Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психолого-педагогічні аспекти колективної діяльності,її типи, принципи класифікації, ознаки, що відрізняютьїї від індивідуальної діяльності

Психолого-педагогічні аспекти колективної діяльності,її типи, принципи класифікації, ознаки, що відрізняютьїї від індивідуальної діяльності

Назва:
Психолого-педагогічні аспекти колективної діяльності,її типи, принципи класифікації, ознаки, що відрізняютьїї від індивідуальної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,47 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Психолого-педагогічні аспекти колективної діяльності,
її типи, принципи класифікації, ознаки, що відрізняють
її від індивідуальної діяльності”


ПЛАН
Вступ
1. Психологія групи (колективу)
2. Проблема професійної зрілості колективу
3. Типи взаємовідносин в колективі
4. Морально-психологічний клімат і його динаміка
5. Класифікація психотипів особистостей в робочій групі
6. Проблема лідерства в колективній діяльності
7. Роль керівника в становленні колективу
8. Стадії розвитку колективу (групи)
Висновки
Список літератури


Вступ
Основа успіху будь-якої сучасної колективної діяльності відносини співпраці і взаємодопомоги в противагу конфлікту і конфронтації. Поведінка, що орієнтується на спільну діяльність, передбачає наявність певних передумов. Як умови формування кооперативної взаємозалежності виділяються:
Свобода і відвертість інформаційного обміну;
Взаємна підтримка дій, переконання в їх виправданості;
Довіра, дружелюбність у відносинах сторін.
У свою чергу, взаємній довірі сторін сприяє: наявність нейтральних осіб, полегшуючі взаємні успіхи; можливість отримати попередню інформацію про дії іншого; особисті особливості учасників взаємодії.
1. Психологія групи (колективу)
Психологія групи це сукупність певних соціально-психологічних явищ, виникаючих в процесі її формування і функціонування на основі становлення внутрішніх зв'язків в колективі, форм і способів взаємозадовільнення потреб його членів. Сюди ж відносяться морально-психологічний клімат, способи спілкування, громадська думка і настрій, звичаї і традиції, проблема лідерства, природа внутрішньогрупових конфліктів і т.д.
У рамках аналізу змісту відносин між членами робочої групи можна виділити наступні сфери: професійну, ціннісно-світоглядну і сферу міжособистих відносин.
Професійна сфера охоплює відносини, що складаються в процесі рішення виробничих задач.
Ціннісно-світоглядна сфера пов'язана з взаємовідносинами між особистими і корпоративними цінностями, етичними установками, переважаючими в конкретній соціальній групі.
Сфера міжособистих відносин пов'язана з реалізацією потреби в спілкуванні і самоствердженні особистості в рамках колективу, мірою задоволення своєю професійною діяльністю, формальним і неформальним статусом.
2. Проблема професійної зрілості колективу
Важливою якісною характеристикою робочої групи є її професійна зрілість. Вона характеризується міцними зв'язками між її членами, виникаючими на основі загальних ціннісних орієнтацій, позитивно забарвлених неформальних відносин. Особисті розбіжності швидко усуваються, дисципліна носить свідомий характер, з'являється почуття гордості за свій колектив, складаються стійкі традиції. Співробітники мають можливість розкрити свій творчий потенціал, з ентузіазмом відносяться до рішення поставлених задач.
Чинники, що визначають міру зрілості робочої групи, її здатність тпродуктивно функціонувати, можна умовно розділити на наступні:
технологічні чинники, включаючи особливості спільного використання знарядь і предметів праці, наприклад, передових технологій, персональних комп'ютерів і
економічні чинники, тобто форми оплати праці, особливості форми власності і т.д.;
організаційні чинники і, передусім, відносини, що використовуються в системі “керівник - підлеглий";
ціннісно-світоглядна і психологічна сумісність працівників.
Будь-яка робоча група це складний соціальний і професійний організм, що володіє здатністю до саморегуляції, наявністю зворотних і горизонтальних зв'язків і т.д. Але разом з тим, йому властивий ряд меж, характерних для організації:
розділення функцій між співробітниками, закріплене в правилах або інструкціях;
посадова ієрархія, порядок підлеглості;
лояльність кожного співробітника по відношенню до своєї команди;
система позитивних і негативних санкцій (звідси особлива роль керівників в робочій групі).
3. Типи взаємовідносин в колективі
Не претендуючи на спеціальний розгляд проблеми керівництва, звернемо увагу на цікаву класифікацію типів взаємовідносин в робочій групі, запропоновану американськими дослідниками Блейком і Мутоном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психолого-педагогічні аспекти колективної діяльності,її типи, принципи класифікації, ознаки, що відрізняютьїї від індивідуальної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок