Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Творчий потенціал праці та інноваційні технології освіти

Творчий потенціал праці та інноваційні технології освіти

Назва:
Творчий потенціал праці та інноваційні технології освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Творчий потенціал праці та інноваційні технології освіти
План
1. Суперечності освіти - витоки інноваційних її технологій
2. Поняття інновації
3. Поняття технології
4. Психологічна характеристика інноваційної діяльності
Суперечності освіти - витоки інноваційних її технологій
1. Система освіти має резерви для культурного і духовного відродження та підготовки фахівців, здатних до творчої праці, вартої Нобелівської премії.
Наведемо країни (варто звернути увагу на кількість населення в цих країнах та на число премій і поміркувати: чому немає нашої країни в цьому списку?), вчені яких отримали за видатні наукові досягнення Нобелівську премію (за період від 1901 до 2001 pp.).
США -232
Великобританія - 75
Німеччина — 60
Франція - 27
Швеція - 19
Швейцарія - 15
Голландія — 14
Росія — 12
Італія - 7
Данія — 7
Канада - 6
Японія — 7
Бельгія — 4
Видатні наукові досягнення, безперечно - продукт системи освіти, яка розвиває в людини - від малого до старого - творчі здібності. Творчість — процес створення продуктів оригінальних, об єктивно цінних і самодостатніх. Отже, організацію, зародження, зростання і визрівання творчих дій у людини треба започатковувати змалечку.
2. Розширення знань, сфер пізнання, зростання числа професій — гальмо освітньої системи.
Збільшення знань набуває масштабу лавиноподібного явища, що й призводить до інформаційного "вибуху" в суспільній свідомості людей. Це висуває складні завдання - не лише питання добору стратегії розвитку людини в освітній системі, а й проблему визначення універсальних творчих сил: їх структури, функцій та способів розвитку, завдяки чому можна швидко і якісно переучуватися, здобуваючи нову професію.
На підставі вищенаведеного, можна умовно визначити три типи шляхів для здобуття професії:
а) екстенсивна освіта - розвиток людини і її інтелектуального потенціалу за рахунок ранньої спеціалізації,
б) інтенсивна, ущільнена освітня система, розбудована на інтенсивному і поглибленому вивченні навчальних предметів з метою досягнення світового
рівня знань у стислі строки;
в) система освіти, що розвиває механізм творчості людини. Зрозуміло, перші два шляхи хибні: людина може набути освіченості
за рахунок здоров'я і опинитися, закінчуючи середню освіту, у стані глибокої втоми - на межі норми і патології.
Статистика свідчить: на 12 млн. учнів в Україні припадає 15 млн. діагнозів! (Це за даними 1988 року. Сьогодні, можливо, ще більше.) Крім екологічних і економічних факторів, на здоров'я учнівської молоді впливають:
1) перевантаження навчальною роботою в школі і вдома, яке призводить до хронічної втоми;
2) гіподинамія — хвороба віку, яка може лікуватися єдиним способом: оптимізацією рухової активності, що є дійовим засобом активного відпочинку.
Подолання руйнівного впливу перевтоми і гіподинамії сприятиме переходу до гармонійного способу життя за формулою: робота - відпочинок — дозвілля.
Робота- витрачання енергії, відпочинок- відновлення енергії і функцій організму до попереднього рівня, дозвілля - приємне проводження часу, сповнене веселості і розваг, які сприяють відновленню сил після напруженої роботи, призводять до належної пропорції складові механізму творчості і готують людину до роботи наступного дня.
Розвиваюча система освіти може бути розбудована на принципах спільномірності: 1) вікових можливостей; 2) змісту навчально-виховних технологій; 3) трансформації системи засад—кількісних у якісні, -аби розвивати, починаючи з дитинства, механізм творчості людини.
Для цього необхідне визначення творчих потенцій людини, їх розвитку і ступеня оптимальних навантажень відповідно до вікових можливостей, щоб не завдати шкоди її здоров'ю.
Творчі потенції людини - задатки і тенденції - слід розвивати і перетворювати на здібності, природні, творчі сили; а здібності у свою чергу мають бути перетворені на механізм творчості - інструмент людини, який дозволяє їй виконувати творчу роботу, оскільки без діючого механізму творчості важко собі уявити піднесення інтелектуального та духовного потенціалу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Творчий потенціал праці та інноваційні технології освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок