Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Професіограма оператора ЕОМ

Професіограма оператора ЕОМ

Назва:
Професіограма оператора ЕОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,25 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Професіограма оператора ЕОМ


Професія оператора ЕОМ — нова і перспективна. Немає такої галузі народного господарства, де б не застосовувалися комп'ютери. Послугами обчислювальних центрів і бюро користуються промислові підприємства, будівельні організації, сільське господарство, народна освіта, охорона здоров'я, наукові установи тощо. За допомогою ЕОМ роблять науково-технічні розрахунки, вирішують проблеми міського транспорту, вираховують потреби підприємств у сировині, передбачають погоду і т.ін. ЕОМ широко використовується у морській справі, авіації, космонавтиці.
Перші ЕОМ з'явилися у середині 40х років нашого століття і відразу стали незамінними у різних галузях народного господарства. Широке використання ЕОМ під час опрацювання великих масивів інформації, у науково-технічних розрахунках, автоматичному управлінні дає значний економічний ефект. Щоб ЕОМ ожила, необхідно ввести вихідні дані для розв'язання задачі. Готує інформацію і вводить її в машину оператор.
Готують операторів ЕОМ у ПТУ. Спеціалістів середньої кваліфікації в галузі обліково статистичних і обчислювальних робіт випускають промислово-економічні, обліково статистичні,
електромашинобудівні та інші технікуми, ліцеї. Для підготовки програмістів вищої кваліфікації створені спеціальні факультети при фінансово-економічних та інженерно економічних інститутах, університетах, академіях.
Сучасні ЕОМ — складні автоматизовані обчислювальні комплекси, до структури яких входять складні пристрої: оперативної пам'яті, вводу і виводу інформації, управління оперативно обчислювальними процесами тощо. Для опису розв'язання задач використовуються алгоритмічні мови — алгол, фортран, кобол та інші. Як правило, оператор ЕОМ у процесі роботи розв'язує стандартні, обумовлені інструкцією задачі. В загальних рисах його професійна діяльність полягає у виконанні всіх необхідних операцій на командному пульті машини і всіх її пристроях, із забезпеченням загального управління електронною системою відповідно до встановленої технології.
Успішність роботи оператора ЕОМ залежить від рівня його професійних знань і вмінь. Він повинен знати основи програмування, технічні носії інформації і коди, які застосовуються на ЕОМ, будову і правила експлуатації ЕОМ; вміти готувати і читати технічну документацію, обробляти її на ЕОМ, зауважувати збої в роботі і встановлювати причини цих збоїв.
До несприятливих факторів у діяльності оператора ЕОМ відносять обмеження контактів з іншими особами, сенсорноперцептивне і нервово психічне напруження.
Протипоказаннями для оволодіння даною професією вважаються слабкий зір, захворювання слухового апарату, органічне захворювання центральної нервової системи з пониженням інтелекту.
Поряд з високими вимогами до здоров'я людини діяльність оператора ЕОМ ставить підвищені вимоги до його психофізіологічних та психологічних якостей, передусім до пізнавальної, емоційно-вольової сфер і характерологічних якостей (схема 11).
Важливі роль і місце у діяльності оператора відіграють зорові сприймання. По-перше, вони беруть участь в ознайомленні оператора із завданням програміста, реалізації цього завдання. По-друге, управління ЕОМ здійснюється в умовах зчитування оператором різноманітних зорових сигналів на шкалах різних елементів і пристроїв ЕОМ. Завдяки цим сигналам оператор виконує певні дії і маніпуляції, спрямовані на запуск машини, її зупинку, сповільнення чи зміну напряму функціонування системи. Такого типу професійні завдання ставлять високі вимоги до точності зорового сприймання і його об'єму. Оператор повинен також добре розрізняти світлові сигнали різного кольору й інтенсивності.
Велике навантаження лягає на увагу оператора. Під час роботи вона напружена, спрямована на зчитування значної за обсягом зорової інформації, зосереджена на виконанні завдання в цілому. Успішне розв'язання такого роду професійних завдань вимагає від оператора високо розвиненої стійкості уваги, здатності до її концентрації.
Для того, щоб оператор міг успішно контролювати роботу всіх пристроїв ЕОМ, він повинен постійно стежити за різними візуальними сигналами, які подаються одночасно чи послідовно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Професіограма оператора ЕОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок