Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Професіограма водія (на матеріалі дослідження праці водія міського транспорту)

Професіограма водія (на матеріалі дослідження праці водія міського транспорту)

Назва:
Професіограма водія (на матеріалі дослідження праці водія міського транспорту)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Професіограма водія (на матеріалі дослідження праці водія міського транспорту)


Водій транспортного засобу — одна з численних професій, попит на яку постійно зростає.
Значення і роль міського транспорту важко переоцінити. Від налагодження і чіткого функціонування різних його видів залежить чіткий ритм роботи багатьох галузей народного господарства, моральне самопочуття мешканців міста.
Міський транспорт до середини минулого століття був в основному кінний: карети, диліжанси, омнібуси, фіакри. Пізніше почали будувати залізничні дороги з кінською тягою — конки. Згодом англійський винахідник Джон О'Трам вперше застосував рельсовий шлях для руху вагонів з використанням парової тяги. Дорогу, побудовану у Лондоні, назвали трамвай (дорога Трама).
Перший електричний трамвай також побудували в Англії у 1842 році. А в Росії перший електричний трамвай був запущений у Києві в 1892 р. на колії, яка простягалася на 1,6 км.
До електричного наземного транспорту відноситься також тролейбус, який має більшу маневреність, ніж трамвай.
Серед наземного транспорту важливе місце посідає автомобільний. Прообрази автобусів з'явилися півтора століття тому на шляхах Англії. Це були багатомісні пасажирські автомобілі громадського використання з паровою тягою. З появою двигуна внутрішнього згоряння, автобуси вдосконалилися, підвищилася їх комфортабельність. Більша швидкість і маневреність, ніж у електричного транспорту, складніший технічний устрій ставлять підвищені вимоги до водія автобуса, особливо в умовах великого міста з інтенсивним рухом.
Різноманітність міського транспорту вимагає й різних спеціальностей водіїв. Усі вони мають свої особливості. Але спільне, що їх об'єднує, — перевезення пасажирів — покладає на водіїв матеріальну, моральну та карну відповідальність. Тому водій транспортного засобу повинен відмінно знати і розуміти правила дорожного руху, безпомилково вміти використовувати їх на практиці. Правила дорожного руху — це документ, який встановлює єдиний порядок дорожного руху на всій території держави. Вони твердо й однозначно регламентують поведінку всіх учасників дорожного руху. Статистика свідчить, що 80% транспортних пригод — результат відступу водіїв і пішоходів від норм, встановлених правилами.
Водій повинен не тільки додержуватися правил дорожного руху, а й досконало володіти прийомами керування транспортним засобом. Чим глибше він знає сутність явищ, які відбуваються при керуванні, тим скоріше стане кваліфікованим фахівцем.
Перед тим, як виїхати на лінію, водій має здійснити підготовчі роботи, зробити огляд транспортного засобу. Халатність чи неуважність, допущені при прийомі останнього, ускладнюють роботу на лінії і можуть спричинити аварію.
При керуванні пасажирським транспортом водій повинен додержуватися розкладу, спостерігати за посадкою і висадкою пасажирів, об'являти зупинки, усувати прості неполадки і в разі необхідності вміти подати першу допомогу пасажирові.
Досвідчені водії добре знають особливості свого маршруту, плавно ведуть транспорт, забезпечують регулярність руху і безпечність пасажирів.
Жителі великого міста витрачають тільки на проїзд до місця роботи у середньому близько 1 години. Дослідження показали, що 10 хвилин пересування у переповненому транспорті знижують продуктивність праці на 4%. Отже, транспортна втома значно впливає на наш настрій, а значить, і на працездатність.
Складні умови діяльності водія ставлять високі вимоги до стану його здоров'я, особливо до зору, слуху, нервової системи. Водій по-
винен правильно розрізняти кольорові сигнали, швидко відновлювати зорову здатність після темряви і різкого освітлення.
Водій весь робочий час проводить у малорухомій позі, його м'язи навантажені нерівномірно, тому особам, які страждають захворюванням опорнорухового апарату та ревматичними захворюваннями, небажано обирати дану професію.
Медичними протипоказаннями є також захворювання, які супроводжуються непритомністю (епілепсія) і серцевосудинні захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Професіограма водія (на матеріалі дослідження праці водія міського транспорту)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок