Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологія "промивання мозку" й репресивних маніпуляцій в СРСР

Психологія "промивання мозку" й репресивних маніпуляцій в СРСР

Назва:
Психологія "промивання мозку" й репресивних маніпуляцій в СРСР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,01 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Психологія "промивання мозку" й репресивних маніпуляцій в СРСР

Чи відбувається розвиток людства спонтанно, або хтось здійснює певний прихований задум? Іншими словами, визначаєте ви своє життя самі, або якісь сили управляють вами, таким чином, що ви сприймаєте їх команди, як свої власні думки?
Повернемося орієнтовно на тисячу років назад. У той час панував феодальний лад. Структура суспільства мала вигляд піраміди. Метою верхівки було утримування в покорі основу піраміди й одержання вигоди від її експлуатації.
Щоб контролювати життя, потрібно контролювати думки, емоції й зусилля людей.
Для контролю над зусиллями є апарат чиновників, армія, поліція.
Контролювати емоції можна через культуру.
Контролем за думкою завжди займалася релігія.
Думка головує над емоціями й зусиллями, а церква панує в державному устрої.
Це ніби три грані піраміди, що символізують державу.
Церква успішно придушувала вільнодумство за допомогою вогнищ інквізиції й стримувала розвиток науки та мистецтв (М. Коперник,
Г. Галілей). І такий устрій панував у суспільстві близько тисячі років.

Потім король Британії відмовився від панування католицької церкви у своїй державі й очолив свої церкви.
Це послабило контроль церкви над думкою, й у Британії стрімко почала розвиватися наука, що дало поштовх бурхливому розвиткові промисловості.
Промислова революція Британії привела до виникнення впливового шару капіталістів, які обмежили абсолютну владу монархії. Разом з тим, зростаючій промисловості потрібні були нові ринки збуту, й Британія стала найбільшою колоніальною державою.
Успіхи науки стали настільки очевидними для інших країн, що церква не могла утримувати розвиток думки під контролем. Важко залишатися авторитетом для думки, коли з іншого боку пара приводить в рух верстати й пароплави. Електричні сигнали несуть повідомлення й починають виконувати роботу за людей.
В Європі починається епоха прогресу й з розвитком науки і промислового виробництва виникають капіталісти, які захоплюють владу шляхом буржуазних революцій.
У новому світі правлячим класам також потрібен контроль за думками, релігія втратила свій авторитет, відтак наука вийшла на перше місце, тому логічно було б створити такий напрям науки, який контролюватиме думку в суспільстві. Так розпочалося фінансування й розвиток «науки» психіатрії. Вона виникла не з вивчення законів природи, а з огляду на те, що була потрібна як засіб контролю над населенням. Звідси походять й основні постулати цієї «науки» – людина це «тварина».
Люди, що не бунтують, не рвуться вгору зі своїми думками, людина – домашня худоба, яка їсть, спить і працює на фабриці, або в полі – ось головне завдання для нової «науки». Психіатрія бурхливо розвивалася в таких країнах, як Британія, Німеччина, Росія, де структура суспільства залишалася схожою на піраміду, та в Америці, де все ще існувало рабство.
Розглянемо докладніше розвиток суспільства і психіатрії в Росії, що в 18-19 ст. була могутньою імперією з кріпосним ладом.
Релігія була частиною держави, що всіляко підтримувалося. Священик був присутній на всіх похоронах, коли люди відчувають сильне горе, він дає надію своїми словами, що втрата не безповоротна, а в майбутньому, на небі, ви зустрінетеся. Священик є «захисником», і, коли він читає недільні проповіді, він домагається підпорядкування селян чинній владі, адже лише одна його присутність активує в селянах відчуття втрати й горя, а в такому стані аналітичні здібності відключені, й людина сприймає буквально все сказане, як керівництво до дії.
Зростання імперії, промислові революції західних країн, вимагають розвитку науки й промисловості, тож позиції релігії слабшають, церква втрачає контроль над частиною населення, й тоді починаються селянські бунти. Згадайте, сам О. Суворов їздив втихомирювати селянське повстання О. Пугачова.
На допомогу церкві почалося фінансування нової «науки» психіатрії, для утримання контролю над населенням. У 1796 році в Харкові відкрито перший будинок для божевільних, відомий як «Сабурова дача», де утримували людей не сповна розуму державним коштом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Психологія "промивання мозку" й репресивних маніпуляцій в СРСР

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок