Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Соціокультурний вплив особистості педагога у процесі формування громадянськості сучасної молоді

Соціокультурний вплив особистості педагога у процесі формування громадянськості сучасної молоді

Назва:
Соціокультурний вплив особистості педагога у процесі формування громадянськості сучасної молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,95 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Соціокультурний вплив особистості педагога у процесі формування громадянськості сучасної молоді


ЗМІСТ
Вступ
Соціокультурний зміст у формуванні особистості громадянина
Високий рівень громадянськості педагога як визначальний чинник становлення демократичного суспільства
Висновок
Література


Вступ
Забезпечення успішності процесу демократичної модернізації українського суспільства неможливе без усвідомлення та врахування надзвичайної ваги аксіологічних чинників соціально-політичного життя, наповнення демократичних за формою політико-правових інститутів відповідним змістом. У даному контексті зростає значення та роль важливої складової політичного процесу, якою є громадянська культура нації. Низький її рівень у всіх суб'єктів суспільних відносин, домінування у поведінці громадян принципу "Моя хата скраю" та історично сформоване конфронтаційне (опозиційне) ставлення до влади та її рішень як ніколи потребують зміщення акцентів у бік зростання громадянськості (громадянської участі, publik participation) особистості.
Відтак, проблема розбудови демократичного, гуманного суспільства, яке орієнтується на високі національні і загальнолюдські цінності, набуває, насамперед, виховного характеру. Особливо це стосується підростаючого покоління, якому, зважаючи на прискорене поширення у сучасному світі процесів глобалізації, деструктивного впливу "масової культури", вже у недалекому майбутньому доведеться складати історичний іспит з приводу власної спроможності бути осередком збереження національної самобутності української нації. Адже сьогодні доводиться спостерігати інтенсивний процес соціальної і моральної деградації частини молоді, надмірного захоплення негативними формами комерційного бізнесу і низькопробною зарубіжною культурою. Внаслідок чого гальмуються природні потреби в пізнанні, втрачається інтерес до чесної праці, знецінюються духовні ідеали.
Тому надзвичайної актуальності набуває питання наукової розробки та практичного втілення нової системи громадянського виховання, мета якого - сформувати в середовищі молодого покоління комплекс громадянських якостей, потребу захищати інтереси України та реалізовувати свій особистісний потенціал на благо зміцнення вітчизняної державності.


Соціокультурний зміст у формуванні особистості громадянина
Ціннісна орієнтація слугує своєрідним критерієм, фільтром у визначенні ставлення людини до матеріальних та духовних цінностей, системи установок, відстоювання принципів і переконань. Вона передбачає позитивне чи негативне значення об'єктів навколишнього світу для індивідууму чи суспільства і визначається не їхніми властивостями як такими, а їх місцем та наявністю в людській життєдіяльності інтересів і потреб, соціальних відносин, критеріями і способами оцінки цього значення, виражених в моральних принципах і нормах, ідеалах, установках і цілях [Основи психології: За ред. О.В.Киричука, В.А.Роменець. - К., 1996. - С.114].
Необхідність виваженого розв'язання проблеми державотворення, розвитку системи виховання зумовлює потребу формування і збереження класичних та утвердження нових ціннісних орієнтацій. Центральним місцем в процесі державотворення є формування в студентської молоді демократичних цінностей, свобод та громадянської позиції.
Спустошення ціннісних засад національної ідей, які набули масового захоплення у 1991 р., невирішеність соціально-економічних проблем, а відтак - й неспроможність влади задовольнити відповідні потреби населення, потенційно ведуть до виникнення загрози соціального вибуху на ґрунті загострення "кризи довіри". Саме тому цілком очевидною стає нагальна необхідність створення нової аксіологічної системи, яка б слугувала орієнтиром у вихованні молодого покоління та громадян будь — якого віку. При цьому консолідуючим елементом на цьому шляху має стати духовність як форма осмислення людиною гуманістичного сенсу мети людської життєдіяльності. Адже втілення в світоглядних орієнтаціях людини сподівань, прагнень, ідеалів, духу народу, нації й визначає спрямованість особистісних потреб, бажань на відповідний життєвий вибір.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Соціокультурний вплив особистості педагога у процесі формування громадянськості сучасної молоді

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок