Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Поняття та сутність ігротерапії. Ігротерапія О.І.Захарова

Поняття та сутність ігротерапії. Ігротерапія О.І.Захарова

Назва:
Поняття та сутність ігротерапії. Ігротерапія О.І.Захарова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,92 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН
ВСТУП
1. Поняття та сутність ігротерапії.
2. Види ігротерапії
3. Ігротерапія О.І. Захарова.
4. Особливості організації та проведення групової ігротерапії.
Висновок
Список використаної літератури:

Вступ
Ще на початку 20 століття М. Фрейд, Х. Гельмут звернули увагу на те, що гра допомагає дітям розвивати здібності, долати конфлікти і досягати психологічної рівноваги. Крім того, ігри готують дітей до дорослого життя. Допомагають набути необхідних навичок.
На цьому заснована ігротерапія - основний психотерапевтичний метод роботи з дітьми від 2 до 12 років. За допомогою малюнків, рольових ігор, дитина може виразити ті страхи, емоційні стани і психічні травми про які не може розповісти.
Психолог, використовуючи ігрові ситуації, визначає причину проблеми та шляхи її вирішення. Також ігротерапію використовують при нерозвиненості спілкування, низькій успішності в школі, у випадках гострих ревнощів між дітьми. За допомогою ігротерапії можна коригувати агресію і гіперактивність.
Кожен з дитинства пам'ятає такі ігри як хованки, піжмурки.  Виявляється, вони допомагають дітям позбавлятися від внутрішніх страхів. А також дозволяють зняти емоційну напругу.
Однією з найбільш корисних ігор вважається гра з піском. Позитивний ефект пісочної терапії до кінця не вивчений. Однак, варто зазначити, що перекладання цього природного матеріалу заспокоює нервову систему, ліплення фігурок з піску розвиває дрібну моторику рук і сприяє розвитку мови, розвиває фантазію.
Найбільш доступною в ігровій терапії вважається лялькотерапія.  Спостерігаючи за грою в дочки-матері, можна дізнатися про емоційний світ дитини.  Упорядковуючи свій ляльковий будиночок, дитина підсвідомо висловлює всі свої страхи і комплекси. Під час терапії необхідно уважно спостерігати за процесом гри.
Є також ігри, спеціально розроблені для дітей з аутизмом. У таких випадках терапевт пасивно спостерігає за діями дитини, з'ясовуючи його мотивацію.
На думку С.Л. Рубенштейн гра є «найкращою практикою розвитку» для всіх дітей незалежно від їх фізичного і розумового розвитку.

1. Поняття та сутність ігротерапії.
Ігротерапія - метод психотерапевтичної дії на дітей і дорослих з використанням гри. В основі різних методик, що описуються ці поняттям, лежить визнання того, що гра робить сильний вплив на розвиток особистості. У сучасній психокорекції дорослих гра використовується у груповій психотерапії і соціально-психологічному тренінгу у вигляді спеціальних вправ, завдань на невербальні комунікації, розігруванні різних ситуацій та ін Гра сприяє створенню близьких стосунків між учасниками групи, знімає напруженість, тривогу, страх перед оточуючими, підвищує самооцінку , дозволяє перевірити себе в різних ситуаціях спілкування, знімаючи небезпеку соціально значущих наслідків.
Характерна особливість гри - її двоплановість, притаманна також драматичному мистецтву, елементи якого зберігаються в будь-якій колективній грі.
Граючий виконує реальну діяльність, здійснення якої вимагає дій, пов'язаних з рішенням цілком конкретних, часто нестандартних завдань.
Ряд моментів цієї діяльності носить умовний характер, що дозволяє відволіктися від реальної ситуації з її відповідальністю і численними привхідними обставинами.
Двоплановість гри обумовлює її розвиваючий ефект. Психокорекційні ефект ігрових занять у дітей досягається завдяки встановленню позитивного емоційного контакту між дітьми і дорослими. Гра коригує придушувані негативні емоції, страхи, не впевненість в собі, розширює здібності дітей до спілкування, збільшує діапазон доступних дитині дій з предметами.
Відмінні ознаки розгортання гри - швидко мінливі ситуації, в яких виявляється об'єкт після дій з ним, і настільки ж швидке пристосування дій до нової ситуації.
Структуру дитячої гри складають ролі, узяті на себе граючими; ігрові дії як засіб реалізації цих ролей; ігрове вживання предметів - заміщення реальних предметів ігровими (умовними); реальні відносини між граючими.
Сюжетом гри постає відтворювана в ній область дійсності. Змістом гри виступає те, що відтворюється дітьми як головний момент діяльності і відносин між дорослими в їх дорослому житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Поняття та сутність ігротерапії. Ігротерапія О.І.Захарова

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок