Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічна теорія драми та реальна трагедія її автора.Ж. Політцер (1903—1942)

Психологічна теорія драми та реальна трагедія її автора.Ж. Політцер (1903—1942)

Назва:
Психологічна теорія драми та реальна трагедія її автора.Ж. Політцер (1903—1942)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,07 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Психологічна теорія драми та реальна трагедія її автора.
Ж. Політцер (1903—1942)


Французький мислитель "широкого профілю" (філософія, психологія, політична економія, культура, політика) Жорж Політцер протягом свого короткого життя встиг увійти в історію психології XX століття, створивши своєрідну теорію драми, що долає однобічності панівних концепцій того часу. Він зробив своє життя реальною драмою, коли став учасником фран-цузького Опору, за що був страчений.
Праці Політцера побачили світ уже після війни. Його "Основи психо-логії", спрямовані проти схоластики сцієнтизму, подають оригінальне ба-чення психології, де людина постає як активний творець свого життя. Ав-тор розкриває відмінності двох психологій — міфологічної та наукової, викладає свої передбачення подальшого руху психології, пропонуючи влас-ну концепцію "нової психології", протиставлену класичній. Він називає її також позитивною, такою, що найглибше пов'язана з потребами життя. Різноманітність течій у сучасній психології Політцер кваліфікує як анархію, спрямовуючи свою критику в першу чергу проти біхевіоризму.
Найбільшу увагу Політцер звертає на досягнення психоаналізу, психо-логії індивідуальних відмінностей, психотехніки і характерології. Саме в цих напрямах автор убачає відкриття, використовуючи які. можна прийти до спільного позитивного результату.
Політцер висуває головний постулат: психологія має своїм предметом не лише духовну особистість, але й матеріальний організм. Рух до нової психологічної теми базується на матеріальній організації нових "психологічних сил".
Конкретна психологія тлумачиться як долання антитез суб'єктивної психології та об'єктивної. Психологія потерпає не лише від догматизму, а й від надмірного критицизму. Вже протягом цілого півстоліття психологія позначена безперервною критикою: філософської психології — "науковою", механістичної психології — психологією діяльнісною, психології без зна-чень — такою, що досліджує значення, психології душі — психологією свідомості тощо. Але всі вони стояли осторонь реального життя особистості. В усіх спрямуваннях психології, може, за винятком класичного ортодок-сального біхевіоризму, в тій чи іншій формі виявляється стара система явищ душі, стверджує Політцер.
Людське життя полягає в тому, що ми відчуваємо себе тотожними осо-бистостям, а не фізично-хімічним структурам. Тут Політцер підходить до свого основного визначення психології: "Людське життя утворює драму". Саме до драми відносимо ми наш повсякденний досвід. Події, що відбуваються з нами, — драматичні події; ми граємо ту або іншу роль і т.д. Образ нас самих — це драматичний образ. Ми знаємо про себе, що були дійовою особою або свідком тих чи інших сцен або дій. Драматизмом позначені й наші наміри. Ми думаємо про себе у драматичних термінах, особливо коли йдеться про спілкування з такими істотами, як ми самі. Дра-матичним є взаєморозуміння. Саме у драматичному плані ми пізнаємо одне одного.
Драматичний план подій є планом власне людських значень. У драмі є матеріал для особливої науки. Науки про природу вивчають те, що не має драматичного характеру. Зв'язок усіх власне людських подій, подій, що відбуваються з нами між життям і смертю, окреслює сферу, якою цікавиться драматична психологія.
Оскільки науки про природу вивчають тільки матеріальну мізансцену драми, а гуманітарні науки — загальні мотиви поведінки, має постати наука, яка вивчає драму в усій її актуальності та своєрідності.
Із закономірностей драматичного досвіду людина створює істинну мудрість. Це і є практичне пізнання людини. "Іди за жінкою — і вона станс тебе уникати, уникай жінки — і вона піде за тобою". Треба підняти подібні спостереження до рівня позитивної науки, що й складає істинну психологію. Досвід сучасної психології — поза нашими повсякденними діями. Замість людських подій бачать процеси, замість людської драми — уявлення, обра-зи, інстинкти.
Політцер констатує, що сучасна йому психологія є натуралістичною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Психологічна теорія драми та реальна трагедія її автора.Ж. Політцер (1903—1942)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок