Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Поняття особистості за Фраммом, динамічна концепція характеру, сенс існування

Поняття особистості за Фраммом, динамічна концепція характеру, сенс існування

Назва:
Поняття особистості за Фраммом, динамічна концепція характеру, сенс існування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,29 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Поняття особистості за Фраммом, динамічна концепція характеру, сенс існування


План
Вступ
Поняття особистості за Фраммом
Динамічна концепція характеру
рецептивна орієнтація
експлуататорська орієнтація
накопичувальна орієнтація
ринкова орієнтація
продуктивна орієнтація.
Сенс існування в структурі характеру особистості.
Інші дослідження соціального характеру.
Висновки.
Список використаної літератури.


1 Поняття особистості за Фроммом
На тему людської особистості міркували десятки мислителів, на цю тему написана не одна книга. Одним з тих, хто спробував розкрити суть особистості, був Еріх Фромм, німецько-американський психолог і філософ.
Довгий час ім'я Еріх Фромм було відоме лише у вузькому колі читачів. Еріх Фромм - видатний мислитель XX сторіччя. Його популярність в усьому світі і вплив його ідей на сучасну свідомість значні. Не тільки психоаналіз, але й інші філософські течії, у тому числі екзистенціалізм, персоналізм, герменевтика, соціобіологія, увібрали в себе духовні надбання і відкриття філософа. Він дав імпульс розвитку гуманістичного мислення нашого століття. Значний його внесок у розвиток сучасної етики. Нарешті, надзвичайно продуктивні ідеї одержала від Фромма політична філософія нашого сторіччя.
Фрейд вважав, що людина є закритою системою, «річчю в собі». На його думку, природа наділила людину визначеними, біологічно обумовленими прагненнями, і розвиток особистості служить реакцією на задоволення або фрустрацію цих прагнень. Фромм показав, що основний підхід до вивчення людської особистості повинен складатися в розумінні відносин людини до світу, до інших людей, до природи і до самого себе.
«Будь-яка людина є представником усього людства. Кожний окремий індивід несе в собі характерні риси всього роду людського». «Його індивідуальність обумовлена особливостями людського існування, загальними для всіх людей. Тому розгляд загальної
характеристики людства повинний передувати вивченню властивостей людської індивідуальності, вивченню особистості».
«Перша ознака, що відрізняє людське існування від тварини, має негативну характеристику, а саме відносну недостатність інстинктивної регуляції в процесах адаптації до навколишнього світу». «Тварина адаптується до навколишнього світу шляхом зміни самого себе - аутопластично, а не шляхом зміни навколишнього середовища - аллопластично». «Тварина або пристосовується до світу, або гине». «Походження людини тоді можна зв'язати з тим моментом у процесі еволюції, де адаптація за допомогою інстинктів досягла мінімального рівня. Поява людини супроводжувалася появою нових якостей, що відрізняють його від тварин. Це усвідомлення себе як окремої, самостійної істоти, це здатність пам'ятати минуле і передбачати, планувати майбутнє, позначати різні предмети і дії за допомогою знаків і символів; це здатність розумного розуміння і розуміння світу; це його здатність уяви, що дозволяє йому досягти більш глибокого пізнання, чим це можливо на рівні тільки чуттєвого сприйняття».
Отже, що ж Фромм розуміє під поняттям «особистість»? «Усі люди схожі один на одного в силу спільності існування і внутрішньо властивих їм дихотомій екзистенціального плану ; але кожна людина унікальна, тому що кожний по-своєму, властивим тільки йому шляхом, вирішує виникаючі перед ним проблеми. Сама ця розмаїтість особистостей уже є характеристикою людського існування».
«Під особистістю я розумію сукупність як успадкованих, так і надбаних психічних якостей, що є характерними для окремо узятого індивіда і які роблять цього окремо узятого індивіда неповторним, унікальним».
2. Динамічна концепція характеру
Тут Фромм пропонує нам насамперед розібратися з традиційною плутаниною, що зустрічається навколо розходжень між динамічною і біхевіористичною концепціями характеру.
«Для біхевіористськи орієнтованих психологів риси характеру були і залишаються синонімом типів поводження. З цього погляду характер визначається як «тип поводження, характерний для даного індивіда», у той час, як інші автори підкреслювали вольового і динамічноскладового характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття особистості за Фраммом, динамічна концепція характеру, сенс існування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок