Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Імідж України і Росії в умовах політичних змін

Імідж України і Росії в умовах політичних змін

Назва:
Імідж України і Росії в умовах політичних змін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Імідж України і Росії в умовах політичних змін


Узагальнюються результати дослідження змін іміджу України і Росії в уявленнях українських студентів, яке проводилося за допомогою методів контент-аналізу та бесіди у 2004 та 2005 роках. Проаналізовано структурні та змістові зміни іміджу держави, які сталися під впливом політичної кризи в Україні. Всупереч думці, ніби, раз виникнувши, іміджі не змінюються, встановлено, що в іміджелогічному просторі країн у респондентів за час „помаранчевої революції” зміни відбулися. В іміджі України змінилася інтегрована оцінка і посилилася значимість-близькість. В іміджі Росії найпомітнішими виявилися зміни в оцінці показників її статусу.
До політичного лексикону поняття „імідж” увійшло на початку 1960-х років у зв’язку з характеристикою публічної діяльності кандидата, зверненої до виборців. У політологів „імідж” – це образ, який цілеспрямовано створюється і наділяє політичний об’єкт (особу, організацію, країну тощо) додатковими соціальними і політичними цінностями, що сприяє його більш емоційному сприйняттю [2, с. 78]. В соціальній психології під іміджем розуміють „стереотипізований образ конкретного об’єкта, який існує у масовій свідомості” [4, с. 122; 6, с. 252].
Різні потрактування поняття „імідж” пояснюються не лише тим, що цей феномен досліджують різні науки, але й тим, що закономірності його формування, структурні особливості, фактори та умови функціонування повністю ще не вивчені.
Внаслідок різного розуміння характеру формування іміджу, в одних дослідженнях його визначають як такий, що цілеспрямовано формується, а в інших – як такий, що вже існує, склався стихійно [3, с. 230].
У цій розвідці ставимо завдання простежити структурні та змістові зміни іміджу держави, які відбуваються під впливом політичної кризи. Всупереч уявленню, що, раз виникнувши, імідж не змінюється, ми вважаємо, що імідж держави за певних умов зазнає змін.
Вірогідно, уявлення про незмінюваність іміджів держав і політиків склалося завдяки дослідженням у відносно стабільних соціально-політичних умовах. Однак в умовах політичного конфлікту зміни у змісті та структурі іміджу все ж відбуваються. Для цього потрібен сукупний вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на іміджеспоживачів. Найвпливовішими для формування іміджу держави є зовнішні фактори, які визначають її соціально-економічний і політичний стан. Внутрішніми факторами, які обумовлюють зміну усталеного образу, мабуть, є психічні стани громадян, зокрема, такі, як підвищена тривожність та висока психологічна чутливість.
Значну роль у формуванні іміджу відіграють засоби масової інформації. Оцінка їх ролі в цьому процесі неоднозначна. Р. Мнацаканян, наприклад, вважає, що факти, інтерпретації та образи, які задають ЗМІ, заважають суспільству створювати власну думку про об’єкт [5, c. 87]. Ми не можемо повністю приєднатися до такої думки, бо політична система відношень потребує цілеспрямованого інформаційного впливу на уявлення громадян. ЗМІ виконують функції ідеологічного і політичного впливу, а вони необхідні для підтримки спільності, інформування населення, а також освіти і розваг.
Крім того, окремому громадянинові, який живе в сучасному світі, випрацювати самостійну думку про такий політичний об’єкт, як держава, непросто. Труднощі обумовлюються різноманітністю життя в країні, складністю внутрідержавних та міждержавних відносин. Телебачення, радіо, преса, Internet можуть задавати тон у цьому процесі і досить потужно впливати на масову свідомість. Приклад – інформаційні війни, хоча їхня дія і має певні обмеження.
З 1991 по 1998 рік на територіях України і Росії велися інформаційні війни, які, за висловом Г. Почепцова, стали прикметою активного політичного протистояння [8, с. 483].
Інформаційні війни являють собою комунікативні технології впливу на масову свідомість з короткотривалими і довготривалими цілями [8, с. 20]. Вони характеризуються комунікативним резонансом та війною іміджів.
В Україні цілі цих війн детермінувалися потребами країни в активізації національних почуттів у етнічних українців, у виробленні національної ідентифікації та згуртуванні нації шляхом протиставлення специфіки життєдіяльності і світосприйняття українців, особливостей українського характеру і ментальності українців, специфіці життя в Росії та ментальності росіян.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Імідж України і Росії в умовах політичних змін

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок