Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Тривожність, як психологічна причина виникнення невротичності особистості школяра

Тривожність, як психологічна причина виникнення невротичності особистості школяра

Назва:
Тривожність, як психологічна причина виникнення невротичності особистості школяра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Тривожність, як психологічна причина виникнення невротичності особистості школяра


В психологічній літературі відомо, що тривале переживання тривоги, емоційного дискомфорту, невміння поводити себе в стресових ситуаціях, контролювати та регулювати себе  призводить до виникнення невротичності особистості, як властивості, що негативно впливає на розвиток особистості в підлітковому  та юнацькому віці, призводить до негативних наслідків в поведінці: невміння оволодіти собою, своє поведінкою, невміння стримувати себе та регулювати, затримується розвиток вольових зусиль та  самовдосконалення.
Невротичний стан особистості може виникнути в результаті емоційних конфліктів, непорозумінь, переживання  тривоги, постійних хвилювань, розладів в спілкуванні з оточуючими людьми. Надмірна занепокоєність в навчанні підлітка чи старшокласника, незадоволеність кінцевим результатом особливо при сприйманні низьких балів в навчанні, коли учень бачить вину в цьому не в собі, а в оточуючих близьких людях,  вчителях - цей невротичний стан може стати нав'язливим і тривалим, виникає нездатність подолати труднощі, оптимально вирішити особисту проблему, відсутність ефективних особистісних дій.
Як вважають психологи Дубровіна І.В., Ісуріна Г., Карвасарський Б., Петрунек В. та інші, психічний стан невротичної особистості пов'язаний з глибинним почуттям неповноцінності. Як вони відмічали, що велика тривога особистості, постійні хвилювання та інші ознаки - прояви того психічного стану, який називають "компульсивним" чи "обсесивним"  неврозом, коли особистість відчуває, що трапиться щось незвичайне і жахливе, це часто пов'язано з глибоким віруванням в Бога, коли особистість настільки містично вірить в забобони, божественне покарання, "кінець світу", "армагедон", що не може реально сприймати оточуючий світ.
Невротична особистість через свій страх, високу тривогу відмовляється від певних дій, загальмовує їх, ніяк не набереться хоробрості перебороти свою слабкість, безвілля, проявити вольове зусилля для досягнення мети. Невротичний стан супроводжується високою втомлюваністю, біллю в м'язах, слабкістю, головокружінням, депресією, дратівливістю, тобто тими емоційними розладами, що характеризуються апатією, пригніченням, почуттям втрати, емоційним   виснаженням.
Для психічного здоров'я та повноцінного розвитку особистості в шкільному віці необхідно навчити учнів встановлювати рівновагу між емоційною, фізичною, психічною напругою та розслабленням, оволодіти психотренінгом з гармонізації своєї психіки та поведінки.
Психічне розслаблення  корисне в ситуаціях сильної нервової збудженості чи депресії, в стані панічного страху. Ось чому важливо допомогти в шкільному віці особистості оволодіти своєю поведінкою, навчитись регулювати себе, встановлювати рівновагу психічних станів.
Основні завдання нашого дослідження полягали в тому, щоб виявити у старшокласників особливості самооцінки, тривожності, невротичності, розробити і провести систему психокорекційних вправ для самовдосконалення психічної діяльності учнів в процесі навчання. Нами застосувались  методики - визначення рівня шкільної тривожності Філіпса, яка включала виявлення загальної тривожності в школі в процесі навчання, переживання соціального стресу, фрустрація потреби в досягненні успіху, страх самовираження, страх ситуації перевірки знань, страх не відповідати очікуванням оточуючих людей, низький фізіологічний опір стресу, зниження рівня пристосування школяра до ситуацій стресового характеру, деструктивне реагування, підвищення рівня неадекватного реагування; методика визначення прояву невротичності, схильності до нервової напруги Васермана; а також методика Спілберга - Ханіна по виявленню рівня розвитку самосвідомості, самооцінкової тривожності (реактивної і особистісної, як психічний стан особистості). Особистісна тривожність характеризується нервовою напругою, хвилюванням, нервозністю. Висока тривожність викликає порушення уваги школяра, координацію рухів, вона пов'язана з виникненням невротичного конфлікту, з емоційними та невротичними зривами, психосоматичними захворюваннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Тривожність, як психологічна причина виникнення невротичності особистості школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок