Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особливості агресивної поведінки у підлітків в період вікової кризи

Особливості агресивної поведінки у підлітків в період вікової кризи

Назва:
Особливості агресивної поведінки у підлітків в період вікової кризи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,24 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості агресивної поведінки у підлітків в період вікової кризи


Проблема дослідження полягала в тому, щоб вивчити особливості агресивної поведінки у підлітків в період вікової кризи. Як відомо, що агресивна поведінка в найбільшій мірі притаманна підліткам, оскільки є формою самовираження та самоствердження їх особистості в силу того, що в підлітків ще не сформовані в повній мірі соціальні стосунки, комунікативні здібності, структура особистості в цілому. Все це ускладнює стосунки підлітків з соціальним середовищем і агресивність, ворожість та недостатньо розвинутий локус самоконтролю призводять до конфліктної поведінки в соціумі. Як показали дослідження А.Адлера, Бюттера К. та інших, що агресивність невід'ємна якість свідомості людини і організовує її поведінку, що агресивний компонент мотивації - один з основних в поведінці людини, як виживання та адаптація людини. Чи може жити людина без агресивності, ворожості? Адже дитина не народжується агресивною, а навчається агресивним діям, існуючи в соціумі, тобто соціальне оточення саме провокує виявлення ворожості та агресивності у людини.
Як показали дослідження вітчизняних психологів Божович Л.І., Фельдштейна Д. І., що якщо не задовольняються потреби особистості в спілкуванні з дорослими в соціально-орієнтованій формі, то вони починають задовольнятись в соціально-викривленій формі, стихійно-груповому спілкуванні з дворовими компаніями, де панують агресивність, ворожість, тиск на особистість. Іноді і в родині дитина зтикається з тиском, агресивністю, ворожістю, що призводить до кризової поведінки, конфлікту з батьками. Таким взаєминам сприяють негативні емоції і почуття: гнів, страх, ненависть, помста, ворожість.
В нашому дослідженні була розроблена соціальна модель формування позитивних між особових взаємин підлітків з дорослими, зменшення рівня агресивності і ворожості, профілактика агресивної поведінки. ця модель будувалась на припущенні про те, що особливу роль в позитивному розвитку особистості підлітка відіграє провідна діяльність цього віку - інтимно-особистісне спілкування, яке не завжди використовується в спілкуванні в достатній мірі. Так як зовнішні впливи дорослих на поведінку підлітків не завжди знаходять відгук в поведінці дітей, то дорослі часто вдаються до тиску, насиллю над бажанням підлітків і це призводить до підвищення агресивності і ворожості з боку дітей і порушенню між особових взаємин. Необхідно створити такі умови взаємин, що будувались би саме на основі інтимно-особистісного спілкування і взаємо порозуміння і сприяли б переходу зовнішніх впливів у внутрішні спонукання і мотиви моральної поведінки.
В дошкільному дитинстві довірливе спілкування з дорослими приводить до формування у дитини цілісного свідомого уявлення про свою поведінку "буду делать хорошо и не буду плохо", то чому в шкільному віці часто руйнується це свідоме цілісне уявлення про свою поведінку і на його зміну приходить ворожа і агресивна поведінка підлітка? Як зберегти цілісне свідоме і не дати можливості агресивності і ворожості заволодіти поведінкою і душею підлітка. На нашу думку необхідно у дитини починаючи з  дошкільного та шкільного віку формувати захисні механізми проти тих чинників соціального оточення, які викликають таку агресивну поведінку особистості, вміння блокувати в собі небажані дії, вміти протистояти дискомфорту, агресивності, ворожості.
Основні завдання нашого дослідження полягали в тому, щоб вивчити особливості агресивної поведінки підлітків в період вікової кризи, дослідити локус контролю самосвідомості, виявити зв'язок агресивності з домінуванням в групі підлітків, виявити причини прояву агресивної поведінки у підлітків. Застосовувались стандартизовані методики, які дали змогу отримати наступні результати, проаналізуємо їх. Так, було виявлено, що молодших підлітків низький рівень агресивності виявлено у 55% учнів, в той час як у середніх підлітків низький рівень агресивності виявлено у 49% учнів, у старших підлітків низькій рівень агресивності виявлено у 11% підлітків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості агресивної поведінки у підлітків в період вікової кризи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок