Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологія тероризму

Психологія тероризму

Назва:
Психологія тероризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,28 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Психологія тероризму

ВСТУП

ТЕРОРИЗМ (терор) (від франц. terreur страх, жах), термін ввійшов у вжиток наприкінці 18 в. для позначення репресивної політики, що проводилася якобінцями в Великой французской революции. період Потім набув універсального значення і використовується для позначення мотивованого насильства з політичними цілями.

Термін «терор» у сучасній літературі вживається звичайно для характеристики політики насильства і лякання, застосовуваного диктаторськими або тоталітарними режимами стосовно громадян своєї країни, насильство з боку «сильної» держави.

Під тероризмом розуміється насильство з боку «слабкої» опозиції. Тероризм це метод, за допомогою якого організована група або партія прагне досягти проголошене нею цілей переважно через систематичне використання насильства. Для нагнітання страху терористи можуть застосовувати також підпали або вибухи магазинів, вокзалів, штаб-квартир політичних партій і т.п. У сучасних умовах терористи практикують захоплення заручників, викрадення літаків.

Терористичні дії завжди носять привселюдний характер і спрямовані на вплив на суспільство або на владу.

З 1970-х рр. широко використовується термін «міжнародний тероризм», котрий проект Кодексу злочинів проти світу і безпеки людства ООН визначає як «учинення, організацію, сприяння здійсненню, фінансування або заохочення агентами або представниками однієї держави актів проти іншої держави або попуск із їхньої сторони вчиненню таких актів, що спрямовані проти осіб або власності і який за своїм характером мають ціль викликати страх у державних діячів, груп осіб або населення в цілому».

У 1977 р. державами-членами Європейської Ради, прийнята Європейська конвенція по боротьбі з тероризмом.

ТЕРОРИЗМ: ПСИХОЛОГІЧНІ І ПОЛІТИЧНІ АСПЕКТИ

Хоча холодна війна закінчилася, її місце зайняла інша, неоголошена війна - тероризм. У цьому розділі розглядаються: різноманітні види тероризму; мотивація, що призводить людини до того, щоб стати терористом; терористичні акції; тероризм, що підтримується державою; сучасне положення країн у цій неоголошеній війні.

ІСТОРИЧНИЙ ПОГЛЯД

Початок ХХ сторіччя поклав кінець західному колоніалізму. Британська Імперія поступово розпадалася, усе більше гублячи свої колонії. Проте Британія зберігала значний вплив в Африці і продовжувала окупацію Палестини. Франція також ще панувала в Алжирі, що продовжувала вважати складовою частиною метрополії.

З закінченням Другої світової війни почалася боротьба за незалежність. Національний рух набирав силу у усьому світі. Ізраїль і Алжир не були винятком.

Парадоксально, але першими терористами на Ближньому Сході стали євреї, що боролися з англійцями за створення власної держави на Святій Землі. По всьому Ближньому Сході Англія і Франція стали сприйматися як колоніальні агресори; США, що були їхніми союзниками в Другій світовій війні, сприймалися не краще.

Зовнішньополітична експансія США на Ближній Схід багато в чому з'явилася результатом холодної війни, що почалася майже відразу після закінчення Другої світової війни.

Радянський Союз поширював свій вплив на країни Східної Європи і намагався включити в число своїх сателітів Грецію і Туреччину. Промова Черчілля у Фултоні, утворення НАТО, залізна завіса позначили для країн капіталістичного світу необхідність опору імперської експансії СРСР. Холодна війна надовго визначила основні напрямки зовнішньої політики США.

РОЗІГРУВАННЯ КОМУНІСТИЧНОЇ КАРТИ

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологія тероризму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок