Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Егопсихологія. Захисні механізми на службі Катарсису в подоланні страху смерті. А. Фрейд (1895—1982)

Егопсихологія. Захисні механізми на службі Катарсису в подоланні страху смерті. А. Фрейд (1895—1982)

Назва:
Егопсихологія. Захисні механізми на службі Катарсису в подоланні страху смерті. А. Фрейд (1895—1982)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,53 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАРТ
На тему:
Егопсихологія. Захисні механізми на службі Катарсису в подоланні страху смерті. А. Фрейд (1895—1982)


Фрейд — молодша дочка З.Фрейда — зробила вагомий внесок у психоаналітичну теорію, пов'язуючи її зі своїми працями на теми навчання, діагностики, терапевтичної та запобіжної практики. Народилася в Австрії. Була активним членом Міжнародної аналітичної асоціації. В 1938 р. емігрувала до Англії. З 1947 р. протягом тривалого часу обіймала посаду директора Гемпстедської дитячої терапевтичної клініки.
У своїй книзі "Его та механізми захисту" А.Фрейд з'ясувала положення ego ("Я") в сучасній психоаналітичній теорії і виробила план того напряму, який репрезентуватиме відповідні психічні явища. А.Фрейд насамперед за-значила, що в ранній психоаналітичній теорії було відкинуто будь-які спро-би відтворити "Я" як незалежне від "Воно". Фрейд підкреслила, що термін "психоаналіз" має бути наповнений новим змістом за рахунок тих відкриттів, які дають змогу осягнути несвідоме психічне життя.
Психоаналітична терапія з самого початку мала своїм предметом несвідомв тільки для усунення ухилів "Я" та відновлення його інтегративної функції. Намір віднести твори батька "По цей бік принципу задоволення" (1923), "Групова психологія та аналіз "Я"" (1921) до глибинної психології спрямував характер досліджень А.Фрейд. До цих творів було також приєднано працю 3.Фрейда "Аналіз, обмежений в часі, та аналіз необмежений (1938), в якій патріарх психоаналізу переконливо вказав на те, що "Я" обдароване власними своєрідними схильностями й тенденціями. Прав-да, 3.Фрейд не завжди підкреслював цю рису "Я".
Саме на розкритті таких відходів від послідовного фрейдизму наполягав Г.Гартман у своїй праці "Егопсихологія і проблема адаптації" (1979). Цей автор досліджував структуру "Я" стосовно його змісту, зв'язків і функцій та стосунків із зовнішнім світом. Підтвердженням наукового престижу А.Фрейд був її вплив не тільки на Г.Гартмана, а й на Е.Кріса, Д.Рапапорта, Е.Еріксона та інших дослідників, які дотримувались кон-цепції автономності ''Я".
Підтверджуючи думку про те, що "Я" відіграє провідну роль в ор-ганізації захисних механізмів невротика, А.Фрейд засновувала свої теоре-тичні положення на широкій професійній роботі у дитячій клініці. На темп своїх досліджень і практичної діяльності вона виступала з лекціями в різних країнах та друкувала свої статті в журналі "Психоаналітичне вивчення он"· А.Фрейд була засновником і співвидавцем цього журналу починаю-чи з 1945 року.
А.Фрейд запропонувала своєрідну психологічну концепцію "Я" та йо-го захисних механізмів. Останні постають як складно організовані моделі свідомої та несвідомої поведінки людини, спрямовані на уникнення певних ситуацій, переживань, станів, що сприймаються людиною як негативні, не-бажані, неочікувані тощо. Передусім ідеться про неусвідомлювані людиною захисні механізми, які, відповідно до індивідуальної природи "Я", спонтан-но розгортаються в її поведінці. Можна говорити про систему захисних механізмів, кожний з яких має своєрідну психологічну організацію, спрямо-ваність та алгоритм реалізації.
1. Захист від інстинкту, що виявляється у формі опору. У досліджуваному матеріалі, що допомагає аналізувати "Я", останнє виступає у формі опору аналізу "Воно". "Я" в аналізі стає активним, коли прагне за допомогою протидії запобігти вторгненню "Воно". Оскільки мета аналізу полягає в тому, щоб полегшити доступ у свідомість "ідеаторним уявленням" пригнічених інстинктів, тобто сприяти вторгненню "Воно", захисні дії "Я" проти цих уявлень набувають характеру активного опору аналізові.
Для забезпечення дотримання основного правила аналізу, яке дає змогу ідеаторним уявленням спливати у вільних асоціаціях пацієнта, аналітик ви-користовує свій особистий вплив, тому й захист "Я" від інстинктів набуває форми прямого опору самому аналітикові. Ворожість щодо аналітика і посилення заходів, які мають запобігти спливанню імпульсів "Воно", збігаються одне з одним. Коли в певні моменти захист аналізу знімається, а інстинктивні уявлення можуть без перешкоди з'явитись у формі вільних асоціацій, відношення "Я" до аналітика на цей час звільняється від спотво-рень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 



Реферат на тему: Егопсихологія. Захисні механізми на службі Катарсису в подоланні страху смерті. А. Фрейд (1895—1982)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок