Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Стратегічні питання педагогічної професії.

Стратегічні питання педагогічної професії.

Назва:
Стратегічні питання педагогічної професії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,63 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Стратегічні питання педагогічної професії.


Важливим моментом педагогічної діяльності є виявлення, уточнення, усвідомлення тих вихідних позицій, які відображають соціальні погля-ди та вимоги і водночас є внутрішніми збудниками власної діяльності вчителя. Тільки творче усвідомлення, прийняття відповідних стратегіч-них позицій гармонізує внутрішній світ учителя з його діяльністю, су-спільством, учнями.
Щоб розглянути ці стратегічні питання, скористаймося алгоритмом завдань, який пропонують учителям Сполучених Штатів Америки, що беруть участь у конкурсі «Учитель року» (адаптований варіант. — В. С.). Претенденти мають у довільній формі дати відповіді на такі запитання:
- професійна біографія: описати причини, які спонукали до вибору педагогічної професії, основні події, що переконали в правильності зроб-леного вибору, схарактеризувати власний внесок в освіту або найвище досягнення в ній;
- філософія вчительства: викласти особисті погляди на професію вчителя і власну діяльність. Треба також сформулювати, як ви розумієте поняття «нагорода за педагогічну працю»;
- проблеми і перспективи освіти: треба відповісти на запитання: що ви вважаєте головною проблемою (завданням) народної освіти сьогодні? Обрати одну проблему, з'ясувати її причини, показати результат і запро-понувати засоби вирішення;
- учительська професія. Запропоновано три запитання: Чи реко-мендували б ви своїм найздібнішим учням обрати професію вчителя? Як ви допомагаєте своїм колегам стати хорошими вчителями? Якою мірою вчителі мають нести відповідальність за результати навчання своїх учнів?
- освіта і країна. Переможець — це насамперед представник учи-тельства країни. Уявіть, як у разі перемоги ви б скористалися можливос-тями, які дає звання «Учитель року», для пропагування педагогічної професії. Яким було б ваше звернення?
Ось який взірець педагогічної рефлексії дала переможниця конкур-су «Учитель року-89» Мері Бікуваріс. На нашу думку, її відповіді лише незначно (враховуючи національні особливості) відрізняються від тих, під якими міг би підписатися вчитель будь-якої країни.
- Шість необхідних якостей мають бути у видатних учителів. Гадаю, дехто, знаходячи їх у мене, і мене сприймає як учителя видатного. По-перше, це любов до дітей. По-друге, я знаю свій предмет і не втомлююсь розвивати в собі інтерес до нього. Я використовую педагогічні методи, які ефективно залу-чають дітей до навчального процесу. Вміння керувати уроком, класом також необхідне видатному вчителеві, і я прагну виробити дійові прийоми, за допомо-гою яких можу впоратись із великою кількістю завдань, які активно залучають дітей до праці і виходять за межі урочного часу. Жоден учитель, позбавлений почуття гумору, не протримається в школі довго. Здатність посміятися разом з учнями, в тому числі над собою, — одне зі свідчень успіху моєї роботи. Нарешті, видатний учитель має бути найуважнішим, найчутливішим спосте-рігачем. Як часто ставали мені у пригоді своєчасно помічені «дрібниці», специ-фічні для шкільного життя, коли, здавалося б, вже клацала клямка, що зачиняла двері взаєморозуміння між учителем і класом...
- Як учитель своє завдання вбачаю в тому, щоб робити дещо більше, ніж просто передавати дітям інформацію. Я хочу, щоб інформацію, отриману в класі, вони використовували для власних роздумів і умовиводів, хочу, щоб вони самі для себе розв'язували всі проблеми. В мене є різноманітні засоби подати учням свій предмет «у живому вигляді», надаю їм можливість не тільки вивчати спеціальні дисципліни, а й самим брати участь у дослідженнях. Вони мають усвідомлювати, що це необхідно вписувати в загальну картину навчан-ня людини.
- Чула, як учні кажуть: в учнів є право на помилку, Вважаю, це правильно. Однак помилки не повинні минати легко. Переконана: переважна більшість дітей, маючи досить часу і належну допомогу, здатні опанувати будь-який пред-мет. Найбільше я пишаюсь успіхами тих своїх учнів, які не мають великих здібностей, їм я ставлю досяжні цілі, і вони, домогтися успіху в елементарно необхідному, із задоволенням беруться за розв'язання складніших завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стратегічні питання педагогічної професії.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок