Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічний вплив кольору

Психологічний вплив кольору

Назва:
Психологічний вплив кольору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Психологічний вплив кольору


Вплив квітів добре відомий і визнається більшістю людей. Він часто досліджувалося в серйозних наукових експериментах. Але цей вплив до кінця не вивчено.
Говорячи про психологічний вплив кольору важливо враховувати той факт, що в різних суспільствах існують різні точки зору. Навіть незалежні результати досліджень впливу кольору часом несуть відбиток приналежності до визначеної культурної групи людей, чия думка формувалася протягом століть.
Чому неможливо дотримуватись об'єктивних сторін при вивченні цього питання? Тільки від того, що досить складно відокремити психологію кольору від його символіки.
Символічне значення квітів складалося у визначених народів протягом століть. Узяти, наприклад, чорний і білий кольори. На Заході чорний колір сприймається як серйозний, драматичний, часом сумний. При використанні чорного кольору в декоруванні часто звучать попередження про його гнітючий вплив. Традиційно чорний - це колір жалоби. Білий же колір, навпаки, асоціюється з чистотою, миролюбством, оптимізмом. Тому вінчальне плаття в західних країнах традиційно білого кольору. Нікому не прийде в голову одягти білий одяг на жалобну церемонію, а нареченій бути присутньою на весіллі в чорному платті. Проте, у деяких країнах Сходу саме білий, а не чорний, є кольором жалоби...
Але з іншого боку, різні суспільства приписують тому самому кольору схожі властивості. Так, наприклад, думка фахівців феншуй про властивості квітів по багатьом аспектам збігаються з думкою західних учених. Це говорить про те, що кожному кольору властиві визначені якості, що лежать глибоко в його природі. Саме ці властивості виявляються людиною і передавалися з культури в культуру, починаючи з моменту великого відкриття венеціанця Марко Поло.
Колір є об'єктом вивчення в багатьох дисциплінах, іноді дуже далеких від психології: у психофізиці, психофізіології, психології сприйняття, оптиці, фізіологічній оптиці, анатомії ока, колориметрії, світлотехніці, теорії фотографії, при конструюванні кольоропередаючої апаратури, у поліграфії, хімії барвників і т.д. Вже цей перелік знаменує практичну значимість проблематики, зв'язаної з кольором, що зростає з появою нових засобів його відтворення і нових способів використання. Усі ці дисципліни вивчають закономірності виникнення колірних відчуттів, кольоророзподілу і передачі кольору. Ці науки правомірно відносити до класичних дисциплін кольорознавство, що не розглядає колір як психологічний феномен. Єдиний контекст розгляду кольору в цьому зв'язку – “відображення”, аналогічне відображенню квітів фотопластинкою.
Головна проблема психосемантики кольору – проблема існування і джерел (причин) колірних значень, – у даний час не тільки не вирішена, але навіть чітко не поставлена. Однак без усвідомлення важливості цієї проблеми неможливо продуктивне осмислення результатів психологічних експериментів у цій області. У даному посібнику фокус розгляду, таким чином, переноситься з причин і закономірностей виникнення колірних відчуттів на причини і закономірності існування колірних значень: правила їхнього породження і функціонування.
Відповідно до основного закону семантики, знак доступний інтерпретації тільки в співвіднесенні з деяким контекстом. Вивчення кольору як семантичного феномена визначає вивчення його в ряді контекстів: 1) як суб'єкт впливу на людину; 2) як об'єкт сприйняття людиною; 3) як об'єкт маніпуляції з боку людини. Другий тип контекстів: 1) психофізіологічний (“Організм”); 2) психосеміотичний (механізм і структура “означування”); 3) психосемантичний (емоції і ідеї як предметний зміст колірного образа). Третій тип контекстів: 1) суб'єктно-об'єктні відносини (колір як об'єкт відносини: оцінки, асоціювання, шкалювання); 2) суб'єкт-суб'єктні відносини (колір як виразник відносини); 3) аутосуб’єктні відносини (колір як виразник самовідносини). Дослідження кольору в перерахованих контекстах відноситься до приватних методологічних прийомів дослідження до психосемантики кольору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Психологічний вплив кольору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок