 1,7
Прибутків вистачає, але зайвих грошей немає | 25,6
Важко дожити до зарплати, пенсії, стипендії | 43,2
Матеріальний стан катастрофічний | 28,3
Не відповіли | 1,2
Отже, зіставлення цифрових даних двох таблиць показує, що пікові позиції задоволеності життям навряд чи не ідентичні піковим позиціям оцінки людьми свого матеріального стану. Немає сумнівів й у тому, що тенденція до поляризації населення за рівнем прибутків спричинить за собою і ріст соціальної напруженості, що має сьогодні місце насамперед в регіональних центрах і міських промислових конгломератах.
Даний висновок підтверджується ще й тим, що населення середніх міст у значній своїй частині не зуміло диференціювати причини погіршення свого соціально-економічного стану, обмежуючись поточною конкретикою і лише в тенденції визначаючи джерела і причини загальних бід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Політичні уподобання електорату «середнього міста» - уроки минулих парламентських виборів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок