Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Політична психологія, її структура та функції

Політична психологія, її структура та функції

Назва:
Політична психологія, її структура та функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,47 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Політична психологія, її структура та функції
ПЛАН
Вступ
Політика - це специфічна сфера людської діяльності, у якій виявляються відмінності інтересів соціальних груп, нації, класів, ядром яких є проблема завоювання, утримання і використання державної влади. Саме істотне в політику - це „пристрій державної влади”.
Політика є участь у справах держави, напрямок держави, визначення форм, задач , змісту діяльності держави". Будь-яка суспільна проблема здобуває політичний характер, якщо її рішення , прямо або опосредковано, зв'язано з класовими інтересами, проблемою влади .
Поділяється на зовнішню і внутрішню.
Людина - істота політичне - ця теза Аристотеля лежала в основі більшості філолофсько-політичних концепцій стародавності.
Для Аристотеля задача вивчення політичних інститутів полягала в тому, щоб знайти форму, найбільш відповідній природі людини і цілям гуртожитку. Характерна риса політичного мислення античності - переплетення умоглядних схем з конкретним вивченням існуючих політичних інститутів і політичної практики. У період середньовіччя людина з істоти політичного був перетворений в істоту релігійне. "Догмати церкви стали одночасно і політичними аксіомами". Раціоналістичний підхід до політики відроджується зі становленням буржуазного суспільства.
Основний предмет політичної науки - політична влада, реалізована в політичних системах і в інших формах політичної діяльності.
1. Поняття політичної психології
Політична психологія - це галузь психологічної науки, що вивчає закономірності політичної діяльності, проблеми добору і підготовки політичних лідерів, а також роль практичних психологів в оптимізації політичної діяльності.
Предметом політичної психології є особливий ряд явищ, народжуваних діяльністю людей у сфері політики і влади .
Задачі політичної психології можна розділити на 5 груп.
Перша група задач зв'язана з психологічними основами діяльності політичного лідера (побудова моделі успішного політичного лідера).
Друга група задач зв'язана з особливостями побудови передвиборної кампанії. Стратегія передвиборної кампанії буває:
а) стратегія партнерства - складається в аргументації точки зору при готовності вислухати, прийняти точку зору опонента;
б) стратегія конфронтації - складається в однобічному підході до крапки зору опонента, споконвічному неприйняттю неї .
Третя група задач зв'язана з визначенням особливостей різних видів політичного спілкування (маси, малі групи, один-на-один). Четверта група - створення політичного іміджу лідера.
І, нарешті, п'ята група задач зв'язана з проблемами рішення політичних конфліктів.
2. Розвиток політичної психології
Політична психологія - міждисциплінарна область на стику політології, психології і соціології. Предметом політичної психології є "психологічні компоненти політичного поводження людини , дослідження яких дозволяє застосувати психологічне знання до пояснення політики" (Polіtіcal Psychology/Ed.by І. Knutson. San-Francіsco-L., 1973, p. 438). Останнім часом багато авторів схильні вважати предметом політичної психології двосторонній процес впливу психологічних факторів на політичне поводження і політичні дії - на психологічні стани (М. Дойч). Висловлювалася думка про включення політичної психології до складу соціальної (або макросоціальної ) психології, що вивчає відносини між індивідом і суспільством , великими соціальними групами.
Політична психологія одержала розвиток головним чином у США і Канаді, у меншій мері - у західноєвропейських країнах. З початку 90-х рр. з'являються політико-психологічні дослідження російських авторів (Е. Шестопал, Г.Дилигенский, А. Юр'єв, Л. Гозман, Е. Гантман-Егорова й ін.).
Політична психологія досліджує широке коло проблем як зовнішньої політики (психологія війни і світу , тероризм, прийняття політичних рішень , етнічні і міждержавні конфлікти, взаємне сприйняття партнерів по переговорам), так і внутрішньополітичного життя (мотивація політичної участі в традиційних інститутах і нових рухах , дискримінація меншостей, психологія формування політичних орієнтації і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Політична психологія, її структура та функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок