Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Політичні події кінця 2004 року і соціально-політичні настановлення молоді

Політичні події кінця 2004 року і соціально-політичні настановлення молоді

Назва:
Політичні події кінця 2004 року і соціально-політичні настановлення молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,42 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Політичні події кінця 2004 року і соціально-політичні настановлення молоді


Від початку реформ українського соціально-політичного простору в суспільстві відбулися (і відбуваються) значні зміни. Відтак увагу дослідників привертає динаміка соціальної ситуації.
Трансформація суспільства передбачає зміну суспільного ладу, „це радикальні політичні, економічні, соціально-психологічні перетворення, що одночасно відбуваються в суспільстві і позначаються на світогляді громадян” [5, с. 37]. Соціально-психологічні переміни спостерігаються у двох площинах: в суспільній (зміна суспільних цінностей, норм, ставлення до оновлених державних інституцій) та в індивідуальній (зміна соціальних настановлень особистості, ціннісних орієнтацій, соціальних потреб тощо). Ці площини хоча й нерозривні, однак процеси, які розвиваються у кожній з них, мають власні закономірності.
Зміни в політичної свідомості громадян в сучасних умовах досить широко відображені в працях вітчизняних дослідників. У контексті політичної культури – це розвідки М. Пірен, В. Бебика, М. Головатого, Л. Нагорної, М. Корнєва, М. Білик та інших; в контексті політичної соціалізації – В. Москаленко, Н. Дембицької, Н. Гедикової, М. Катаєвої та інших. Зміни політичної свідомості при мінливих зовнішніх соціально-політичних впливах аналізуються у працях В. Циби, В. Васютинського, Н. Хазратової та інших.
У багатьох дослідженнях відстежується складний процес формування політичної свідомості в суперечливих умовах перехідного періоду. Вивченню ж причин і наслідків ускладнення формування політичних настановлень надавалося значно менше уваги. Існують окремі розвідки стосовно кризи суспільної моралі, кризи довіри до державних інститутів, щодо підвищення соціальної фрустрації в суспільстві, окремих аспектів соціальної адаптації індивіда. Однак динаміку цих особливостей та їх взаємозв’язок вивчено ще недостатньо. Тому з’ясування особливостей перебігу процесів формування політичних настановлень індивіда під впливом динамічних змін у політичній сфері лишається важливою науково-методологічною проблемою.
Теоретична концепція дослідження
Для вивчення змін соціально-політичного середовища, структурованого системою норм, розглянемо політичні норми, які зазнали найбільших трансформацій в період переходу від тоталітарного до демократичного суспільства. Вони, зокрема, відображені в Конституції України. Це, наприклад, норми про політичний плюралізм (Ст. 36), заборону цензури (Ст. 15), свободу політичних поглядів і переконань (Ст. 34), а також норми, викладені в Статтях 35, 38, 39, 40, 42, 69 Основного Закону країни [7].
Із становленням багатопартійної системи, згідно зі Статтею 36 Конституції, в соціальному просторі з’явилися ідеології, які пропонують різні системи суспільно-політичних норм. Отже, перед громадянами постає завдання відповідального політичного вибору. А це справа не проста. „Перехід від одного типу політичної культури до іншого хвилеподібний, причому давні традиції й норми ще тривалий час співіснують і борються з новими. При цьому нова політична культура не завжди має міцну соціальну базу, сприймається частиною населення викривлено, примітивно” [9, с. 421].
Дехто з дослідників вважає, що зміни в країні й досі мають суто декларативний характер. Наприклад, Г. Золотухін пише, що існує така точка зору: „Економічна й політична трансформація в Україні переважно імітується, містифікується” [5]. Є. Ковтуненко розглядає трансформацію на макрорівні, де перехід до демократії має три фази: розвал старої системи, становлення нової та її консолідація. На мікрорівні зміни відбуваються у способі мислення, поведінці, стилі життя малих груп та окремих індивідів. Їх системний характер зумовлений спрямованістю на перебудову організації суспільного життя вцілому. А це, у свою чергу, призводить до співіснування та протистояння нового й старого [6, с. 38]. Політична система та соціально-політичні норми не можуть змінитися раптово, це процес досить тривалий, до того ж він супроводжується дифузією старих і нових норм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Політичні події кінця 2004 року і соціально-політичні настановлення молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок