Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Будова і функції механізму творчості

Будова і функції механізму творчості

Назва:
Будова і функції механізму творчості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Будова і функції механізму творчості
План
1. Продукти творчості.
2. Властивості гармонії
3. Чутливість - зародок механізму творчості
4. Енергопотенціал - здатність до дії 
Поняття механізму
Механізм — сукупність інструментів, що здійснюють певні рухи, генерують думки, почуття, уяву та психомоторику для збирання, обробки інформації або виконання роботи.
Механізм творчості - орган людини. Людини, а не її тіла. Але, на відміну від анатомічних органів тіла, цей орган творчості - морфологічний:—
він не має постійної просторової локалізації і працює поза тілом;—
він не пов'язаний з роботою конкретних органів чуттів та інших систем тіла;—
створюється протягом життя і є прямим продуктом діяльності людини.
Він функціонує так само, як і анатомічні органи, але відрізняється від останніх тим, що для нього не існує меж дозволеного йому природою - ні фізіологічних, ні анатомічних, тому і важко передбачити межу можливостей механізму творчості.
Чим відрізняється цей орган людини - механізм творчості - від інших анатомічних утворень у тілі?
Внутрішні, анатомічні органи мають зовсім інші функції. Ви їх добре знаєте, вони:
1) підтримують гомеостаз - сталість внутрішнього середовища тіла;
2) забезпечують життєдіяльність;
3) є опорою продуктивної роботи механізму творчості.
Різниця очевидна. Але і спільність - безперечна, бо механізм творчості і органи життєзабезпечення мають подвійну - природну і ноо-сферну - сутність.
Механізм творчості, виконуючи суто людські функції, виходить далеко за межі тіла і його найближчого місця перебування. А саме:
1) дає людині змогу жити в ноосфері і користуватися її здобутками;
2) забезпечує зв'язок з логосом;
3) є провідною умовою життя - інструментом творчості.
Здобутками ноосфери більшою або меншою мірою користуються всі. А от щоб керувати - спрямовувати свою діяльність, треба вже механізм творчості залучити до дії.
Як і будь-яка цілісність, механізм має: а) будову, яка розвивається; б) функції, які майже не мають меж для удосконалення і спрямовані на досягнення ефекту; в) продукти своєї роботи, які мають споживчі вартості, самодостатність і духовність.
Механізму творчості властива здатність користуватися і перетворювати енергію з однієї форми на іншу, що є важливим для розуміння процесів творчості людини.
Якщо механізм творчості людини в дійовому стані, то людина здатна сприймати і відтворювати відображене, перетворювати його на власні здобутки, опанувати його і користуватися як інструментом дій. Людина в цьому стані здатна не лише на фізичну або рутинну роботу, а й на творчу: людина набуває здатностей — мудреця, генія або таланта.
Ми не будемо зупинятися на питаннях: звідки з'явилися схильності до творчості, як відбувся дивовижний процес виокремлення людини із тваринного світу. Що це за набуток, завдяки якому вона оволодіває законами природи, розвиває техніку і технологію, творить і розширює сферу розуму землі - ноосферу.
Що являє собою механізм творчості, нам допоможе зрозуміти схема:
Кожне поняття на схемі - назва механізму, знак з певним смислом, а всі разом становлять цілісність. Але сталося так, що в науці кожен механізм творчості вивчався окремо. У живій діяльності все навпаки -механізм творчості - неподільна цілісність, в якій механізми можуть перебувати в трьох станах дієздатності: а) працювати разом, б) підсилювати один одного або в) виключати один одного із активності. Отже, існує три зони потужності механізму творчості:
1) гармонійний механізм працює творчо і людина (мудрець, геній, талант) здатна до творчої роботи;
2) дисгармонійний - механізм творчості втратив здатність, властиву від природи - і людина (дилетант і ерудит) спрямовує свої сили на збереження свого комфорту і здобутків ноосфери;
3) порушена пропорція здатностей - складових механізму творчості, що спричинює в ньому вторинні зміни, а людина стає виконавцем, здатним до механічної роботи або на руйнування оточуючого середовища - вона стає "аварійною", бо перебуває на межі норми і патології душі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Будова і функції механізму творчості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок