Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологія судової діяльності (по кримінальних справах)

Психологія судової діяльності (по кримінальних справах)

Назва:
Психологія судової діяльності (по кримінальних справах)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Психологія судової діяльності (по кри-мінальних справах)
Психологія розгляду кримінальної справи в суді витає закономірності, пов 'язані з психічною діяльністю всіх осіб, що беруть участь у розгляді справи - прокурора, адвоката, судді й інших. Діяльність кожного з них у тій чи іншій мірі містить у собі наступні сторони:
ФСоишльна-спюрона діяльності охоплює політичний аспект у роботі юристів як організаторів боротьби зі злочинністю. Вона пов'язана зі здійсненням ними особливих владних повноважень.
^Пізнавальна (пошукова) сторона діяльності полягає в зборі вихідної інформації, необхідної для вирішення фахових завдань, а також: вивчення її. Питома вага цієї сторони діяльності в прокурора, адвоката, судді різна. ^Конструктивна (реконструктивна) сторона діяльності - це аналіз усієї зібраної інформації по справі і синтез її, динамічний процес пошуку і встановлення істини. Остаточна ціль конструктивної (реконструктивної) діяльності судді, прокурора, адвоката - винесення справедливого (законного вироку підсудному. ^Комунікативна сторона діяльності має на меті - одержати необхідну інформацію для розкриття злочину шляхом спілкування з людьми (мається на увазі насамперед допит у суді підсудного, свідків, потерпілих, а також спілкування між: прокурором і адвокатом, адвокатом і суддею і т.д.). Комунікативна сторона діяльності нерозривно пов'язана з використанням усного мовлення.
ФОрганЬацшна сторона діяльності виявляється, по-перше, у самоорганізованості і, по-друге, у здатності організовувати соціальну взаємодію з іншими учасниками судового процесу.
ФЗасвідчувальна сторона діяльності являє собою приведення всієї здобутої до
судового розгляду й у ході суду інформації в спеціальні, передбачені законом
форми: протокол, вирок, постанови, ухвали. Засвідчувальна сторона діяльності юридичного працівника нерозривно пов'язана з застосуванням письмової мови.
У кожній із зазначених вище сторін юридичної діяльності реалізуються
відповідні особистісні якості, що повинні забезпечувати успішність у роботі судді, прокурора, адвоката. Кожна зі сторін юридичної діяльності потребує визначених теоретичних знань, практичних навичок і вмінь.
Серед виділених сторін діяльності юриста соціальна сторона за своїм змістом в більшій мірі однакова для всіх професій. І суддя, і прокурор, і адвокат стурбовані не тільки тим, щоб відповідно до закону розглянути і вирішити кримінальну (або цивільну) справу, але й у максимально використовувати судовий процес для попередження злочинів і інших порушень законності. Це характеризує і професійну спрямованість особистості судді, прокурора, адвоката, що виражається в прагненні до торжества справедливості, встановлення істини. Так як праця зазначених осіб пов 'язана із здійсненням особливих владних повноважень, із правом і обоє 'язком застосовувати законну
владу від імені держави, то в них повинно бути розвинуте професійне почуття підвищеної відповідальності за наслідки своїх дій.
Суддя, прокурор, адвокат постійно знаходяться в центрі уваги всіх учасників судового процесу. Тому кожному з них повинні бути властиві такі соціальні якості як професіоналізм чесність, принциповість, професійна етика, гуманність та ін.
У даному розділі розглядаються психолого-правові особливості діяльності
судді, прокурора й адвоката з урахуванням питомої ваги в роботі кожного з
них тільки пошукової (пізнавальної), конструктивної (реконструктивної),
І комунікативної, організаторської й засвідчувальної сторін їхньої діяльності.
§1. Психологічна характеристика судової діяльності (при розгляді кримінальних справ)
* Психологія судового процесу при розгляді кримінальних справ дос-ліджує закономірності, пов'язані з психічною діяльністю всіх осіб, що беруть участь у розгляді справи, а також виховний вплив судового про-цесу і вироку на підсудного й інших осіб, роль суспільної думки і її вплив на суддів та ін.
Діяльність суду й інших учасників судового процесу дуже різноманітна, складна і відповідальна, тому що саме суд покликаний вирішити кримінальну справу по суті і винести відповідний вирок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Психологія судової діяльності (по кримінальних справах)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок