Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Скачати: Психологічний аспект альтернативного виховного впливу на неповнолітніх правопорушників.

Загрузка...

Психологічний аспект альтернативного виховного впливу на неповнолітніх правопорушників.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Психологічний аспект альтернативного виховного впливу на неповнолітніх правопорушників.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Психологічний аспект альтернативного виховного впливу на неповнолітніх правопорушників.


Медіація між малолітнім правопорушником та жертвою, чи постраждалим (ою).
Що виграємо ми, суспільство від проведення медіації?
Підняття свідомості – процес допомоги особі чи групі осіб стати свідомими та чутливішими до існування певної соціальної умови, проблеми чи ідеї, які раніше викликали у них мало зацікавленості (Англо-український термінологічний словник-довідник із соціальної роботи, Львів 2004р., Міністерство освіти України, НУ “Львівська політехніка”, Манітобський університет).
Майже щодня нам, фахівцям, що допомагають постраждалим жінкам, доводиться опинятись в емоційному просторі людського болю і страждання, кривди і жалю, бажання помсти чи, навіть, думок про самогубство.
Емоції та почуття, найчастіше болісні і негативні, інколи переповнюють і душі і серця наших клієнток, а по великому рахунку, сферу їхнього психічного здоров’я.
Кожна п’ята заміжня клієнтка, що звертається по допомогу в наш Центр, має проблеми у сім’ї. Це, в першу чергу, скарги на взаємостосунки з чоловіком, (найчастіше алкоголіком і кривдником) і з сином (рідше донькою) підлітками.
Чому батьки, вчителі, сусіди, дільничні говорять про них: „Це якісь дебіли, раніше таких не було?”
Чому вони йдуть з дому, тряскаючи дверима, ображаючи батьків, тікають зі школи і опиняються із своїми однолітками в підвалах та скверах, а тепер все частіше біля ігрових автоматів та у комп’ютерних клубах? З цигаркою чи пляшкою у руках?
Чому малолітня агресивність стає нормою поведінки в підлітковому середовищі?
Чому?
Присутня тут аудиторія різними шляхами намагається вберегти суспільство від малолітніх правопорушників та дорослих злочинців.
Як врятувати нас?
Караючи їх.
На думку кримінологів багатьох країн, темпи приросту злочинності у світі випереджують темпи приросту народонаселення. Така тенденція збережеться і в майбутньому.
За влучним висловом російського кримінолога В.В. Лунєєва, людство потрапило у „кримінологічний капкан”. Статистка стверджує про надзвичайний зріст дитячої, підліткової молодіжної, а також організованої та корупційної злочинності. Зрештою, вам це відомо більш докладно. Зрозуміло, що держави не можуть не реагувати на таку загрозу.
Як правило, реакція держав полягає в активізації інституту покарання за вчинені злочини:
· розширенні складів злочинів у кримінальному законодавстві,
· збільшенні жорстокості покарання за наявні склади злочинів,
· скороченні дискреційних повноважень суддів тощо.
Такий підхід призвів до збільшення кількості ув’язнених у тюрмах, а, відтак, зростання витрат держав на їх утримання. А головне полягає у тому, що каральний характер відповіді держави на злочин підвищує „сумарну агресивність” суспільства і зумовлює розширене відтворення злочинності, так вважають світові та вітчизняні вчені.
У своєму передньому слові до книги „Розвиток медіації в Україні. Польсько-українська співпраця” пані І. Войтюк розвиває думку стосовно зміщення акцентів покарання злочинців на інші способи реакції на злочин, зокрема, відновне правосуддя. Цей термін зацікавив нас як достатньо змістовне поняття альтернативної форми реагування на покарання правопорушників.
Чому нас - соціальних працівників, що працюють у сфері надання соціальних послуг потерпілим жінкам це зацікавило?
У відновному правосудді та медіації прихований глибокий виховний і психологічний вплив на кривдника, зокрема це стосується і малолітніх правопорушників.
Програма примирення, яка в Україні робить перші кроки, має зайняти своє чільне місце у нашому суспільстві.
Працюючи з постраждалими жінками, ми завжди інтуїтивно відчували, що кривднику, чи злочинцю добре було б почути те, про що розповідає консультантці жертва, побита, принижена жінка, зґвалтована дівчина, налякана школярка, у якої в сквері зірвали малолітні злочинці золотий ланцюжок з шиї. Їх болісні емоції, страх, образа, гнів, почуття помсти, зневага до всіх оточуючих, до себе або ідентифікація кривдників з усіма чоловіками не може залишити байдужими будь кого.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Психологічний аспект альтернативного виховного впливу на неповнолітніх правопорушників.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок