Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Сварки і плітки в колективі

Сварки і плітки в колективі

Назва:
Сварки і плітки в колективі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,86 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
«Сварки і плітки в колективі,

їх причини і профілактика”

Колектив – це певна група людей, які згуртовані конкретними цілями, метою, виробничими спільностями та інтересами. Якщо ж у колективі назрівають чи відбуваються сварки, поширюються плітки, значить у колективі щось не так. Сварки, непорозуміння, плітки – це все психологічні проблеми, які потрібно вирішувати, для того, щоб колектив не втратив своєї цілісності та згуртованості, а разом з цим – ефективності.

Причини, які зумовлюють виникнення сварок та пліток можуть бути досить різноманітними.

Одна з головних причин виникнення пліток: це приділення уваги керівництва одним працівникам, та ігнорування інших. Також це стосується розподілу коштів та інших ресурсів між певними групами працівників. Навіть у самих великих організаціях ресурси завжди обмежені. Керівництво повинне вирішити, як розподілити матеріали, людські ресурси і фінанси між різними групами, щоб найбільш ефективним образом досягти цілей організації. Виділити велику частку ресурсів якомусь одному керівнику, чи підлеглі групі означає, що інші одержать меншу частку від загальної кількості. Не має значення, чого стосується це рішення: за який з чотирьох секретарів закріпити комп'ютер із програмою-редактором, якому факультету університету дати можливість збільшити кількість викладачів, який керівник дістане додаткові кошти для розширення свого чи виробництва який підрозділ одержить пріоритет в обробці даних - люди завжди хочуть одержувати не менше, а більше. Таким чином, необхідність поділяти ресурси майже неминуче веде до різних видів конфлікту.

Причиною виникнення сварок, як правило, може бути протистояння двох точок зору (між двома працівниками, групою працівників, підлеглим і керівником).

Скільки існує людей, стільки існує представлень про якусь ситуацію, стільки існує бажань досягти визначеної мети. Замість того, щоб об'єктивно оцінювати ситуацію, люди можуть розглядати тільки ті погляди. альтернативи й аспекти ситуації, що, на їхню думку, сприятливі для їхньої групи й особистих потреб. Ця тенденція була виявлена в дослідженні, де керівники відділу збуту, кадрові служби і служби зв'язку з клієнтами попросили вирішити одну проблему. І кожний вважав, що з проблемою може справитися тільки його функціональний підрозділ.

Розходження в цінностях - дуже розповсюджена причина конфлікту. Наприклад, підлеглий може вважати, що завжди має право на вираження своєї думки, у той час як керівник може думати, що підлеглий має право виражати свою думку тільки тоді, коли його запитують і беззаперечно робити те, що йому говорять. Високоосвічений персонал відділу досліджень і розробок цінує волю і незалежність. Якщо ж їхній начальник вважає за необхідне пильно стежити за роботою своїх підлеглих, розходження в цінностях, імовірно, викликають конфлікт. Конфлікти часто виникають в університетах між факультетами, орієнтованими на утворення (бізнес і техніка). Конфлікти також часто зароджуються в організаціях охорони здоров'я між адміністративним персоналом, що прагне до ефективності і рентабельності, і медичним персоналом, для якого більшою цінністю є якість допомоги, що робиться хворим.

Кожна люди виросла і живе в певному колі, яке має свої звички, свої цінності, характеризується своєю поведінкою. Ці розходження також можуть збільшити можливість виникнення конфлікту: виникнення сварок та пліток. Зустрічаються люди, що постійно виявляють агресивність і ворожість і які готові заперечувати кожне слово. І от таки йоржисті особистості створюють навколо себе атмосферу чревату конфліктом. Дослідження показують, що люди з рисами характеру, що роблять їх найвищою мірою авторитарними, догматичними, байдужними до такого поняття, як самоповагу, скоріше вступають у конфлікт. Інші дослідження показали, що розходження в життєвому досвіді, цінностях, утворенні, стажі, віці і соціальних характеристиках зменшують ступінь взаєморозуміння і співробітництва між представниками різних підрозділів.

Виникнення пліток також можливе через погану передачу інформації є як причиною, так і наслідком конфлікту. Вона може діяти як каталізатор конфлікту, заважаючи окремим працівникам чи групі зрозуміти ситуацію чи точки зору інших. Якщо керівництво не може довести до відома підлеглих, що нова схема оплати праці, пов’язана з продуктивністю, покликана не “вичавлювати соки” з робітників, а збільшити прибуток компанії і її положення серед конкурентів. Підлеглі можуть відреагувати таким чином, що сповільнять темп роботи. Інші розповсюджені проблеми передачі інформації, що викликають конфлікт, - неоднозначні критерії якості, нездатність точно визначити посадові обов'язки і функції всіх співробітників і підрозділів, а також пред'явлення взаємовиключних вимог до роботи. Ці проблеми можуть чи виникнути збільшуватися через нездатність керівника розробити до зведення підлеглих точний опис посадових обов'язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сварки і плітки в колективі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок