Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Студентська молодь і комп’ютерні технології

Студентська молодь і комп’ютерні технології

Назва:
Студентська молодь і комп’ютерні технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,64 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Студентська молодь і комп’ютерні технології


Сучасні інформаційні технології давно перестали бути атрибутом лише науково-технічної сфери – вони вже складова побутової культури суспільства. Різке збільшення кількості користувачів персональних комп’ютерів, зокрема тих, хто приєднався до Інтернету, поширення різноманітних комп’ютерних програм – все це призвело до появи нової проблеми: психофізіологічного та соціально-психологічного впливу нових інформаційних технологій на особистість людини-оператора і його здоров’я.
Показово, що 1996 року в американській класифікації психічних розладів (DSM) з’явився новий розділ – „кібернетичні розлади”, а деякі фахівці почали говорити про синдром Інтернет-залежності [3]. В цілому, якщо раніше проблема „комп’ютер – людина” розглядалась переважно в межах інженерної психології [1; 31], то нині її вивчають і спеціалісти з загальної, медичної, соціальної, вікової та педагогічної психології тощо. Зокрема, ця проблема була однією з центральних, що дискутувалися на VII Європейському конгресі з психології (2001 р.) [7].
В сучасній психологічній науці існує кілька напрямків досліджень проблеми „людина – комп’ютер”: психологія віртуальних реальностей [24; 25; 26; 27; 29], психологія спілкування в Інтернеті [9; 10; 11; 16; 21; 22; 23], психологічні особливості сприймання комп’ютера [3; 15; 19; 30], психологічні особливості різних категорій програмістів [5; 13; 18], психологічний вплив комп’ютерних ігор [3; 4; 6; 8; 17; 20; 32; 33] та інших видів діяльності на ЕОМ [2; 12; 28].
Одним з найактуальніших аспектів проблеми є взаємозв’язок комп’ютерних програм (особливо ігрових) з рівнем агресивності та агресивною поведінкою користувачів ЕОМ. Ця проблема викликана тим, що частина комп’ютерних програм містить прихований або явно агресивний сюжет. З іншого боку, результати емпіричних досліджень свідчать, що у багатьох піддослідних, які грали у віртуальні війни, спостерігалось підвищення фізіологічного збудження та агресивності думок [17; 20; 33]. Згідно з даними російських дослідників О. Черемисіної та Г. Бардіер, „комп’ютерно-заклопотаних” підлітків характеризують підвищені показники агресивності [32].
Все це підтверджує наукову і практичну актуальність досліджень різних аспектів проблеми „людина – комп’ютер”, одним з яких є ставлення різних вікових та соціальних груп до комп’ютерних технологій. Актуальність можна пояснити й тим, що саме ставлення (атитюди) до нових інформаційних технологій багато в чому дозволяють прогнозувати наслідки їх впливу. На нашу думку, одним з основних завдань у цьому аспекті є вивчення відповідних атитюдів серед студентської молоді, адже саме це покоління в майбутньому визначатиме місце і роль комп’ютерних технологій у нашому суспільстві.
Російські фахівці вже проводять відповідні дослідження. Так, Н. Фетискін і Т. Чистякова, вивчаючи суб’єктивні оцінки наслідків комп’ютеризації серед студентів спеціальності „інформатика”, виявили як позитивні, так і негативні типи оцінок [28]. До перших належать позитивний вплив комп’ютерних технологій на набуття нових знань, широкі можливості доступу до необхідної інформації, формування нового світогляду, розвиток математичних і логічних здібностей тощо. До негативних наслідків студенти найчастіше відносили великі втрати життєвого часу, деформацію писемних навичок, пересичення читанням звичайної літератури та преси, негативні соматичні наслідки (погіршення зору, порушення уваги, головний біль, перевтома, почуття фрустрації).
Мета нашого емпіричного дослідження: вивчити ставлення студентської молоді до сучасних комп’ютерних технологій, виявити зв’язок цих атитюдів з певними індивідуально- та соціально-психологічними факторами. Об’єктом дослідження стали соціальні установки студентів щодо комп’ютерних технологій.
Предмет дослідження – особливості інтелектуального, емоційного та поведінкового компонентів цих атитюдів, а також їх зв’язок з такими факторами, як комп’ютерна обізнаність (уміння працювати на комп’ютері), специфіка освіти та рівень агресивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Студентська молодь і комп’ютерні технології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок