Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Закономірності клініки психічних розладів у підлітковому віці

Закономірності клініки психічних розладів у підлітковому віці

Назва:
Закономірності клініки психічних розладів у підлітковому віці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,86 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Закономірності клініки психічних розладів у підлітковому віці


Труднощі правильної кваліфікації психічного стану підлітків зв'язані з наступними обставинами: з перевагою в клінічній картині віковий, нозологически нейтральної психопатології, частотою появи на ініціальній стадії захворювання психічних еквівалентів і поведінкових масок із клінічною нечерговістю психопатологічних характеристик, перебільшеними проявами психологічного кризу дозрівання, зі схильністю до нозологически неспецифічних поведінкових реакцій опозиції, імітації, відмови; частотою проявів порушеної соціалізації особистості.
При клинико-катамнестическом вивченні виявлена дуже важлива обставина. Виявилося, що ті самі сполучення синдромів можуть виступати в період пубертата і як етап динаміки відомих нозологических форм, і як відносно самостійні, як би поза рамками прийнятої нозографії, стану, прив'язані тільки до періоду дозрівання.
Однієї із самих характерних рис психічних порушень у підлітковому віці є наявність у клінічній картині симптомів психічної незрілості (інфантильності).
Синдром психічного інфантилізму займає особливе положення не тільки тому, що зустрічається часто. Він значною мірою визначає особливості клінічної картини, характер і мотивацію ООД, адаптаційні й критичні здатності й тому може мати значення для експертної оцінки. При певних обставинах психічна незрілість, властивому віку, може здобувати патологічні форми. Залежно від характеру причинних факторів інфантилізм виявляється в різні вікові періоди, що накладає свій відбиток на його клінічну характеристику.
Розрізняють інфантилізм тотальний і парціальний. Останній Т.Е. Сухарева позначила як дисгармонический. Затримки розвитку можуть стосуватися тільки психічної сфери, але нерідко зачіпають і соматичну (психофізичний інфантилізм). По походженню виділяють інфантилізм конституціональний, органічний, ендокринний, социокультуральный. У тих випадках, коли психічна незрілість захоплює всі сфери психіки й особливо інтелект (органічний інфантилізм), виникають більші труднощі його отграничения від олігофренії.
На етапі пубертатного кризу інтелектуальна незрілість органічного походження стає більше парціальної, сполучається з посиленої в цей час психоорганической симптоматикою, афективними коливаннями й віковими реакціями. Інтелектуальна незрілість проявляється в недостатній здатності до обмірковування, внутрішній переробці подій, імпульсивності рішень без боротьби мотивів, у нездатності до прогнозування своїх учинків. Навіть при формальному розумінні караності тих або інших дій і знань узаконених норм поводження здатність критично оцінювати конкретну ситуацію й надходити відповідно до цього виявляється недостатньою. Незрілість вольових функцій з характерними явищами сугестивності збільшує ризик випадкових рішень, продиктованих сиюминутными бажаннями.
У період пубертатного кризу в результаті його «асинхронного» протікання психічний інфантилізм протікає по «кризовому» варіанті. При цьому переважає гротескне заострение рис і тенденцій молодшого підліткового віку з опозиційністю й критицизмом, зниження здатності до соціально схвалюваної діяльності при виразній схильності до збагачення негативним досвідом, прагнення до ювенільного самоствердження, затримка у формуванні почуття боргу, відповідальності, критичної самооцінки. Цей варіант інфантилізму особливо тісно корелює з порушеннями поводження й адаптації.
Серед форм інфантилізму, обумовленого социо-психологическими факторами, відомі описи «синдрому єдиної дитини», в основі яких лежить неправильне виховання по типі «кумира родини» і «гіперопіки», а також явища «госпитализма», що виникають у підлітків в умовах депривации. При цьому виникають такі прояви незрілості, як несамостійність, неорганізованість, недостатність практичних навичок і ініціативи, мала витривалість до психічних навантажень, збереження дитячого характеру прихильностей і інтересів, егоцентризм, недостатність соціальної зрілості й адаптированности. Окремі прояви психічної незрілості можуть виникати й при педагогічній занедбаності, однак тут вона звичайно не складається в цілісний синдром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Закономірності клініки психічних розладів у підлітковому віці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок