Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Досвід вирішення конфліктів за кордоном

Досвід вирішення конфліктів за кордоном

Назва:
Досвід вирішення конфліктів за кордоном
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,78 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Досвід вирішення конфліктів за кордоном


Трудові конфлікти — звичне явище й у зарубіжних країнах. Вони також є формами соціального протесту проти низької оплати праці, закриття підприємств, незгоди з положеннями нового колективного договору. Відмова від роботи може мати офіційний характер, проводитися за згодою профспілок чи бути неофіційною. На Заході розроблено показники, що свідчать про широту та серйозність страйкового руху: кількість втрачених робочих днів, кількість учасників, чисельність самих страйків. Страйки є індикатором соціальної активності робітників.
У практиці США законом встановлено можливість відстрочення початку страйків для зняття емоційного напруження й розумного підходу до оцінки вимог та розбіжностей. Цей термін для галузей, де зупинення роботи пов'язане із серйозним збитком, може досягати 80-ти днів. Крім того, необхідно за 2 місяці зробити попереднє повідомлення про передбачуваний страйк. Відстрочки одержали назву періодів "охолодження пристрастей" [11, с 168].
Укладання колдоговорів традиційно знаходиться в полі зору громадськості. Засоби масової інформації регулярно повідомляють про хід та результати переговорів у галузях та на підприємствах. Не втручаючися прямо у процес укладання угод, державні органи багатьох країн контролюють відповідність договорів трудовому законодавству. Укладання угоди між профспілками та роботодавцями у скандинавських країнах є частиною загальнонаціональної політики доходів і являє собою більш-менш успішну практичну реалізацію концепції безконфліктності трудових відносин. У колдоговорах більшості країн прямо вказується на те, що їх учасники зобов'язані уникати трудових суперечок, страйків та локаутів протягом усього часу дії договору.
У більшості країн укладання угод здійснюється на декількох рівнях:*
на рівні центральних організацій;*
на галузевому рівні;*
на рівні підприємств.
У колдоговірній практиці зарубіжних країн існують дві протилежні тенденції. Одна спрямована на централізацію процесу, інша — на децентралізацію.
Децентралізований порядок укладання договорів передбачає тільки проведення переговорів на рівні підприємства. Пояснюється це тим, що на цьому рівні вирішуються ефективніше багато питань, пов'язаних із зайнятістю, оплатою праці і т.ін. Одночасно спостерігається скорочення значущості колективних договорів, які все частіше поступаються місцем трудовим угодам між роботодавцем та особами найманої праці.
Централізований порядок укладання договорів притаманний Швеції. Переговори щодо укладання колдоговорів проходять у три етапи. На першому етапі у них беруть участь центральні профоб'єднання й організації роботодавців. Головне тут — дійти згоди про загальні розміри підвищення заробітної плати. На наступному етапі переговори проводять вже відповідні галузеві профспілки й організації роботодавців з метою конкретизації умов загальної домовленості відносно даної галузі. Останній етап переговорів проводиться безпосередньо на підприємствах між адміністрацією та профспілковими комітетами.
Для вирішення виникаючих трудових суперечок, протиріч у Швеції є "Закон про спільне врегулювання трудових відносин", "Указ про посередництво у вирішенні трудових суперечок" і т.ін.
У колдоговорах США та Канади питання наймання та звільнення, що впливають на вирішення проблеми зайнятості на підприємствах, регулюються досить обмежено. У них за роботодавцями закріплене виключне право у питаннях наймання робочої сили, підвищення чи пониження у посаді, переведення на іншу роботу, тимчасового усунення з посади, звільнення чи поновлення на роботі. Частково обмежують цю свободу договірні положення "Про профспілкові гарантії", положення про право профспілок розподіляти робітників на конкретні роботи за заявками роботодавців. У США договори вимагають під час вирішення багатьох питань враховувати станс роботи працівника, його кваліфікацію. У США та Канаді у більшості колдоговорів надається перелік причин звільнення. Серед таких причин, наприклад, є участь у незаконних страйках, коли звільнення проводяться без попередження працівника та без права оскаржити це звільнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Досвід вирішення конфліктів за кордоном

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок