Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Лідерство

Лідерство

Назва:
Лідерство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,82 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У рамках даного підходу лідер головним чином відіграє роль інформаційного процесора. Він здійснює пошук інформаційних підказок, що допомагають йому відповісти на запитання, чому те або інше відбувається. Знайдене в такий спосіб пояснення причин спрямовує його лідерську поведінку.
Визначення лідером причин поведінки підлеглого 'рунтується на трьох складових: особистість, сама робота, організаційне оточення або обставини.
У пошуку причин лідер намагається одержати три різних види інформації про поведінку підлеглого: ступінь відмінності, послідовність і ступінь унікальності. Перше пов'язано з бажанням керівника зрозуміти зв'язок між поведінкою і роботою з того погляду, наскільки дану поведінку можна приписати відмітним особливостям завдання. По-друге, лідера цікавить те, наскільки підлеглий послідовний у прояві даної поведінки або як часто така поведінка в нього виявляється. І, нарешті, лідер враховує, наскільки інші підлеглі поводяться в такий же спосіб. Тобто, чи є дана поведінка унікальною, характерною для одного підлеглого чи спостерігається в багатьох.
На описаний вище процес визначення лідером причин того що відбулося впливають атрибутивні регулятори або перешкоди, що спотворюють його сприйняття і змушують лідера бути непослідовним у своїй поведінці. Чим більше поведінка підлеглого вважається лідерові як результат його особистісних характеристик (внутрішні причини), тим він більшу відповідальність за результати покладає на підлеглого. У цьому випадку окремі риси особистості підлеглого стають атрибутивними перешкодами.
Зображена на рис. 3.8 модель атрибутивного лідерства має істотні відмінності від раніше розглянутих традиційних моделей, які є надмірно описовими і, головне, що не відповідають на питання, чому.
У моделі є два важливих зв'язки. Перший зв'язок відображає прагнення лідера визначити причини поганої роботи. Цей пошук регулюється трьома типами інформації про поведінку підлеглого: відмітні риси, послідовність і ступінь унікальності. Другий зв'язок відображає відповідну лідерську поведінку, яка є наслідком того, що, на думку лідера, є причиною поганої роботи. Взаємозв'язок між установленими лідером причинами результатів роботи і його наступною поведінкою визначається тим, хто, на думку лідера, пови-нний нести відповідальність за те що відбулося. Якщо лідер вважає, що причини носять внутрішній характер, то відповідальність, на
Рис. 3.8. Модель атрибутивного лідерства [12]
його думку, повинний нести підлеглий і до нього приймаються відповідні заходи.
Результати досліджень, що наводяться нижче, по даній моделі становлять великий практичний інтерес:*
підлеглі схильні бачити причини їхньої поганої роботи ззовні, а керівники — у підлеглих;*
... керівники, які схильні віддавати перевагу внутрішнім причинам при поясненні поганої роботи підлеглих, звичайно виявляють більшу пунктуальність і направляють свій вплив безпосередньо на підлеглих;*
... погана робота підлеглого в минулому, згідно всім трьом типам інформації, швидше за все призведе до виявлення керівником внутрішніх причин;*
... серйозність сформованої ситуації приводить керівника, швидше за все до виявлення внутрішніх причин і до високого ступеня пунктуальності у заходах у відповідь;*
незмінний рівень виконання роботи переключає увагу керівника з причин, пов'язаних зі здібностями підлеглого, на причини, що мають відношення до кількості прикладених зусиль.
Наступні дослідження показали, що в рамках даної моделі, швидше за все, відбувається не вплив лідера на поведінку підлеглого, а взаємодія між лідером і підлеглим, тобто підлеглий своєю реакцією на заходи керівника впливає на наступну поведінку останнього. При цьому в залежності від ефективності лідерства спіраль відносин "лідер — послідовники" може розкручуватися вверх (відносини дають більший ефект) або вниз (відносини дають менший ефект). Останнє може, у кінцевому рахунку, призвести до розриву відносин між учасниками — звільненню працівника або відходові керівника.
Вивчаючи погляди підлеглих на дії керівника, дослідники зіткнулися з фактом, що у цих поглядах відображається вже сформоване в підлеглого ясне уявлення про те, що таке ефективний лідер і як він повинен діяти у певній ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Лідерство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок