Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Основні напрямки і методи морально-психологічної підготовки населення

Основні напрямки і методи морально-психологічної підготовки населення

Назва:
Основні напрямки і методи морально-психологічної підготовки населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,33 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
В сучасних умовах у зв'язку з підвищенням ролі ЦО в захисті населення і об'єктів господарської діяльності від наслідків НС, значно зросла н
еобхідність активізувати роботу з пропаганди ЦО, способів і засобів, дій особового складу НФ і населення в НС, форм


В сучасних умовах у зв'язку з підвищенням ролі ЦО в захисті населення і об'єктів господарської діяльності від наслідків НС, значно зросла необхідність активізувати роботу з пропаганди ЦО, способів і засобів, дій особового складу НФ і населення в НС, формуванні в них високої морально-психологічної стійкості, мужності, відваги, професійної майстерності, практичних навиків при виконанні завдань ЦО в екстремальних умовах. Цією роботою покликані займатися органи державної виконавчої влади, начальники ЦО всіх ступенів, керівний і командно-начальницький склад ЦО та громадсько-політичні організації.
Успішне вирішення завдань ЦО, особливо в умовах надзвичайних ситуацій залежить не тільки від професійної підготовки особового складу формувань т| населення, але і від моральної і психологічної підготовки.
Моральна підготовка — це цілеспрямоване теоретичне і практичне виховання людей в дусі патріотизму, почуття любові до своєї Батьківщини, її культури, традицій, святинь, духовної та психологічної готовності виконувати свої обов'язки, формування у них моральних принципів поведінки в умовах НС.
Психологічна підготовка — це формування у людей психологічної стійкості, тобто якостей, які посилюють здатність людей виконувати завдання в умовах стихійного лиха, аварії та катастрофи, успішно переносити найсуворіші випроб вування, будь-які моральні і фізичні навантаження, у критичні моменти не втрачат самовладання, проявляти стійкість, мужність і відвагу, діяти в складній обстанов' вміло і активно.
Моральна і психологічна підготовка — єдиний нерозривний процес виховання в особового складу ЦО і населення політичних, моральних і психологічних якостей, які забезпечують успішне переборювання труднощів при виконанні завдань Цивільної оборони в різних умовах обстановки.
Єдність моральної і психологічної підготовки обумовлена:
по-перше, тим, що у них один об'єкт — людина, в діяльності якої проявляються не тільки моральні, але й психологічні якості;
по-друге, єдність у загальній меті — активно впливати на розум і психіку, виховувати високосвідомих, рішучих і ініціативних бійців ЦО, захисників Батьківщини.
Основні напрямки морально-психологічної підготовки:
формування наукового світогляду;
впевненість (віра) у можливості захисту від стихій, катастроф, сучасної зброї;
розвиток у людей здатності протистояти страху, готовності перебороти значні труднощі, здійснювати самовіддані вчинки;
вдосконалення навичок надання само- і взаємодопомоги;
військово-патріотиче виховання;
формування в особового складу ЦО і населення наукового світогляду.
1. Особистість, світогляд якої не склався, є безпорадною у складних умовах,
що проявляється не тільки ідейно, але й психологічно — до життя, праці, боротьби.
І навпаки, людина з науково стійким світоглядом впевнено визначає життєзу позицію, чітко усвідомлює своє місце і призначення у будь-якому складному водовороті подій. Саме такий світогляд найбільш активно впливає на формування моралі, а моральність — безпосередньо на поведінку людини.
На жаль, світогляд, політична свідомість, мораль, відіграючи першочергову роль у духовних силах людей, не повністю вирішує усі проблеми поведінки людини, особливо у надзвичайних ситуаціях. В екстремальних ситуаціях велике значення мають психологічні якості людини, колективу.
2. Необхідною умовою вмілих і безстрашних дій людей в екстремальних
умовах є впевненість (віра) у можливості захисту від стихії, катастроф, сучасної
зброї, правильне конкретне уявлення щодо дії урагану, землетрусу, повені, уража
ючих факторів зброї масового знищення. Щоб вистояти проти страху і паніки,
люди повинні чітко уявляти собі з чим вони зіткнуться у надзвичайних ситуаціях,
як практично діяти в цих умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Основні напрямки і методи морально-психологічної підготовки населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок