Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особливості формування першого враження

Особливості формування першого враження

Назва:
Особливості формування першого враження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,60 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Особливості формування першого враження


Статтю присвячено вивченню особливостей формування соціально-перцептивного образу незнайомої людини в різних статевих групах студентської молоді. В дослідженні брали участь студенти Чернігівського педагогічного унівеситету ім. Т. Шевченка. Для опрацювання даних використовувався кореляційний та факторний аналіз. Показано різну структурну будову образів мужності і жіночності. З’ясовано, що жінки виявляють більшу суб’єктивну адекватність при формуванні першого враження.
Процес формування першого враження відіграє важливу роль у житті кожної людини, оскільки він включений в систему соціальної взаємодії. Образ партнера, який створюється під час знайомства, – це регулятор подальшої поведінки перцепієнта, необхідний для правильного, ефективного спілкування в конкретній ситуації. Сприймання іншої людини відбувається в умовах спільної діяльності, яка здебільш і обумовлює акценти побудови образу. В сучасних умовах пізнання людьми одне одного – невіддільний елемент їх життєдіяльності і умова координації поведінки в системі соціальної взаємодії.
В будь-якій соціальній ситуації належність до певної статі передається одномоментно і виступає одним із значущих пареметрів характеристики кожної людини. Саме біологічна стать, як найважливіший анатомо-фізіологічний фактор, а також вік дають можливість глибше зрозуміти (порівняно з належністю до певної соціальної групи) інших людей і, відповідно, побудувати адекватну поведінку в умовах взаємодії.
Респондентам демонструвалися два сюжети, персонажами яких були чоловік і жінка. Сюжет будувався таким чином, щоб нівелювати особистісну інформацію про людину, яка знімалася. Вона виконувала чотири дії, кожну протягом однієї хвилини: писала за партою (реципієнти могли бачити верхню частину фігури), ходила по аудиторії, потім сідала на стілець (досліджувані бачили людину на повен зріст). Потім людина протягом хвилини читала текст (зйомка велася так, щоб можна було побачити і людину на повен зріст і наближене обличчя). Протягом останньої хвилини людина розповідала про погоду (у цьому випадку був вільний текст, тому могли проявлятися певні індивідуальні характеристики).
Процедура полягала в сортуванні 60 карток. Учасники досліду мали розподілити їх на п’ять груп: характеристика „відсутня”, „слабо виражена”, „притаманна”, „яскраво виражена”. Крім того, був передбачений варіант вказати на неможливість відповіді („не визначено”). Це робилося для того, щоб не змушувати респондентів приписувати соціальному об’єктові неіснуючі в нього якості. Перелік якостей було синтезовано з ряду методик: модифікований особистісний диференціал, методика діагностики психологічної статі (BSRI), методика вивчення гендерних стереотипів Дж. Вільямса і Д. Бест. В опитуванні брало участь 660 чоловік: 298 (45,15 %) хлопців і 362 (54,85 %) дівчат – студентів університету.
Результати піддавалися стандартній процедурі математико-статистичного аналізу (використовувались комп’ютеризовані пакети статистичних програм „ОСА” та „SPSS 9.0 for Windows”. Вираховувався t-критерій Ст’юдента, проводився кореляційний аналіз – використовувався коефіцієнт Пірсона. В ході проведення факторного аналізу дані факторизувалися за методом головних компонент (Principal Component Analysis) із наступним ортогональним обертанням (Varimax) за допомогою комп’ютерного пакета статистичних програм SPSS 9.0 for Windows.
В цілому, при сприйманні жінки досліджувані обох статей побудували образ, який мав більше спільних рис, ніж при перегляді сюжету, де головною дійовою особою був чоловік (коефіцієнт кореляції Пірсона між даними жіночої і чоловічої вибірки при формуванні першого враження про жінку складає 0,973, pd Ј 0,01). Тобто з’ясувалося, що при сприйманні особи жіночої статі і жінки, і чоловіки використовували однакові критерії і однакові риси в образі незнайомої людини вважали значущими. Образ чоловіка мав ширший спектр оцінок (відповідно r=0,971 при pd Ј 0,01).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Особливості формування першого враження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок