Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Об’єкт, предмет, завдання, принципиі методи психології спорту

Об’єкт, предмет, завдання, принципиі методи психології спорту

Назва:
Об’єкт, предмет, завдання, принципиі методи психології спорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,08 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Об’єкт, предмет, завдання, принципи
і методи психології спорту”


ПЛАН
1. Поняття та предмет спортивної психології
2. Об’єкт та предмет психології спорту
3. Різновиди психології спорту, їх внесок у спорт
4. Функції спортивних психологів
5. Методи спортивної психології
Список використаної літератури


1. Поняття та предмет спортивної психології
Предметом спортивної психології спорту є психологічні особливості спортивної діяльності в її різноманітних видах і психологічні особливості особистості спортсмена. Спорт займає велике місце в житті сучасного суспільства. Він не тільки забезпечує всебічний фізичний розвиток людини, але і сприяє вихованню його морально-вольових якостей.
Види спорту різноманітні, але усі вони вимагають участь у спортивних змаганнях і систематичному тренуванні. Розробка ефективних методів спортивного тренування неможлива без вивчення, з одного боку, характерних рис і закономірностей спортивної діяльності, а з іншого боку — особистості спортсмена як суб'єкта цієї діяльності.
Поряд з іншими науками психологія спорту покликана дати аналіз найважливіших сторін спортивної діяльності і тим допомогти раціональному рішенню багатьох зв'язаних з нею практичних питань.
Термін психологічна підготовка частіше всього використовується для позначення великого кола дій тренерів, спортсменів і менеджерів, які спрямовані на формування і розвиток психічних процесів і якостей особистості спортсменів, необхідних для успішної тренувальної діяльності і виступу в змаганнях.
Психологія спорту — напрямок психологічної науки, предметом якого є вивчення закономірностей прояву і розвитку психіки людини, а також групових взаємодій в умовах змагальної та тренувальної діяльності.
Як і багато інших напрямків психології, психологія спорту почала інтенсивно розвиватися в 60—70-і рр. XX століття (П.А.Рудик, А.Ц.Пуні й ін.), причому в цій області основні дослідження були спочатку зосереджені на вивченні індивідуальних розходжень спортсменів, здібностей і можливостей діяти в стресових умовах змагань, способах підвищення ефективності спортивних тренувань.


2. Об’єкт та предмет психології спорту
В даний час спектр питань, розроблювальних спортивною психологією, істотно розширився. Стосовно до кожного виду спорту з урахуванням досягнень загальної, педагогічної, вікової і соціальної психології розробляються програми спеціальних тренувальних комплексів, спрямованих на підвищення як фізичної, так і психічної тренованості спортсменів, їх емоційно-вольової, етичної, моральної і колективістської підготовленості.
У психології спорту досить детально досліджені закономірності ефективного формування рухових навичок і умінь, способи досягнення високих показників сили, витривалості, спритності і координованості рухів, що ґрунтуються на концепції рівня побудови руху Н.А.Бернштейна. У цих дослідженнях вивчаються шляхи і способи формування спеціалізованих сприйнять спортсменів, наприклад відчуття часу, почуття дистанції, зміни швидкості руху об'єкта, передбачення миттєвого розвитку подій, “відчуття м'яча”, “відчуття води” і т.д. Крім того, приділяється увага розвитку методів поліпшення спостережливості, уяви, стратегічного і тактичного мислення, погодженого взаємодії в групових іграх і т.д.
Поглиблення цих досліджень йде як в області вивчення здібностей спортсменів і їх спеціального добору на різних вікових стадіях, так і по шляху виховання і формування цих здібностей у процесі тренувальної діяльності.
Особливу проблему складають такі напрямки психології спорту, як психічна саморегуляція, управління своїм станом у передстартовий період, у ході змагань і після виходу із змагальної ситуації.
Цим питанням, а також відношенню спортсменів до своїх перемог і поразок приділяється більше уваги в останніх дослідженнях психології спорту.
В окремий напрямок виділяються соціально-психологічні дослідження, які розглядають проблеми формування команд, міжособистісні відносини в них, прийоми і способи підвищення їх згуртованості і ціннісно-орієнтаційної єдності, питання взаємин з тренером чи тренерським колективом, з вболівальниками (у тому числі з “спортивними фанатами”), проблеми міжкомандних взаємин і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Об’єкт, предмет, завдання, принципиі методи психології спорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок