Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Дівчинка-підліток

Дівчинка-підліток

Назва:
Дівчинка-підліток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дівчинка-підліток


Оцінка розвитку і функціонування репродуктивної системи дівчини є дуже важливим і непростим завданням. Розв'язати його можна тільки всім разом: вам - батькам, і нам - дитячим гінекологам. Потрібно враховувати загальний розвиток організму, а також роботу всіх його органів і систем. Адже цей розвиток зумовлений спадковістю, характером і умовами виховання, харчуванням, екологічними факторами, наявністю хронічних захворювань. Головне, зрозуміти, що організм дівчини-підлітка - це не зменшена доросла жінка. Він має свої особливості, зневажаючи які, ми калічимо своїх дітей.
Враховуючи терміни соматичного, психологічного і соціального дозрівання, мені здається оптимальною пропозиція експертів ВООЗ (1977 рік) вважати підлітками осіб віком 10-20 років, як це прийнято зараз в більшості країн світу.
Підлітковий вік надзвичайно важливий у фізіологічному, психологічному, моральному і соціальному становленні людини, недарма його вважають критичним. Саме в цей період завершується формування всіх структур організму. Статеві гормони забезпечують нейроендокринну перебудову. Помітно змінюється тонус вегетативної нервової системи, адже саме вона регулює темпи розвитку і характер роботи всіх внутрішніх органів. Інтенсивно перебігають процеси росту і розвитку, в результаті чого реалізується індивідуальна генетична програма розвитку організму. А це означає, що кожна дівчинка перетворюється в жінку по-свому, неповторно, особливо, як притаманно тільки їй, набуваючи індивідуальних особливостей пропорцій тіла.
Підлітковий вік - реально існуючий період життя людини, коли вона вже не дитина, але ще не доросла. Хочу акцентувати увагу всіх батьків на таких особливостях підлітків:
біологічних;
психологічних і поведінкових;
соціальних;
клінічних.
Вони об'єднані нестабільністю ендокринної і вегетативної регуляції всіх тілесних (соматичних) функцій, а також настрою. Чим же це зумовлено? Перебуванням у стані неперервного росту і розвитку. Дівчині-підлітку властиві знижена витривалість до фізичних навантажень, підвищена вразливість стосовно психічних, фізичних, включаючи екологічно зумовлених, факторів. Ендогенні (вогнещеві інфекції) і екзогенні (куріння, алкоголь, токсичні речовини і наркотики) інтоксикації шкодять її організму значно більше, ніж організму дорослої жінки.
В 11-12 років у дівчат різко збільшується довжина тіла - відбувається так званий пуберантний скачок росту, який зазвичай співпадає з менархе (першою менструацією).
Цікаво, що в дівчат, які займаються спортом з інтенсивними фізичними навантаженнями, наприклад, спортивною гімнастикою, розвиток відстає приблизно на два роки від відповідних показників у ровесниць, які не займаються спортом. Тому, шановні батьки, дуже уважно вибирайте спорт для дитини, думаючи про дівчину, перш за все, як про матір і дружину.
Важливою особливістю пуберантного періоду є невідповідність між календарним і біологічним віком, яка виникає у частини підлітків. Що це означає? Тільки те, що біологічний вік дівчини може трошки відставати від календарного або навпаки, випереджувати його. Іншими словами, одні дівчата явно "старші" свого віку, а інші - "молодші". В такій ситуації дуже важливо вирішити, чи відповідає таке розходження уявленням про варіанти норми або мова йде про відставання чи випередження в соматичному розвитку. На жаль, батьки, вчителі і навіть лікарі звикли орієнтуватися тільки на календарний вік підлітків, тоді як біологічна, психічна і психологічна реактивність великою мірою визначається саме біологічним віком. У випадках невідповідності біологічного віку календарному в дівчат виникає ряд психологічних і соціальних проблем, зокрема, їм важче виконувати учбові завдання, спілкуватися з батьками, вони схильні до ризикованої поведінки.
Як можна визначити біологічний вік? Для цього застосовують три різноманітні способи. Найпростіший - оцінити, використовуючи зубну формулу (зубна зрілість) - за кількістю постійних зубів, які вже прорізалися. Метод ефективний тільки в діапазоні від 6 до 13 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дівчинка-підліток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок