Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особливості формування характеру у розумово відсталих дітей

Особливості формування характеру у розумово відсталих дітей

Назва:
Особливості формування характеру у розумово відсталих дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,31 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РЕФЕРАТ
з патопсихології
на тему:
“Особливості формування характеру у розумово відсталих дітей”

ПЛАН
Вступ
1. Визначення розумової відсталості.
2. Причини порушень інтелектуального розвитку у дітей.
3. Класифікація олігофренії.
3. Формування характеру у розумово відсталих дітей.
Висновок
Список використаненої літератури:

Вступ
Характер є основою особливості. Від його особливостей значно залежать стиль поведінки і діяльності людини, її життєві успіхи й невдачі. Позитивні характерологічні риси допомагають долати серйозні труднощі при досягненні поставлених цілей.
Відносини між людьми встановлюються і розвиваються в суспільстві. Виявляється характер людини в її діях та вчинках і накладає на них певний відбиток. Від нього залежить поведінка людини за різних обставин: рішучість у прийнятті рішень, наполегливість у досягненні поставленої мети, винахідливість при уникненні небезпеки тощо.
На формування характеру розумово відсталої дитини певним чином впливає тип нервової діяльності. Проте формування характеру дитини повністю залежить від умов її життя, а вирішальну роль в цьому процесі відіграє виховання. Хвороба ж не утворює ніякого складу характеру, проте створює, по-перше, певні особливості динаміки нервових процесів дитини і, по-друге, є сама по собі однією із важливих умов життя дитини, до якого вона якось пристосовується.
Характер дітей, у тому числі й тих, які перенесли хворобу головного мозку, завжди зумовлений вихованням. Проте діти, які перенесли ті чи інші хвороби головного мозку потребують спеціального коригуючого виховання.
Значну роль у вихованні характеру розумово відсталої дитини відіграє правильна організація її способу життя в школі та поза нею, а також ставленням оточуючих до дитини.
Важливим для виховання характеру є вироблення позитивних звичок і навичок. Особливої ролі тут набуває сім'я. Помилки, які допускаються нею у вихованні дитини, нерідко стають причиною серйозних недоліків її характеру.1. Визначення розумової відсталості.
Розумово відсталі діти, діти зі зниженим інтелектом, з труднощами в навчанні, з особливими потребами тощо, - одна з найбільш численних категорій дітей, що відхиляються в своєму розвитку від норми. За наявними у нас даними, такі діти складають близько 2,5% від загальної дитячої популяції. Зарубіжні педагоги нерідко вказують інші, більш високі відсотки, що обумовлено використанням кілька інших критеріїв при діагностуванні розумового розвитку дитини. [1]
Поняття «розумово відстала дитина», прийняте в російській корекційної педагогіки та спеціальної психології, як, втім, і в більшості інших країн, охоплює досить різноманітну за складом групу дітей, яких об'єднує наявність органічного пошкодження кори головного мозку, що має дифузний, тобто «Розлитий», характер. Морфологічні зміни, хоча і з неоднаковою інтенсивністю, захоплюють багато ділянок кори головного мозку дитини, порушуючи їх будову і функції. Звичайно, не виключені й такі випадки, коли дифузне ураження кори поєднується з окремими, більш вираженими локальними (обмеженими, місцевими) порушеннями, іноді включають і підкіркові системи. Все це обумовлює виникнення у дитини різних, з різною чіткістю виражених відхилень, що виявляються в усіх видах його психічної діяльності, особливо різко - в пізнавальній.
Переважна більшість розумово відсталих дітей складають діти-олігофрени (від грец. Oligos - малий + phren - розум). Поразка мозкових систем що лежить в основі недорозвинення психіки, виникає у цієї категорії дітей на ранніх етапах розвитку - у внутрішньоутробному періоді, при народженні або протягом перших півтора років життя, тобто до становлення мови. [2]
Ступінь вираженості дефекту істотно залежить від тяжкості осягаючи дитини шкідливості, від її переважної локалізації, а також від часу початку її впливу. Чим у більш ранні терміни у дитини виникло захворювання, тим важче виявляються його наслідки. Так, найбільш глибокі ступеня олігофренії спостерігаються у дітей, що перенесли захворювання у внутрішньоутробному періоді свого розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Особливості формування характеру у розумово відсталих дітей

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок